Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mit tegyek az egészséges...

Mit tegyek az egészséges hajért? + Honnan tudhatom, hogy a hajam hullik, vagy a kihullott szálak mennyisége normális?

Figyelt kérdés

Olyan a hajam, hogy nagyon sok kis hajszálam van. Ez nagyon gáz, mert ha pl. begumizom, egy óra után a kis szálak szétállnak és össze-vissza állnak.

Fodrásznál voltam, kérdezte, hogy hullott-e a hajam, mert sok a kis hajszálam. Nekem mindig ilyen volt a hajam, utáltam is, de akkor gondoltam, hogy lehet, hogy azért, mert túl sok hullik, de vissza is nő.

Mert elég sok hajam kihullik egy nap, de azt olvastam, hogy a száz az még normális.


Mit tehetnék azért, hogy ne hulljon olyan sok és hogy ne legyenek azok a hülye kis hajszálaim, hanem erős, hosszúszálú hajam legyen?

Jók az ilyen biovanne, revalid kapszulák? Kicsit félek a szedésétől, mert nem akarom, h mondjuk a karomon is megerősödjön tőle a szőr (elvileg ha a hajat erősíti akkor más szőröket is megerősít, nem?:S)


valami tipp?


2011. szept. 10. 17:18
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha mindig ilyen volt (gyerekkorodban is?), akkor ne nagyon izgasd magad. A vitaminok biztos nem ártanak. Próbáld ki. Egyébként az interneten is találsz egy csomó tanácsot, pakolást. Ki kell őket próbálni. Bár napi 100 szál, azért az sok szerintem. Ha mégis nagyon izgat, menj el a háziorvosodhoz, és kérjetek egy vérvizsgálatot, abból sok minden kiderül, pl. nincs-e egy rejtett góc a szervezetedben. Én ha fürdés közben hajat mosok, egy szálat nem találok utána a vízben. Egyszer hullott nagyon, akkor a buta bőrgyógyász nem küldött el vérvizsgálatra, (úgy látta van elég hajam) és fél év múlva kiderült, hogy akkut vesegyulladásom van. Utána meg is szűnt a hajhullás.
2011. szept. 10. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

úristen dejó neked! Egy szál sem jön ki? mondjuk attól tartok, hogy az a normális... barátnőmnek is olyan, egyszer panaszkodott, h megfázott és hullik a haja, mert mindig talál hajmosás után pár szálat a lefolyóban. nekem meg az az alap, h hajmosás közben annyi kijön, h uhh... :S

meg ha végighúzom a kezemet, mindig marad benne 1-2 szál, szóval tuti, h nem normális.


azt nem tudom, h gyerekkoromban is ilyen volt-e, mert sokáig fiús hajam volt


lehet, h kipróbálok valami házi praktikát

2011. szept. 10. 18:27
 3/4 anonim válasza:

A hajhullás szerintem egyéntől fugg.Nekem annyi hajam kihullik hajmosaskor hogy a zuhanyzó lefolyója eldugul.De az anyukámnak,és a barátnőmimnek is ilyen.Én most Hallottam először olyat hogy valakinek nem hullik a haja.Szerintem meg az a nem természetes.A fodrász is azt mondja hogy termeszetes hgy hullik a hajad,hiszen egy hajszalnak is megvan az ,,élettartalma".Ezenkivul ha dús a hajad,es visszano akkor nincs semmi probléma.Egyébkéntazt nemtudom hogy hany eves vagy,mert kb. olyan 13 eves koromban nekem is rengeteg babhajam volt,ami kiálltha felfogtam a hajam,de mára már aránylag megnőttek,bar meg mindig vannak.Szerintem annyit tudsz tenni hogy növeszted,szedj vitaminokat(pl.én sörélesztő szedek,abban eleg sok van.)De egyébként egy vérvételre azert elmehetsz.Az sose árt.:))

16/L

2014. aug. 23. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekem hajmosásnál úgy hullik a hajam, hogy ott marad a lefolyón egy adag, meg még a kezemen is lesz pár szál, fésülködéskor is hullik pár szál. De nagyon dús a hajam szóval nem probléma
2016. júl. 6. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!