Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Lehet hogy a hajvasalástól...

Lehet hogy a hajvasalástól hullik a hajam?

Figyelt kérdés
2 éve rendszeresen vasalom a hajam (minden hétköznap), és most elkezdett hullani. Nagyon megijedtem de a hajvasalásról nem tudok lemondani. Nagyon göndör a hajam (gyűrűs) és rosszul is áll, meg ha nincs kivasalva rosszul érzem magam a bőrömben + most keztem a gimit és mindenki így ismer...el sem tudnának képzelni göndör hajjal. Lehet a vasalástól hullik a hajam? Mit tehetnék ellene? 15/L
2011. aug. 5. 15:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
igen,sajnos lehet..próbáld meg körkefével beszárítani + valami hajegyenesítő szert rátenni..hátha így is egyenes lesz..
2011. aug. 5. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Használj olyan sampont, balzsamot és hajpakolást, amik megakadályozzák a hajhullást, vagy regenerálják a hajat, és minden hajvasalás előtt használj hővédő sprayt. Egyébként szerintem nem kéne minden nap vasalnod a hajad. Ha van olyan hosszú, hogy össze is lehet gumizni, akkor néha gumizd be, vagy kösd fel. Pihentetni is kell :)

Na meg szerintem, néha hagyhatnád göndören is. Ne érdekeljen a barátaid véleménye, meg hogy hogyan szoktak meg téged. Fontosabb a hajad egészsége.

2011. aug. 5. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Szia! Én is sokáig vasaltam a hajam, de egyszer elrontotta a fodrász és göndören jobb volt. Én is pont kezdtem a gimit és göndör hajjal ismertek, de sokan azt mondták hogy a göndör haj sokkal jobban áll, pedig én is kényelmetlenül éreztem magam mikor nem volt kivasalva, és azt hittem hogy rosszul áll. Onnantól kezdve göndören hagytam a hajam, és mindig megdicsérték hogy milyen szép göndör, és ők is ilyet szeretnének. Sok időbe telt mire megszoktam, de megérte, és most már az a furcsa ha kivan vasalva a hajam. :D
2011. aug. 5. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Biztos,hogy attól.. én egy évig vasaltam a hajam MINDEN NAP! hővédő nélkül,gondolhatod,hogy milyen volt a hajam és nagyon is hullott,szóval állj le szerintem.
2011. aug. 5. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Az 1.válaszolónak:sajnos ha nem vasalom ki a hajam szárítás után akkor nagyon szöszös, és úgy nagyon sok hajam van (kb. úgy nézek ki mint egy oroszlán) ://


Minden hajmosáskor (heti 2x) használok pakolást. Ha felfogom a hajam a babahajaim meg amik elvannak törve felállnak és elég hülyén néz ki..:( erre nem tudtok valami megoldást esetleg? Ha lefújom hajlakkal 10 perc múlva ugyanúgy áll :/

Én azért is utálom annyira a hajamat mert régebben sokat csúfoltak érte...mióta vasalom nem szól be senki...szóval ez már bennem maradt..szinte az utcára sem szeretek kimenni göndör hajjal :(

2011. aug. 5. 15:49
 6/11 anonim ***** válasza:

Én azt tanácsolom, hogy menj el a fodrászodhoz, kérj tanácsot tőle, hogy hogyan lenne jó a hajad. Biztos tud adni pár tippet. Ezen kívül én azt mondom, hogy próbáld meg göndören a hajad :) Tudom, hogy nem szereted, de egy próbát megér. Vegyél hajcsavarókat, drogériákban, TESCO-ban, ilyesmi helyeken lehet venni, kisebb-nagyobb méretekben. Ettől szép hullámos lesz a hajad, és nem roncsolja mint a hajgöndörítő.

A babahajjal szerintem ne törődj. Nem érdemes folyton hajlakkozni, mert csak összeragad tőle, és macerás is.

Ezen kívül, hajmosásnál szerintem kétszer balzsamozz, van akinek szárazabb a haja az átlagnál, és ezért olyan kezelhetetlen. Próbáld ki egyszer, hátha úgy jobb lesz.

2011. aug. 5. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Még az előző vagyok, annyit tudsz még tenni, ha mindenáron a vasalásra esküszöl, hogy veszel egy új hajvasalót. Nekem Remingtonom van, azért jó, mert párára sem ugrik össze tőle a hajam, így nem kell minden nap vasalni, elég hetente egyszer-kétszer. Fürdéshez vegyél fel fürdősapkát, nem valami dizájnos, de valamit valamiért... a vízből felszálló pára is göndörítheti a hajat. Használj hajvasalás előtt got2be straight on lila flakonos egyenesítő-hővédő sprayt, ha nagyon macerás a hajad, akkor hajhabot is, ha van akkor got2be-s hajhabot.

Hajmosás után használj Kallos mézes hajbalzsam-ot, a tejes is jó, de szerintem annak túl émelyítő az illata. Samponok közül pedig a Balea ribizlis sampont ajánlom. De az sem árt ha kipróbálod a Revalid termékeket. Drága, de nekem jó volt, mert nekem is göndör volt a hajam, száraz és kezelhetetlen. De én rájöttem, hogy inkább lesz göndör a hajam, minthogy kihulljon az egész :) A hajcsavarókkal nagyon szépre meg lehet csinálni :)

2011. aug. 5. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ó, és azt elfelejtettem, hogy ha olyan típusú a hajad mint az enyém, akkor ne használj hajlakkot, vagy csak kis mennyiségben, mert nekem attól is begöndörödik. Meg a vállam is visszadobja. Ezért utálom vasalni :) No mindegy, remélem segítettem.
2011. aug. 5. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszi a tanácsokat, majd kipróbálom amiket írtál :)

A hajcsavarót már próbáltam, de nekem nem jött be..egy óra után ugyanolyan göndör volt mintha nem is lett volna becsavarva ://

2011. aug. 5. 16:20
 10/11 anonim válasza:
Milyen viccesek vagyunk mi nők :) Én meg úgy szeretnék egy nagy göndör madárfészket, és nem érdekelne, hogy összevissza száll.... Cseréljünk, az enyém se tökegyenes, de ki lehet húzni simán ha fésűvel szárítom. Pont olyan, hogy egyenesnek túl hullámos, hullámosnak meg túl egyenes. Kell? :)
2011. aug. 5. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!