Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » 3. napban vagyok a menstruáció...

3. napban vagyok a menstruációban. És ma szándékozom befesteni a hajam. Befogja fogni?

Figyelt kérdés
2011. nov. 11. 17:38
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

Na tessék, az is egy "elhalt szaru-réteg" okoskáim.

Az illető pedig nem véletlenül tette fel a kérdést!

Örülök, hogy jól sikerült!:) Szia

2011. nov. 12. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:

Ilyne nincs hogy ledobja miatta a műkörmöt, ez kitaláció...

Maximum a körmös csinálja meg szarul.

2011. nov. 12. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
Nincs hát! Így születnek a rémhírek. lassan az lesz, hogy nem szabad menstruációkor felöltözni, mert ledobja a ruhát.
2011. nov. 13. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

Ledobja a ruháit, ez jóó :D

Amúgy a köröm nem elhalt réteg zsenikém...és a haj sem :D

2011. nov. 13. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
43%

A lenőtt rész igen, emellett a felső szaruréteg is megváltozhat, és a kinőtt haj is bizonyos szempontból élettelen, és ilyenkor az is megváltozHAT...

Egyébként van néhány ilyen témájú fórum a google-ban édeseim, mielőtt hozzászóltok és lehurrogjátok a másikat illik utánanézni...

Ha pedig, csak időpocsékolásból írogattok, hát Istenem, ilyeneknek is léteznie kell..

2011. nov. 13. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

Miért, szerinted mije nő a hajnak, ha nem a töve? Az alatt található a hajhagyma, onnan nő ki te észlény. Nem a vége nő...


"És nekem egy csíra sem tudja bebizonyítani annak az ellenkezőjét, amit egyesek saját tapasztalatból mondanak! "

Szóval a bioszkönyvedet meg a tudományos kutatásokat csírák írják. Te is felettébb intelligens lény vagy, hallod-e (gyk.k: nem, nem vagy az, ez irónia volt).


Egyébként nő vagyok, a stílusod alapján feltételezem, hogy idősebb is nálad, ráadásul a hajamat is festem 16 éves korom óta, és még SOSEM dobott le semmit semmikor. De láttam már rengeteg lányt, akinek annak ellenére ledobta a haja a festéket, hogy nem mensizett.

Ilyenkor vagy a haj szerkezetével van a probléma, vagy a festékkel vagy az oxival. Nem kell túlmisztifikálni a dolgot, az egész kémia.

Pl.: leszívatás után ha valakinek nagyon széttörik a haja gyakori, hogy ledobálja a festéket. De sima haj is lehet olyan rossz állapotú/olyan zsíros/száraz, stb., hogy nem tudja megtartani a festéket, vagy nem eleget belőle (t.i. minél roncsoltabb a haj, annál nagyobb festékmennyiség kell ugyanazon színárnyalat eléréséhez - ezért van az, hogy a jó fodrász duplaannyit ken a hajad végére, mert az a legrégebbi része, a legjobban elhasználódott). A foltos haj pedig egyértelműen a fodrász bénaságát jelzi csak, nem a menzesz misztikus közbeszólását.


a "humbug" pedig így írandó.

2011. nov. 13. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
43%

A stílussal csak nálad van baj, mindenkinél okosabbnak hiszed magad, és még ha valamire van is bizonyíték, még akkor sem tudod elfogadni, és váltig állítod, hogy az lehetetlen.

Ne osztogass olyanból, amiből nincs!

2011. nov. 13. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
44%

Én is feltételeztem, hogy hülyeség, amíg elő nem fordult velem is. Befogta a festék, de nem lett egységes. Valaki meg pont olyankor festi, mert akkor lesz neki tartós. Végül is mind a 2 azt támasztja alá, hogy elképzelhető, hogy van valami olyankor egyesek hajával, kiérti ezt?!?

Mindenesetre én személy szerint kerülöm az akkori hajas műveleteket, az enyém ilyen.

2011. nov. 13. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

Egyrészt nincs rá bizonyíték, csak hiedelem. Ha a Pistike azt mondja, hogy szellemet látott, attól az még nem lesz igaz.

Másrészt olyanból osztogatok, amiből van: én tudományos tényeket hoztam fel érveknek, te falusi mendemondát. Gondolom felesleges arról beszélnünk, hogy melyiknek van több valóságalapja...


Ezen felül mindenkinek szíve joga akkor festetnie a haját, amikor akarja, de nem kötelező róla hülyeségeket, tudományosan megalapozatlan tévhiteket és rémhíreket terjeszteni.

Ha majd felmutatsz egy kutatást minimum 100 résztvevővel, ahol bizonyítják, hogy a menstruációnak és a hajfestésnek van egymáshoz köze, akkor beszélhetünk erről. Addig tárgytalan, városi legenda.

2011. nov. 13. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

Szívatás után csak jobban fog a festék, mert megszívja magát belőle a haj.

Na erről az állításról meg én gondolom, hogy hülyeség!:)


Az én fodrászom a hajvégekre kevesebbet tesz, mert azok már 'régebbi' hajrészek, és kevésbé bírják a strapát.


Ami azt illeti, nekem eléggé új dolgokat írtál, a menstruációt nem tartom misztikus oknak.

2011. nov. 13. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!