Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Problémás bőrre mit javasoltok...

Problémás bőrre mit javasoltok? Hogyan tudnék végleg megszabadulni a miteszerektől és a pattanásoktól?

Figyelt kérdés
2011. aug. 13. 15:16
 1/9 anonim ***** válasza:

Miteszertől nem lehet végleg megszabadulni, csak karbantartani az arcot egy nagy kezeléssel kozmetikusnál.Igazság szerint havonta kellene menni, ha megengedhetnék maguknak az emberek, de az is nagyon jó, ha 2, 3 havonta tudsz elmenni nagy kezelésre. Szépen szakszerűen kinyomkodja az arcot, azaz megtisztítja a miteszerektől, de sajnos egy idő után ezek újra képződnek, ezért is írtam, hogy nem lehet végleg megszabadulni tőlük, csak tisztán tartani a bőrt nagy kezeléssel.A pattanás...Húhh szóval, ha valakinek tini pattanásai vannak, ugye az pupertárs korban természetes, akkor annak el kell múlnia magától,kezelni természetesen kell is ez időben a bőrt. Ha vége ennek az időszaknak, de van akinek nem múlik el.Pl van akinek 20-30 év között és 30 év felett is vannak pattanásai. Ott már valamilyen probléma, esetleg hormonális vagy egyéb rejtett!! egészségügyi problémából kifolyólag vannak pattanásai, amit ki kell vizsgálni.Nem tudom, te melyik kategória vagy? Mindig az okot kel megkeresni és utána megszüntetni.

Természetesen nem csak külsőleg, de belsőleg is ajánlott kezelni a pattanásos bőrt. Nagyon fontos a sejtszintű méregtelenítés, amire csak az aloe vera képes.Egyébként, meg mindenkinek ajánlott lenne legalább tavasszal egy intenzív méregtelenítő kúrát végigcsinálnia. Ugyanis, ahogy pl van tavaszi nagytakarítás a lakásban és lomatalanítás, úgy a szervezetnek is szüksége van, hogy "kitakarítsuk" minden szennytől.

Pattanásra külsőleg ajánlom pl az ilcsi csak natúr kozmetikumokat

www.ilcsi.com

illetve még az aloe verát, mert az külsőleg, belsőleg is csodákra képes vakamint a propolisz tartalmú keőcsöket, mert ugye a propolisz egyik jó tulajdonsága, hogy fertőtlenít, csökkenti a gyulladást stb...

és belsőleg az aloe verát, mert számos jó tulajdonsággal bír, ezek közül néhányat említek ami pattanás esetében jó:gyulladás csökkentő, sejtszinten méregtelenít és számos vitamint és ásványi anyagot tartalmaz, olyan vitamint is, amire az egészséges bőrnek szüksége van.

2011. aug. 14. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Menj egy bőrgyógyászhoz gyógyszert feliratni. (még mielőtt bárki is mondaná hogy a hormontartalmú gyógyszer felborítja a menszeszt stb: nem borítja fel, pótolja azokat a hormonokat amik hiányában pattanásos a bőr, nem hat másra)

Hidd el csodákat művel, anno nekem is ez segített, 2 évig szedtem.

2011. aug. 15. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Kend magas védőfaktorú naptejjel az arcod. La roch, bioderma...
2011. aug. 15. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
En is csak azzal tudok egyeterteni, h menj el borgyogyszhoz,de nem fontos,h gyogyszert szedjel, nekem pl patikaban keszitett kremet irt fel, es teljesen rendbehozta. Persze, ez emberfuggo. Szval sztem mielott megvennel barmit is tok sok penzert,menj egy szakemberhez, o megmondja,h a te bortipusodra mi kell(nem mindenkinek ugyan az)
2011. aug. 15. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Hát igen 12:21 (2. válaszoló) a fogamzásgátló nem borítja fel a menzeszt meg pótolja a hormonokat. Hogy lehet valaki ilyen butus!!!!és még szépen is fogalmaztam.

