Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mit csináljak? Nem bírom már...

Mit csináljak? Nem bírom már h bármit csinálok egyre több pattanásom lesz és begyullad és heg marad utána, már nem is merem összefogni a hajam.

Figyelt kérdés
gyógyszert nem vagyok hajlandó szedni.vmi házi trükk kéne... (15/l)
2009. márc. 19. 19:52
 1/4 anonim ***** válasza:
en is ugyanabben a helyzetben vagyok (15/l) detto ... elmentem egyszer egy borgyogyaszhoz es azt mondta hogy ne remenykedjek hogy elfog mulni mig ebben a korban vagyok barmivel is kenem :((( ... aztan elmentem a tengerre meg a nyaron ... sokat napoztam es akkor elmult kb egy honapra ... de azota megin olyan vagyok mint a turorudi csomagolasa :((
2009. márc. 19. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
nézesd meg a hormonrendszered!Nekem is abból adódott a gond!Mióta helyreállt a hormonháztartásom,nincs pattanásom!
2009. márc. 20. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Menj el bőrgyógyászhoz,lehet h komolyabb a bajod mint ahogy gondolnád!Ő majd add pár tippet h hogyan/mikor/mit kell csinálni.Vagy kérd meg a kozmetikusodat h keverjen neked ki valami "csodaszert".Házi trükköket nem tudok adni max csak 1-et:reszelj fel krumplit és rakd az arcodra kb 10 percig,aztán mosd le.Mondjuk, én nem vettem észre változást csak annyit h az arcomon érdesebb lett a bőr.Aztán lehet h ha többször kell használi...

Azért egy pár jó tippet adhatok:

1.esténként mosakodj meg babaszappannal

2.aztán használj valamilyen tonikot

3.és utána jöhet a hidratáló krém

A pattanásokat meg ne nyomkod!!!Ha nagyon ki akarod nyomni őket akk azt babaszappanozás után tedd(ienkor tiszta a kezed,na meg az arcod is).Ja, és ne körömmel csináld,hanem az ujjaiddal!Fontos h csak azokat nyomkod ki melyek fehér/sárgás színűek.Még csak ne is gondolj arra h olyannal próbálkozol ami még nincs is beérve,mert azon jobban el fognak szaporodni a bacik és akkor meg pláne be lesz gyulladva.

Az arcodat ne fogdossad,mert így több lesz a kosz rajta.

A pattanások a hajad miatt is lehetnek!Ha van frufru akk meg van a probléma forrása.A frufru eltakarja homlokodat,így a homlokodon lévő bőr nem kap elegendő levegőt.

Ha nem akarsz hegeket,akk a nyomkodást inkább a kozmetikusra bízd.De mondjuk télleg az volna a legjobb ha nem bántanád őket!Azok egy idő után úgyis leszáradnak(pár hónapon belül :D).Esetleg használhatsz korrektort,azok optikailag eltüntetik(fontos h a bőröd színének megfelelő korrektort válasz!)

Remélem tudtam segíteni!

2009. márc. 20. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

19:59-es vok.

Előbb el kellett mennem valahova,ezért nem folytattam az előző válaszomat!

Na szóval ott tartottam h korrektor:manapság már lehet olyanokat is venni amik leszárítják a pattanásokat(Oriflame-ben láttam olyat,de nem tudom h mennyit érnek)

Vannak olyan tabletták amik a köröm erősítésre szoktak használni,na meg a dúsabb hajért,na ezek mind totál tönkre teszik a bőrödet,magyarul:teli leszel begyulladt pattanásokkal.Én is használtam ilyeneket és brutál volt az arcom tőlük.Na meg az a Clean&Clear.Eleinte azt hittem h csak nekem nem segített,de egy kicsit utána néztem és másoknak sem oldotta meg a problémáit.

A miteszerek ellen jó a gőzölés.Sok helyen olvastam h kell hozzá kamillavirág,de sztm ez elhanyagolható.Szépen gőzöld meg magad egy 10 percig oszt kinyomkodhatod magadnak a miteszereket.

2009. márc. 20. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!