Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mit gondoltok, a reklámozott...

Mit gondoltok, a reklámozott kozmetikumok tényleg mind rosszak és csak a BIO a jó?

Figyelt kérdés
Annyit olvasni, hallani mostanában erről, hogy az ember nem is tudja, mit gondoljon. 30 éves vagyok, 15 éve krémezem magam és elégedett voltam a Nivea, Garnier, stb. márkákkal. De olvastam, hogy mérgező anyagokat tartalmaznak, ezért átálltam egy bio márkára. Ami ragad, büdös, és fakó tőle a bőröm. Mi a véleményetek, tényleg csak a bio jó, vagy ez is csak egy reklámfogás?
2011. szept. 7. 20:40
 1/4 anonim ***** válasza:
46%

Szerintem nem csak a bio jó.

Én eddig egyszer használtam bio-t, és kimarta vörösre az arcomat. Pedig azelőtt semmi nem ártott neki.

2011. szept. 7. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Nekem egy ideje nagyon fontossá vált, hogy ha már tudomásom van a mérgező dolgokról, akkor ne adjam a szervezetemnek. Sokan tudják, de mégis adják. Bevallom, én is elcsábulok időnként, mert ezek a krémek annyira vonzóak!

De ha elolvassuk, vegyszerek és mesterségesen előállított kémiai anyagok vannak bennük. Nekem elég, ha belegondolok, hogy a bőrömre kenem a vegyszert és az bejut a sejtek közé, majd onnan a sejtekbe, a vérembe és mindenhová...és aztán belegondolok, hogy azzal reklámozzák, hogy tápláló és fiatalító...hányingerem van! Minden a pénzért és üzletért van.

És már fiatalon megveszik, mert pattanástalanító meg nem tudom még, mire jó..., közben a szép bőr belülről jön és a száraz bőrnek is szerintem a dehidratáltság az oka. Oda kellene figyelni ezekre és nem a már jelentkező tünetet "kezelni" káros anyagokkal.

Az egyik rokonom amíg terhes volt, csak természetes tusfürdőt használt és később vissza akart térni de kiütéses lett attól a szertől, amit előtte használt (jó márkát). Ebből is látszik, hogy a bőre "elengedte" magát, amíg nem kellett fellépnie a káros anyagokkal szemben, aztán mikor megint kapta őket, már nem volt erős hozzá. Vagyis a bőrünk ezek szerint folyamatosan küzd a vegyszeres anyagok ellen.

Én igyekszem természetes anyagokat használni a bőrömre.

Az arcomra semmi más nem volt még olyan jó, mint a méz. 10 percre felkenem és olyan csodás lesz a bőröm, hogy komolyan mondom ámulok. Próbáld ki!

Nagyon jók az Ilcsi nénis krémek, mert természetesek és nincs bennük tartósító szer sem.Sok kozmetikus árulja őket, sok sok féle van. Ajánlom a mandulás Rolling radírt. Szinte kirántja a mitesszereket a helyükből! :)

Vagy csináltam élesztős arcradírt: élesztő és pici citromlé. Ezt még le is lehet radírozni. Mosáshoz gyakran öblítő helyett 2 evőkanál ecetet teszek, friss illata lesz és természetes. Sokat kell inni! Az egyik modell írta, hogy a fotózás előtt mindig megitatnak velük vagy 3 pohár vizet és látványos a bőr javulása.

Szóval én nem kenném magam túlságosan ilyen dolgokkal.Mert hogy nekünk nem használ, az biztos. Még Oriflame-t szoktam venni, az is eléggé természetes, de nem teljesen.

2011. szept. 7. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A reklámozott kozmetikumok egy kalap kakát nem érnek, de nem csak a bio a jó. Szerinted miért van az, hogy pl La Prairie reklám soha sehol nincs, méregdrágák a termékeik, mégis 150 éves márka..?
2011. szept. 7. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Mindenképpen jobb egy természetbarát, természetes összetevőkből álló készítmény, amit nem kísérleteztek ki állatokon, mint egy agyon reklámozott, kőolaj származékokat tartalmazó.
2011. szept. 9. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!