Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Bőr szárazsága miatt lehet...

Bőr szárazsága miatt lehet viszketés?

Figyelt kérdés
Mindenki azt hiszi, hogy nem fürdök, azért vakarózok állandóan. Pedig napi kétszer szoktam. A hosszú körmömmel gyakran pirosra vakarom magam, még hámlik is, de sebes nem vagyok sehol. Voltam orvosnál, mosdókrémet írt fel rá, de ugyanúgy vakaróztam. Ha használok testápolót, ugyanúgy viszket, de ha nem, akkor is. Allergiás nem vagyok. Mit lehet ezzel kezdeni (lehetőleg ne tízezres krémeket ajánljatok, mert nem vagyok eleresztve)?
2011. jún. 21. 16:12
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia, nekem is nagyon száraz a lábamon a bőr, és rettentően tud viszketni. Szóval nálam a bevált recept baba tusfürdő, utána baba testápoló száraz bőrre (jó vastagon úgyis beissza) napi 2szer (fürdések után) és kb 3naponta radírozom testradírral. így nem viszket és nem fehér.

és hiába iszok sokat(napi kb 4liter) és eszek rendesen, sajnos ilyet örököltem :(

2011. jún. 21. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ami jó lehet még az a bébiolaj, illetve a DM-ben vannak nagyon jó száraz bőrre való testápolók, saját márkás (Balea) prszáz forintért, illetve ugyanott szintén nem drágán Alverde Körperbutter Macadamianuss Karitébutter testvaj. De itt is találhatsz sok jó ötletet: [link]
2011. jún. 21. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ne fürödj napi kétszer. Egyszer pont elég. Szárítja a bőrt a kemény víz is.

A kamillás baba testápolót próbáld ki esetleg, és néha kend be magad olívaolajjal, mondjuk éjszakára.

2011. jún. 21. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Muszáj napi kétszer fürdenem, nagyon izzadós vagyok, és akár 1-2 óra után is érezni (erre szintén semmi nem vált be, Certain Dri, Antisudorica sem, minden dezodort kipróbáltam már).

Köszönöm a válaszokat.

2011. jún. 22. 08:01
 5/5 anonim ***** válasza:

Zuhanyzást javaslok, mert kevesebb vizet használsz, s nem áztatod a bőröd.

Én Garnier piros tégelyes krémet használok, de még néha ez is kevés. Illetve van a Balea sarokbőr repedés elleni krém. (DM) én kézkrémként haszánlom.


Illetve a Manna szappanok nagyon jók (Shea vaj + oliva olaj)

2012. febr. 1. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!