Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » A sampont hogy lehet tojással...

A sampont hogy lehet tojással helyettesíteni?

Figyelt kérdés
2011. okt. 9. 18:21
 1/2 anonim ***** válasza:
Sehogy! A sampon sampon,a tojás meg tojás!
2011. okt. 9. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Lehet belőle házi tojássampont gyártani. Próbáltam egész tojásból és csak sárgájából, az utóbbi jobban bejött. A fehérje a meleg víztől összecsomósodik és nem lehet rendesen kimosni.

Én úgy csináltam a sampont, hogy 2-3 tojássárgájához tettem pár csepp citromlevet, kis olívaolajat, mandulaolajat, mézet és tejet. (Mivel nagyon hosszú hajam van, szükség van az ápolóanyagokra is.) Ezt száraz hajra feltettem, rajtahagytam kb. 10 percet és lemostam. Sajnos a hajam végét így is kiszárítja, úgyhogy később már csak a hajtövekhez tettem. Utána lehet ecetes vízzel leöblíteni a hajat, egy kis olajat rá és kész. Teljesen természetes módszer, tiszta lesz tőle a haj. Viszont kicsit macerás és ha nem raksz rá olajat utána elég száraz lehet tőle. A tojás szárítja rendesen.

Szaga nincs tőle a hajnak ha rendesen ki van öblítve, max. csak az ecettől egy kicsit.

2011. okt. 9. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!