Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Lett már valakinek bőrrákos...

Lett már valakinek bőrrákos ismerőse a szolitól? Vagy tud valamilyen igaz történetet?

Figyelt kérdés
Elég durván hangzik a kérdés, tudom, persze nbem kivánom senkinek, csak érdekel.Mindenki a bőrrákkal jött, de ha tényleg olyan gyakori, akkor biztosan hallani lehet róla eleget :D
2011. júl. 11. 08:27
 1/9 anonim ***** válasza:
Nekem volt egy ismerősöm, aki (hülye módon) befeküdt egy szoláriumba úgy, hogy az arcát is azzal a résszel szoliztatta, ami amúgy testre való. Lett egy másfél centis átmérőjű rákos folt az arcán.
2011. júl. 11. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

nekem van bőrrákos rokonom, igaz nem a szolitól. Régen mindig a napon feküdt... nem kente magát, akkor még nem is volt köztudatban hogy kenni kéne... na lényeg, hogy az arcán egy elég nagy bőrrák alakult ki. Nem is csak 1! Egy az orrán a másik a homlokán. Szerencsére meg tudták műteni... karjából pótolták a bőrt.


Tehát nem csak szoliba, napon is vagyázz ne égj meg!

2011. júl. 11. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Az egyik tanárom anyukája járt úgy, hogy egy egész napos szabadtéri gyógyfürdőzés után nem sokkal a fülén találtak elrákosodott részeket, kivágták porccal együtt, és tavaly megint kiújult...pedig mostmár vigyázni szokott.
2011. júl. 11. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ismerős munkahelyén kettő is van, az egyik férfi, még csak nem is napozgatott úgy, ahogy manapság szokták főleg a lányok, azóta is kerülnie kell a napot, télen-nyáron durva fényvédőket használ, és elég csúnya szegény.

A másik egy nő, az a tiptopabb fajta, nem volt túl fiatal, de öreg se, viszont a bőre tipikusan úgy nézett ki, mint akik sokat napoznak, szoliznak, szal barna és olyan ráncos bőre volt. Azóta már nem dolgozik, őszintén szólva nem tudom, túlélte-e egyáltalán.

De ha megnyugtat, a bőrgyógyászom sem ajánlja a dolgot, legalábbis ahogy divat. Havonta pár perc, meg nyári napsütés ésszel az egészséges, viszont a 10perc szoli akár heti többször is, garantált út a bőrrákhoz. Bár lehet ez a vesszőparipája, mert az anyajegyeket is mindenkin megvizsgálja nyáron.

2011. júl. 11. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

uh :S elég durvák

Én is szolizom hetennte 3-4x 6-7 percet... tudom, soknak számit

2011. júl. 11. 11:47
 6/9 A kérdező kommentje:
hetente*
2011. júl. 11. 11:47
 7/9 anonim ***** válasza:
Nekem van ismerősöm, akinek egyértelműen a szolitól volt...én mindenesetre még sosem szoliztam és nem is fogok...
2011. júl. 11. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

hátén több éve szolizok..egy hónapban 1szer min. elmegyek. és a bőrrák az nemcsak úgy alakul ki hirtelen...ahhoz több év is kell...ugyan igy a napozásnál.

ja és ha szolizol az nem okoz feltétlen bőrrákot ha lejjeb csúszol és a fejed az erősebb lámpánál van.én mindig ugy csinálom...annyira nem kell visszariadni a szolitól... :)

2011. júl. 12. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

ma 18:49

Elég egy alkalom is, főleg most, mikor ilyen magas az UV sugárzás.

2011. júl. 12. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!