Mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés

Sziasztok! (:

Az a baj, hogy nagyon szőrös a karom és nagyon látható is és ez eléggé zavar :( Nyáron nem baj mert akkor kiszívja a nap és nem látszik de ilyenkor ősszel és télen is nagyon feltűnőek a barna szőrszálak. Nem az a baj hogy erős, hanem hogy hosszú szálú és szűrűn nő ezért kicsit olyan bunda hatása van. Ami nagyon nem tetszik :(Gondolkodtam a gyantázáson, mert sok helyen olvastam hogy ritkul tőle, de anyukám azt mondja hogy hagyjam, mert nyáron mikor pólóban kell lenni akkor úgysem látszik... igen ez igaz, de télen mikor nagyon meleg van az osztályterembe mert jól befűtenek, akkor olyan szívesen levenném a pulcsimat, de nem merem, mert félek hogy az osztálytársaim meglátják. Tesin is sokszor pulcsiba tesiztem. pedig mindig fűtik rendesen a tornatermet is...

Szóval az a baj, hogy anyukám óva int tőle merthogy akkor megerősödik (szerinte) mondtam neki hogy nem, ő erre azt mondta. hogy "Igen, a lábon nem is...." nem tudom hogy miért van ennyire ellenére.

Ti mit gondoltok? Van még valaki hasonló helyzetben? A gyantázástól tényleg megerősödik a szőr? Ha nem akkor meddig kéne? Mert még a könyököm fölé is nőtt (sajnos) bár ott nem annyira hosszú de elég feltűnő mert ott sosem szívja ki a nap nem tudom miért de ott mindig sötétbarna marad, és hogy akkor nem nézne ki bután ha ott leszedném, feljebb meg nem? mert (sajnos) a vállamon is vannak nagyon kicsi pihék, azok csak pihék és kicsi szőkék de sok van belőle és ha alatta sima ott meg olyan elég feltűnő, mondjuk még mindig jobb mint a szőrös kar :(

Mit gondoltok gyantázzam le? vagy várjak még? vagy jobb lenne az szőrtelenítőgép?

előre is köszi a válaszokat :)


2011. szept. 27. 11:53
 1/10 anonim ***** válasza:

Dm-ben lehet kapni szőkítő szett (arcra, karra), amivel otthon ki tudod szőkíteni. Stella vitacolor a neve azt hiszem, ezres körül kapható, több alkalomra elég kell legyen. Így esetleg elkerülheted a gyantázást.


Egyébként ettől függetlenül nem értem anyukádat. Ha téged ennyire zavar, az lenne a legkézenfekvőbb, hogy megfog téged, elvisz a legközelebbi kozmetikushoz és megoldjátok a gondodat. Így csak szorongsz. :( Remélem megoldódik a problémád!

2011. szept. 27. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Velem is pont ez a helyzet! :S A lábamon borotválom, de a karomat nem merem, ezért egy szivaccsal szokta, dörzsölgetni, fürdés közben, és szerencsére kopott belőle, de még mindig van. És az a legrosszabb, mint nálad is, hogy hosszú, meg sötét :S Én gyantázni akarom, csak azért fura lenne elmenni egy kozmetikába, egyedül meg nem merem! :S 14L
2011. szept. 27. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Én ajánlom a gyantázást!Sok ilyen fiatal vendégem van.A szőrszál karon egész más,mint lábon!Sokáig nagyon kellemesen sima,bársonyos lesz.Ilyenkor az az irányadó,hogy te mit szeretnél.Nem erősödik,nem tudom ki kezdte el ezt a hülyeséget,semmi genetikai alapja nincs.A szőrszál növése kódolt genetikailag ezért külső hatással nem lehet befolyásolni.Ha zavar és kellemetlen,gyantáztasd le.
2011. szept. 27. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Szőkítőt ne használj rá, főleg, ha le vagy barnulva. Kiszívja a bőrödet is, és elég furán fog festeni, hogy a karjaid fehérek, máshol meg barna vagy (tapasztalat)
2011. szept. 27. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

a gyantázás elég fura lenne karon, mivel ott nem olyan irányba nö a ször, hogy le lehessen tépni.

Epillálás szerintem jobb lenne, bàr én borotválom mert nekem is szörös (mindenem, és borotvàlom is mindenem ahol csak érem)

sehol se erösebb

2011. szept. 27. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

köszi mindenkinek :)

borotválni semmi képen nem szeretném, nem is az a baj, hogy erősödik vagy nem, hanem hogy hamar visszanő és mikor más egy kicsit is látszik szúr (barátnőm mesélte)

amúgy én sem értem anyut :D

de lehet, hogy kipróbálom a gyantát aztán majd meglátjuk :)

2011. szept. 27. 14:04
 7/10 anonim ***** válasza:

engem csúfoltak régen az osztálytársaim hogy milyen undoritó szőrös vagyok (és tényleg az voltam),ezért itthon borotváltam a karomat,és végül elértem,hogy tiszta fekete,erős szőrszálak lettek a karomon.


utána elkezdtem epilálni,attól kicsit megritkult,de még mindig sűrű


gondolkodtam azon hogy én is legyantáztatom


te is gyantázd le ha nagyon zavar


anyukáddal pedig értesd meg valahogy hogy a gyanta pedig igen is ritkítja


VAGY titokban gyantáztasd le pl kozmetikussal,vagy otthon mikor tökegyedül vagy és ha észre veszi hogy pucér lett a karod,utólag már úgyse szólhat bele


13l

2011. szept. 27. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

köszi a válaszod :)

amúgy nem hiszem hogy őt zavarná hogy most szőrös vagy nem szerintem csak azért mondja mert tévhitben és azt hiszi hogy akkor erősebb lesz és szerintem csak azt nem akarja hogy olyan legyen

2011. szept. 27. 20:00
 9/10 anonim válasza:
100%
Én szoktam gyantáztatni karom, lábam és egyáltalán nem erősödik tőle a szőr. Sőt a lábamon már szinte ki is kopott teljesen (ott már 7-8 éve gyantázom rendszeresen, a karomat ritkábban és később is kezdtem el). Szerintem nyugodtan menj el kozmetikushoz, egyáltalán nem ciki és jobb mintha magadnak csinálnád, mert a karon nehezebb magadnak csinálni. Én a könyököm fölött kb 5 cm-ig szoktam gyantáztatni, mert nekem addig vannak sötétebb szálak, a pihék már nem zavarnak.
2011. okt. 5. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
köszi a választ :) lehet hogy akkor kozmetikus lesz belőle :)
2011. okt. 5. 19:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!