Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Egy különleges hajfestéssel...

Egy különleges hajfestéssel kapcsolatos kérdés: hogyan tudnám ezt elérni?

Figyelt kérdés

Az eredeti hajszínem szőkésbarna, kb. ilyen: [link] (a képen nem én vagyok:P)


Jelenleg ezzel a színnel színezem/festem: [link] (236-os, gesztenyebarna) Ez egy tartós hajszínező.


A kérdésem az lenne, hogy ha a következő színre szeretném befesteni a hajam, és ráfestek a már gesztenyebarna hajamra, mennyi változás fog történni, ha egyáltalán fog? --> [link] (244-es, kávébarna).

Kell előtte valamiféle világosítást végezni a hajon? Mivel ez valamivel világosabb árnyalat a mostaninál. Elnézést a tudatlanságomért, de nem igazán vagyok jártas a hajfestés-témában.. A válaszokat előre is köszönöm!(:


2011. júl. 3. 21:22
 1/6 anonim ***** válasza:
hát, mivel a szín amit szeretnél világosabb ezért előtte le kéne szívatni, és csak utána lehet befesteni..
2011. júl. 3. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha megvárod míg kikopik a színező akkor szerintem nem kell szivatni mert eredeti hajnál nem szoktak. Legalábbis én ugy tudom hogy csak festettnél kell mert ugye festék festéket nem világosít..
2011. júl. 3. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem kell leszívatni. 2 megoldás van, az egyiket koktélozásnak hívják, ami annyi, hogy szőkítőporos samponnal megmossák a hajad és rajta hagyják 5-10 percig, viszont jobb, ha fodrász csinálja (viszont nem számítanak fel érte csillagszati árat). Ezzel 1 árnyalatot lehet világosítani a hajadon, ami szerintem ehhez pont elég is.

A másik megoldás, hogy hajfestékeltávolítóval (color b4) kiszeded a másik festéket a hajadból, és utána festesz rá, ez kevésbbé károsítja a hajat (vagyis nemnagyon károsítja).

Közben eszembe jutott egy harmadik is: nem tudom, hogy neked mennyit szokott kopni a hajadból a festék, de nekem pl simán kopik egy fél árnyalatot 1 hónap alatt, és 2 hónap alatt ez fokozódik. Szóval az is lehet, hogy vársz 2 hónapot, amíg magától világosodik egy kicsit és utána ráfestesz a másikkal...

2011. júl. 3. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az eddigi válaszokat!(:


Valóban szokott fakulni egy hónap alatt, de ennyi idő alatt simán lenő annyit, hogy már újra kell festeni, mert csúnya. Akkor elképzelhető, hogy ha a következő festésnél a másik színnel festem be, és így folytatom tovább, akkor elérem ezt az árnyalatot? Ja és még annyit, hogy akkor a töve nem fog nagyon elütni a hajam többi részének színétől?

2011. júl. 3. 22:29
 5/6 anonim ***** válasza:

tekintve, hogy amivel most fested a hajad, csak színező, x mosással ki kell kopnia. Most egy kicsit eltűröd, hogy jobban lenő, nem lesz túl feltűnő, mert kopik is ugye. Mosd gyakrabban, itt a nyár, a strand és napfény se kíméli épp a színét.

Aztán ha már eléggé kikopott a szín, akkor fesd rá a másikat, így semmit nem világosítana szerintem. Mivel meg csak színező van a hajadban, nem gyötörném koktélozással, színleszedővel, mert az is eléggé bántja a hajat.

2011. júl. 3. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi, akkor így fogok eljárni!!^^
2011. júl. 3. 22:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!