Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » 18 éves vagyok, hány évesen...

18 éves vagyok, hány évesen kezdjek el öregedésgátló termékeket használni, és milyet?

Figyelt kérdés
Nyilván tizenévesen nem kell a 40-eseknek kifejlesztett krémet használnom :) De még idejében el szeretném kezdeni a bőröm megfelelő ápolását, mert sajnos kicsit száraz bőröm van, ami most még állati jó, mert nincsenek pattanásaim és olyan, mint a baba feneke, de hamarabb fog ráncosodni. Igazából nem is tudom, mit használjak rá, mert annyira nem száraz, hogy száraz bőrre való krémet használjak rá (csak egy picit feszül, de nem hámlik vagy pirosodik vagy szúr vagy viszket stb. meg nem is érződik száraznak) inkább a könnyű, magas víztartalmú krémek esnek rá jól, de hidratálnak azok eléggé? Valaki kicsit igazítson ki légyszi :)
2011. nov. 10. 21:52
 1/8 anonim ***** válasza:
Nekem azt mondta a kozmetikusom 23-25 éves kortól már lehet arcfeszesítőt használni :).
2011. nov. 10. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Igen úgy 25 felett már vannak a krémekben tónusjavító,de ez még nem ránctalanító.
2011. nov. 11. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

nemtudom....én ezekben a kencékben annyira nem hiszek..főleg, hogy én az összestől csak ragyás lettem...anyukám soha nem kente magát semmivel....44 évesen ugy néz ki mint egy 30 éves kb...sokszor növéremnek nézik, pedig én 23évesen alig nézek ki 20nak se.....még mindig folytonfolyvást elkérik a személyimet, és mindenki 17-19 évesnek mond....biztos vagyok benne, hogy szerencsések vagyunk a családban, mert jó géneket örököltünk....de ha azt vesszük, hogy a sok kencétől (arcradir, tonik, krémek, tisztitók stb.) nekem csak ragyásabb, gyüröttebb lett az arcom, nem tudom, hogy a többi ez az hogy segitene rajta....nekem sehogy az fix....


én ennyit teszek: mézes cukros arcradir, gyogyszertári alkohollal tisztitom, kevés nivea krém, mert nekem is száraz picit a böröm...és kész....soha az életbe nem volt ilyen szép az arcom....és sminkelem magam rendszeresen....:) ugyhogy bocsánat a haszontalan válaszért, de nekem nem fekszenek ezek a "ne öregedjünk meg" krémek....csak a magam nevében beszéltem....de szerintem 23-25 évesen ránctalanítót kenni magamra, valahogy abszurdnak hat...számomra:)

23L

2011. nov. 11. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Előzőnek igaza van. Ha jók a génjeid, akkor nem lesz szükséged semmire, ha nem, akkor ezek a krémek sem fognak csodát tenni.

Vigyázz magadra, ne igyál sok alkoholt, ne dohányozz, pihend ki mindig magad, kevés szolárium, kevés napozás, ha kozmetikumot használsz, az legyen jó minőségű (nem kell drágának lennie-lásd az előző patikai alkoholja.)


Sajnos a genetikával nem tudsz mit kezdeni.

2011. nov. 11. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!:) A szüleim bőrén látom, hogy azért genetikailag annyira nem vagyok eleresztve, és valamit csinálnom kéne a bőrömmel, hogy hidratált legyen. Én sem akarok mindenféle kemikáliát magamba/ra nyomni, de anyukám is elhanyagolta a bőrápolást és látom, mi lett belőle (mondjuk ő máshogy is mérgezte magát és a bőrét, lehet, hogy attól ennyire rossz), most meg már nem tudja visszafordítani. Én meg szeretnék szép, sima bőrt ameddig csak lehet :)
2011. nov. 11. 11:24
 6/8 anonim ***** válasza:

Én speckó öregedés elleni krémeket nem használnék még.


Inkább "sima" hidratálót. Én is azt használok most és teljesen elég - előtte mondjuk azt se tudtam mit kenjek a fejemre mert betegség miatt tönkrevágódott a "babapopsi puha" arcbőröm, de most szerencsére kozmetikus kezelésekkel rendetette/ teszi, még mindig tart a kezelés de már az első után nagyon durva volt a változás.


Úgyhogy most elvagyok a kis hidratáló krémemmel :)

Nah meg arctisztítóval, sajnos a fővárosban élve rengeteg szmog, szürke mocsok ragad a fejemre... a kezemről is annyi mocsok jön le h amikor vidékről ideköltöztem teljesen kiakadtam kézmosáskor hazaérve...


Ha vki tud am ilyen "portaszító" krémről, olyat szívesen vennék :)


TEHÁT:

a lényeg a hidratálás, hogy ne legyen vízhiányos a bőröd, mert vízhiány esetén jobban ráncosodsz. Félreértés ne essék ettől még ugyanúgy ráncos leszel idővel, mert lassul az anyagcseréd- a sejtanyagcseréd is. Nem lesz olyan feszes a bőröd. Ezeket szokták még egyes krémekkel halasztgatni, de csodakrém megfizethető áron nagyon nincs szerintem- ha vki tud spécit olcsón az írhat. Keresztszüleim használnak 100E-es árkategóriás krémeket, de az tuti, h az arcuk nem is úgy néz ki mint a koruk belieknek.


Vagy van még a botox és társai- mellékesen ami idegméreg és csak azért nem ráncosodsz egy ideig, mert le van bénítva az izmod, aminek köszönhetően olyan fejed lesz túlzott használatnál mint egy rossz gumimaszk...



20/L

2011. nov. 11. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Amíg semmi jele az öregedésnek, addig felesleges bármit is kenni rá, mert attól jobb nem lesz, de rosszabb még lehet.
2011. nov. 11. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Szia én kozmetikus vagyok de azt mondom neked h a boltokban kapható termékek 90%-a nem ér semmit.

A ráncosodás két dolgon múlik:

1. a gének

2. az életmód (a bőrödet folyamatosan hidratálni kell kívülről és belülről is, napi 2 liter víz, este és reggel tonizálás, valamint hidratálókrém és hetente 1x radírozd le a bőröd.)

Emellett persze ha nem dohányzol és nem fogyasztasz alkoholt sokat segít! :)

2011. nov. 11. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!