Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » A tartós göndörítés (dauer)...

A tartós göndörítés (dauer) tényleg teljesen tönkreteszi a hajat?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretnék egyszer göndör lenni, de a fodrászom ellenzi, mert szerinte tönkreteszi a hajat teljesen, pláne ha festett. Szerinte ha egyszer megcsináltatom (nem vele mert ő nem vállalja) akkor szénaboglya lesz belőle, és le kell vágni.
2011. aug. 5. 18:03
 1/7 skarma ***** válasza:

Tegnap voltam daueroltatni :D

Előtte is csináltattam már és még sosem nézett ki olyan jól a hajam, mint göndören. Szerintem nem olyan kockázatos, mint ahogy a fodrászod mondja, kicsit szárít, de legalább nem zsírosodik olyan hamar a haj.

Ja és most elég erőset használt nekem és semmi gond nincs. Bár az én hajam nem festett.

2011. aug. 5. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Tényleg nagyon káros:S

Mindenféle kémiai hatástól göndörít, amik nem tesznek jót a hajnak. Nyúlós lesz és gumis a tapintása. Ha nagyon szeretnéd, próbáld ki, de ne legyen folyamatosan olyan. 1szer legyen egy próba és kész. Annyitól nem hiszem, hogy tövig kéne vágni...ne szokj rá és akkor nem lesz baj:)

2011. aug. 5. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
De nem léteznek ilyen hiperszuper kímélő göndörítők mostmár? A régi hagyományos dauervíz elhiszem, hogy káros, de másképp nem lehet?
2011. aug. 5. 18:17
 4/7 skarma ***** válasza:
Én hallottam már bio dauerről, ami állítólag egyáltalán nem káros, de drága és csak 4 hétig marad meg.
2011. aug. 5. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nagyon tönkreteszi.

Szálkás lesz, gyenge, még a színét is kiszívja.

Vizesen meg nyúlik, ragad.

Csúnya is lesz, ha kifésülöd.

Én nem ajánlom.

2011. aug. 5. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én is nemsokára megyek másodszor daueroltatni. :) Nem teszi jobban tönkre a hajat, mint a festés. A kettő együtt viszont már neccesebb... Én szerintem úgy nem vállalnám be.
2011. aug. 5. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Huhh, több mint egy éves a kérdésem :) Mostanra eldöntöttem, bedaueroltatom, holnap megyek. Már nagyon várom. Nagyon remélem, hogy nem igaz a legenda, hogy nyúlós meg ragadós lesz, de az a mákom, hogy a rövid haj is jól áll, sőt világéletemben rövid volt.

Azért növesztem 4 éve, hogy berasztáztathassam, vagy bedaueroltathassam. A rasztáról egyelőre lemondok, bár a főnököm engedné, de a dauernek nekiveselkedek, drukkoljatok :)

2013. márc. 17. 22:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!