Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » A fonástól töredezhet a...

A fonástól töredezhet a hajam, ha vékonyszálú?

Figyelt kérdés
Mostanában észrevettem hogy eléggé töredezik a hajam, na nem mintha eddig nem töredezett volna négányszor kivasaltam évközben de nagyon minimális alkalmakkor. Ha, ezentul fonom, akkor is töredezik ugyanugy mint a vasalástol?
2011. jún. 14. 18:02
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom a fonás védi a hajat. Nekem csak az a része tört, ahol a gumi volt.
2011. jún. 14. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
58%
A fonástól eléggé törik a haj. Mióta hosszú a hajam, sokat fontam, és a fodrászom szólt, amikor mentem a végéből vágatni, mert töredezett volt. Azt ajánlotta, hogy vmi puha, plüssös gumival lazán fogjam össze. :S
2011. jún. 14. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

A haj attól törik, hogy kiszárad, károsítja a nap, az alkohol tartalmú hajrögzítők, esetlegesen a rossz minőségű sampon. Fizikai hatások közül károsíthatja a hajvasaláson kívül (ami egyébként ezek a közül a legkevésbbé) a túl gyakori, vagy durva cibálós fésülködés, a hajkefe, vagy ha fésűt használsz akkor az, ha rosszul használod. Ha erősen dörzsölöd a törülközővel, főleg száliránnyal visszafelé. A hirtelen hőmérsékletváltozás (pl melegvizes hajmosás után hirtelen hidegvízzel öblítés), ha sokat fogdosod, ha állandóan összefogod. Ha nem ápolod megfelelően, pl nem használsz hajbalzsamot, szilikonos hajápolót használsz, nem látod el megfelelő vitaminokkal az újonnan kinővő részt. Ha házilag készített, vagy túlzottan sűrű, ragacsos, vagy rászáradó pakolásokat raksz rá.

Tehát önmagában ha befonod akkor a hajgumival is, az előtte kifésüléssel is, és azzal is károsítod, hogy a fonat súlyánál fogva jobban fog dörzsölődni a ruhádhoz.

2011. jún. 14. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Értem, szoval manapság már bármit csinálhatok midnentől eltörik a hajam.. hát szuper..:D de azértköszönöm.:)
2011. jún. 14. 22:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!