Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Nagyon heges az arcbőröm,...

Nagyon heges az arcbőröm, hogyan "kezeljem"?

Figyelt kérdés

18/L vagyok. Mindig is problémás volt a bőröm. Kezdetben sok csúnya pattanás, de ezek szerencsére már elmúltak. Voltam 2 bőrgyógyásznál is, szinte mindent kipróbáltunk. A pattanások el is múltak, de ronda hegek maradtak az arcom két oldalán. A bőrgyógyász azt mondta, az ő munkája befejeződött, nem tud már nagyon mit csinálni, és hogy törődjek bele: sohasem lesz tökéletes a bőröm, mert ez genetikus nálam.

De én nem akarok beletörődni, mert így smink nélkül vállalhatatlan az arcom (amúgy sztem nem lennék ronda, de ezek a hegek elcsúfítanak).

Mindenhová nagyjából csak sminkben megyek, még a vízpartra is..smink nélkül úgy érzem, meztelen vagyok, szégyellem magam, nem tudok önmagam lenni...ha meg mégis smink nélkül megyek utcára, megbámulnak és tudom, hogy emiatt, nem azért, mert olyan jól nézek ki (ha sminkben vagyok nem bámulnak meg látványosan).


Jelenleg Diane 35-öt szedek és egy kicsit talán javult, de szerintem a hegek ettől nem fognak eltűnni...


Köszönöm a válaszokat!!!


2011. jún. 15. 23:27
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Hát szerintem, akik a patikákban dolgoznak azok biztosan tudnak erre valami krémet adni.Hidd el olyan nincs hogy ne legyen ennek megoldása.Mindenesetre légy kitartó.Nem tudom hogy ilyenkor segítene-e a bőrradír, vagy azt hiszem a kozmetikusoknál van ilyen masszázs, nem tudom hogy az arcmasszázs jó lenne-e. Mindenesetre próbálkozz ;)

2011. jún. 16. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Bőrradírt ne használj, csak ront a helyzeten. Hát ha maszek bőrgyógyásznál voltál, akkor ha jó lenne, javasolta volna a bőrcsiszolást, stb, esetleg még erre kérdezz rá.

A hegek meg ha nem piszkálod, elmúlnak, sajnos nem egyhamar, de aránylag teljesen. Fél-egy évet minimum adj neki.

2011. jún. 16. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nekem a homlokomon vannak, vagyis lassan azt mondhatom, h voltak... Hallottam a gyümölcssavas hámlszatásról, amit én itthon is kipróbáltam. Itt egy link, h milyen gyümölcsöket használj: [link] - én konkrétan a citrom és az almalevét kifacsartam és összeöntöttem, ezzel lekenem a bőröm és úgy 5-10 percig rajta hagyom. Nekem látszólagos a hatás. Bár már most veszélyes, mert nagy ereje van a Napnak...
2011. jún. 16. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

A válasz írója 82%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: tegnap 11:04


De nekem már tavaly is ilyen volt az arcom és nem múlt el :(((

2011. jún. 17. 18:58
 5/5 anonim válasza:
Nem is fog. Tényleg bele kell törődnöd.
2012. márc. 12. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!