Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Ha a szőkítőport csak meleg...

Ha a szőkítőport csak meleg vízzel keverem el, akkor hogyan hat? Erősebb vagy gyengébb, mint oxival kikeverve?

Figyelt kérdés
2011. júl. 26. 19:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
47%
Kémiát tanultál-é?
2011. júl. 26. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
37%
Szerintem nem tanult. Egyébként tudtommal azt oxival kell keverni és nem vízzel. Ha nem akarod, hogy erős legyen akkor vegyél 6%os vagy attól ha van kisebb oxit.
2011. júl. 26. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Sőt, képzeljétek, a fodrászom se tanult, mert ő javasolta.
2011. júl. 26. 19:53
 4/11 A kérdező kommentje:

Blanspor: Ammonium persulfate, Potassium persulfate, sodium metasilicate, sodium stearate, silica, magnezium oxide,ammonium chloride,diammonium, phosphate, cyamopsis tetragonolba, guar gum, sodium lauryl sulfate,

sorbitol,tetrasodium edta, ci7707

Oxi: h2o, hidrogenperoxid, cetearyl alcohol,ceteareth-20, etidronic acid, tetrasodium EDTA, oxiquinolie sulfate,hydrolysed wheat protein

Víz:h2o, cl,

No akkor kérném részletesen, képlettel együtt a kémiai eljárás során létrejövő reakciókat.


Amint az okoskák is látják, az oxinál az elsődleges összetevő a víz, ebből tartalmaz a legtöbbet.


A kérdésre viszont nem sikerült válaszolni.

Thx

Ment a kabbefaxom jelölésű kezecske. :D

2011. júl. 26. 20:04
 5/11 anonim ***** válasza:
0%
Én válaszoltam te idióta! Amúgy meg kit érdekel a jeled?:D
2011. júl. 26. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%
Jah igen és köszönjük, hogy leírtad a csomagolásról az összetételt. :) Egy agy vagy! ;)
2011. júl. 26. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
az oxiban a h2o2- hidrogénperoxid katalizálja a reakciót. a szalmiáksóval, ami a szőkítőben van, azzal is talán elérsz valami hatást, de sok értelme nincs. próbálkozz. a víz:h2o. cl elvileg nincs benne, ha desztillált... ha meg nem az, akk még van pár összetevő...
2011. júl. 26. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Örülök, hogy így látod.

Legközelebb olyan kérdéshez fogsz hozzáugatni, amire a választ is tudod.

... áááá, ahhoz ész kéne.

.... és még mindig nem válaszoltál.

Nagyokos...

2011. júl. 26. 21:49
 9/11 anonim ***** válasza:
0%

Mekkora gyerekes ....fejek vannak errefelé... Kedves kérdező: ha ide írsz egy kérdést, fel kell készülni az ilyen válaszokra, hiába no, nyár van, néhányan rettenetesen unatkoznak... Ha nem kapsz megfelelő választ, le kell ....ni, az jobban bosszantja őket. Egyébként azt sem értem, nekik mi káruk származna abból, h te lepontozod őket, de ha jól esik neked, hát csináld, engem is egész nyugodtan. :D


A kérdésre visszatérve: nyilván az oxival erősebb. Én is próbáltam a melegvizes változatot, hát semmit nem használt. De még a 6-os oxi sem. Ami állítólag tilos, a legtöményebb, 12-es oxival sikerült úgy-ahogy leszivatni.


21L

2011. júl. 27. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Ha normálisan működne az alsó index, szívesen leírnám neked a reakciókat;) De annyi a lényege, h a peroxid hatására a perszulfátokból erélyes oxidáló anyagok szabadulnak fel, leghatékonyabb a naszcensz oxigén. Ez oxidálja a hajban lévő pigmenteket, amik egyre világosabb árnyalatot vesznek fel...


Egyébként nem értem, ezt mért nem a fodrásztól kérdezted meg, vagy ha megkérdezted és nem tudta, mért hozzá jársz?...

Én kémiát tanulok a fősulin, de nehogy már jobban tudjam egy fodrásznál...


21L

2011. júl. 27. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!