Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Majonéz a száraz hajra?!...

Majonéz a száraz hajra?! Vélemények, tapasztalatok?

Figyelt kérdés
A minap azt olvastam,hogy a majonéz segít a száraz haj ellen. Hallott már erről valaki? És esetleg kipróbálta már?
2011. jún. 10. 20:16
 1/9 anonim ***** válasza:

erre en is kivancsi lennek...:)

és a töredezett hajra joo?

2011. jún. 10. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Az egyik oldalon találtam rá,és a cikkben ezt írják:

" A kondícionáló célja, a samponnal ellentétben, a hajvégek karbantartása. Egy jó hagyományos módszer a majonézzel való balzsamozása a hajnak. Hagyjuk legalább 5 percet a nedves hajon, majd öblítsük le langyos vízzel, ez segíteni fog lezárni a haj kutikuláit, így a hajszálak még ragyogóbbak lesznek. "

Ezért érdekelne ez engemet,hogy tényleg használ-e.

2011. jún. 10. 20:28
 3/9 anonim ***** válasza:
33%

Tudom, h nem leszek népszerű a válaszommal, de szerintem próbálkozz hajra szánt termékekkel.

Gondolj bele, hogy azok akik egy hajápolási kozmetikai cégnél dolgoznak, azok az évszázadok alatt összegyűlt tapasztalatra, többmillió kísérletre, komoly munkával megszerzett diplomára és szaktudásra alapozva feljesztik ki ezeket a hajápolókat úgy, hogy mindenből a lehető legoptimálisabb mennyiség kerüljön a termékbe (hiszen ha az övék a legjobb, akkor fogják azt venni az emberek). Csak gondolj egyszer bele, hogy mennyi munka és hény ember szaktudása áll egy kis tégely hajpakolás mögött!!!!

Ha ezek után is a majonézt választod, amit te se tudsz, hogy jó-e a hajadnak, ha valamilyen szempontból az is, nem biztos, hogy abból a valamiből, ami jó lenne, jó keverékben tartalmazza pont azt és az viszont biztos, hogy egy csmó minden nincs benne, az a te döntésed. De ha csak azért, mert az természetes, akkor szerintem inkább válassz bio vagy természetes alapanyagokból kézült pakolást (bioboltból vagy lush).

2011. jún. 10. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Igen,egyetkell,hogy értsek veled. Nem is vagyok az a kísérletezős fajta,nem szoktam így ilyen pakolásokat sem használni a hajamra. Csak hát nagyon száraz a hajam,és ezen eddig számomra nem segítettek a samponok,látható változás nem következett be,és ez eléggé felkeltette a figyelmemet,és kiváncsi vagyok/voltam hogy ez valóban ér-e valamit.
2011. jún. 10. 20:40
 5/9 anonim ***** válasza:
Nem sampont, hanem pakolást használj, én elseve tükörfényt használok, nekem az bevált, lehet neked is be fog...
2011. jún. 10. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Hát majonézt csinálni kicsit pepecs munka. Márpedig a bolti nem jó.

Azon kívül elég büdös is.

És ha nem elég hideg vízzel mosod ki a hajadból, akkor beleköt, az pedig aztán élmény.

Inkább próbáld meg csökkenteni a szárító dolgokat (pl hajszárító, gyakori mosás nem jó samponnal, hajvasalás, festés, dauer, töredezett hajvégek), vegyél egy jó pakolást, amit hajmosás előtt (így a felesleget le tudod mosni utána) fél órát a hajadon hagysz, aztán megmosod a hajad valami kímélő samponnal, esetleg balzsamozod, ha anélkül nem kifésülhető a hajad.

Itt elég sokan ajánlották a serical latte pakolást és a ricinust, egyikről sincs tapasztalatom ,de ezekkel is próbálkozhatsz.

2011. jún. 10. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Hát,most Syoss-t használok,száraz hajra valót azonban látható eredményt nem látok. Hajbalzsamot most nem használok,jó ideig használtam,de eredményt sajnos ott sem láttam. Szóval.. Egyébként próbálom kímélni,nem vasalom abszolút a hajam,próbálom megfelelően használni is. Emelett sampont fogok váltani is.

De akkor köszönöm a válaszokat,és hát,kipróbálni nem fogom.

2011. jún. 11. 09:47
 8/9 LiNaf válasza:
Még nem próbáltam, de pl. a youtube-on van egy videó, ahol egy fodrász is ajánlja. Én ki fogom próbálni (elvileg a bolti is elfogadható erre a célra).
2014. jan. 29. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 LiNaf válasza:
Emellett szerintem attól, hogy a kozmetikumok nagy szakértelmet tükröznek, nem szabad elfelejtkezni a régi bölcsességekről sem.:) A félkész kaja mögött is sok ember áll, de finomabb a házi koszt.;)
2014. jan. 29. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!