Mikor fogamzásgátlót szed valaki, és pattanásos a bőre, valóban a gyógyszer szedése alatt elmúlnak a pattanásai, de miután úgy dönt valaki, hogy pl szeretne családot vagy más oknál fogva végleg abba hagyja a gyógyszer szedését, akkor jönnek a gondolok. Igaz nem vagyunk egyformák. Valakinek , aki szerencsés, végleg elmúlnak a pattanásai, de az esetek többségében nem így van. A gyógyszer abba hagyása után újra előjönnek és megkeserítik az ember életét. Arról nem is beszélve, hogy y fog tabletta szedésével fokozódik számos betegség kialakulása. Pl. méhnyakrák és hogy még mondjak valamit, a fog. tabletta oly annyira fel tudja borítani a hormonháztartást, hogy az abba hagyása után nekem pl. 1 évig nem volt menstruációm. Az orvos azt mondta, ennyi kell, mire a szervezetem regenerálódik és visszaáll a normális egyensúlyba. Az 1 év alatt egyszer volt menzim, amikor mesterségesen elő lett idézve. De mit is mondjak, azért elég kellemetlen érzés volt, hogy 1 évig nem menstruáltam. Utána már rendszeresen volt, minden hónapban csak 28 napnál ritkább, van úgy, hogy a mai napig is 42, 36. napra jön meg. És ez már nem természetes. Most jelenleg egy alternatív gyógymóddal próbálkozom. Azt is tudom, hogy mivel a ciklusom eltér a normálistól,ezért fenáll az a veszély, hogy sokkal nehezebben eshetek majd teherbe a normálisnál. Azon kívül a fog. tabletta miatt a pattanásaim nem múltak el, sőt az arcom csúnya májfoltos lett. Ez a tabletta egyik mellékhatása volt. Ezek után én soha többet nem fogok semmilyen gyógyszert főleg nem fogamzásgátlót szedni.

Valóban nem baj, ha elmegy a bőrgyógyászhoz, de próbáljunk alternaív megoldást találni.

Én a pattanásos és a májfoltos arcomra az ilcsi natúr kozmetikumokat használom. A pattanásaim szépen elmúltak és jelenleg a májfoltal küszködök. Végleg nem tudom eltüntetni , de a termékeknek köszönhetően nagyon szépen elhalványodtak.

Ha akkor ismertem volna az ilcsit és nem hallgatok az orvosra, aki fog. tablettát írt fel a pattanásos arcomra, nem lennék májfoltos. Persze hiszen a gyógyszeripar egy nagy business, ahol a pénz áll a középpontban. Az orvos hidd el nem a betegek érdekeit nézi, van valami bajod, felírok egy gyógyszert és le van tudva. Persze hiszen minden felírt vény után jutalékot kap.

Nem véletlen az a mondás, hogy fűben fában van az orvosság.

Nem is hergelem magam.

1 válaszoló voltam

2011. aug. 15. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

15:56

Én mégis hol írtam hogy az a gyógyszer a fogamzásgátló? Millió meg egy egyéb hormontartalmú gyógyszer létezik, amik kifejezetten bőrre valóak, én is ilyenről beszéltem, Aknenorm a neve. Szóval mielőtt lebutusuzol, olvasd már végig, még csak le se írtam a szót :) Még direkt ki is fejtettem hogy egyéb típusú hormonokra nem hat..meg a legfontosabb: pomnt az írtam, hogy NEM borítja fel, szóval már 3x olvasd végig.

Az egyetlen hátránya hogy a szád cserepesedi fog tőle, kenni kell mindig.

Egyébként milyen fajta fogamzásgátlót szedtél? Én egy ideje Mercilont szedek, de eddig nem volt panaszom, remélem nem is lesz :/

2011. aug. 15. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Jaj ne haragudj, közbe rájöttem hogy pont hogy eggyet értettél. :') De akkor sem fogamzásgátlóról beszéltem.
2011. aug. 15. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Akkor elnézést kérek, én fogamzásgátlóra gondoltam.

Akkor se ajánlatos semmilyen gyógyszert szedni, mert sajna mindegyiknek van valamilyen mellékhatása.

Diane35 szedtem

2011. aug. 15. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Am ha valaki terhes lesz, elmúlnak a pattanásai :)
2011. aug. 16. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!