Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » A hagyma okozhat pattanásos...

A hagyma okozhat pattanásos bőrt? Elég sok hagymát eszek, és mostanában tűnt fel h hagyma szagúak a pattanásaim miután kinyomom őket.

Figyelt kérdés
2011. aug. 12. 21:29
 1/4 anonim ***** válasza:
Hát, arról nem tudok, hogy elősegíti-e a pattanások kialakulását, viszont egy idő után a sok hagyma fogyasztása bizony megérződik a bőrödön. Ugyanis egyfajta elég erős illóolajat tartalmaz. Viszont nagyon egészséges! De kissé kellemetlen, úgyhogy mellőzd pár napra szerintem az étrendedből. :)
2011. aug. 12. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Egy ismerősöm régen fokhagymakrémmel kezelte a pattanásiat, így nem hiszem, de az első kommentelőnek a szaggal kapcsolatban teljesen igaza van:P
2011. aug. 12. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A hagyma, fokhagyma baciölő ,parazitaölő,gyulladáscsökkentő én eszem a patis bőr miatt és nincs rajta pati mióta eszem. Szóval szerintem más étel a felelős...
2011. aug. 13. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Fokhagymát eszel? Mióta és milyen mennyiségben?

Nos hát semmi sem lehetetlen. Nem vagyunk egyformák, éppen ezért máshogy reagál a szervezetünk dolgokra. A fokhagyma valóban vírus, baktérium ölő többek között , mert ezen kívül, számos jótékony tulajdonságai vannak.

Vagy nem a hagymától jönnek ki a pattanások, és valami mástól. Lehet azért is hagyma szagú, mert nem tudom, hogy eszed a hagymát, legyen fok vagy vöröshagyma, tudni kell, hogy erős illóolajat tartalmaznak. Éppen ezért, fokhagymát vagy vöröshagymát nem szabad huzamosabb ideig enni , pár hónapos vagy hetes szünetet mindig tartani kell, mert ha nincs szünet az illóolaj kiülepszik a bőrön, azaz lehet érezni vagyis az ember bőre büdös hagymaszagú lesz.

Lehet ezért érzed, magadon a hagyma szagot.

De az is lehet, hogy attól vagy pattanásos.

Én mindenképpen azt javaslom, hagyd abba a hagyma evést. Csak így tudhatod meg mitől vannak. Szerintem ez a legcélszerűbb.

2011. aug. 14. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!