Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Gáz, ha egy fodrásznak instruk...

Gáz, ha egy fodrásznak instrukciókat adok hogy hogy vágja le a hajam?

Figyelt kérdés

Arra gondolok, hogy pl. szárazon vágja le, ne mossa, csak spriccelje a végét..

Vagy, hogy ne egyenesre vágja a végét, hanem .. mondjuk lerajzolom neki..

Meg, ha szólok, hogy csak megszárítva szedje/ritkítsa meg a hajam, ha azt szeretném...


2011. dec. 10. 20:45
 1/8 anonim ***** válasza:
82%

hát én tuti sík ideg lennék ha én vágnám a hajad.

ha olyan jól tudod akkor mért nem te vágod magadnak?

2011. dec. 10. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Épp ez az!! Én szoktam évente 2x-3x, de néha kell neki rendes igazítás...

A gond az az, hogy már nem tudom hány fodrászt próbáltam, de mind megy a saját feje után, és 4 hónap, míg rendbejön..

Ez nekem nem éri meg.

Egyszerű igazítást kérek, cik-cakkosra vágott hajvéggel, hol ritkítással, hol nem.. sose engedik szárazon, egyszerűen hülyének néznek!!

Eredmény= a frufru-mat vizesen ritkította meg, a fele hiányzik, kb 4 cm-es hiányok vannak, tiszta ideg vagyok tőle, hogy ez nem igaz!! Ezért vágom magamnak, mert képtelenek bizonyos dolgokat felfogni.. Hogy nem kreálni kell, hanem úgy vágni, ahogy azt a vendég kéri, elvégre az ÉN hajam! És nekem kell hordanom, meg nap mint nap a tükörbe néznem!

Na de ezért kérdezem..

2011. dec. 10. 21:01
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Te fizetsz, ő nyújtja a szolgáltatást. Nincs azzal semmi gond, ha mondod neki hogyan csinálja...
2011. dec. 10. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szerbiában, vajdaságban, Bácsfeketehegyen, pontosabban mifelénk vannak jó fodrászok, na és néhány olyan is amilyet leírsz de többsége jó és úgy vágják ahogy kéred.

Őszintén szólva ha előre tudom valamelyikről hogy a saját feje, ízlése és elképzelései után megy valószínűleg felállok és kimegyek. Ritkán járok fodrászhoz mert mindegyik ollót csattogtat meg kínálgat ha bemegyek de ha mégis akkor majd én mondom meg hogy hogy és mennyit.

ahogy az előző hozzászóló írta. "Én fizetek ő adja a szolgáltatást." ha nem azt teszi és nem úgy akkor majd az én pénzemen máshoz megyek. ha pedig elrontsa akkor szépen elmesélem hogy ki csinálta a hajam és megnézheti hányan keresik utána. szerencsére fodrászból mifelénk van elég és félnek a konkurenciától. :DDD

2011. dec. 11. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Tisztázd az elején, hogy neked ez a kivánságod. Ha neki nem tetszik, jogod van máshoz menni. Semmi baj ezzel.

Fordítva is igaz. Ő is mondhatja, hogy nem hajlandó megcsinálni; vagy akár azt is mondhatja, hogy mond egy vastag árat. Erre megintcsak mondhatod, hogy nem kéred, ha nem tetszik.


Te nem egy munkadarab vagy, hanem egy ember. Ő meg nem a szolgád, hanem egy szolgáltató. Egyiktek sem tulajdonosa a másiknak. Egyenrangú felek vagytok egy működő piacon.

2011. dec. 11. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Azt hiszem most megint nem megyek 1-másfél évig fodrászhoz.. Van hajvágó ollóm, meg ritkítóm is, ezzel a 2-vel el vagyok, csak bizonyos részeket nem tudok rendesen 'kihúzni'... A másik gond az, hogy mikor újra kedvem lesz fodrászhoz menni, megint engedékenyebb leszek és belemegyek a vizes vágásba, és megint meg fogom szívni...

A baj az, hogy ez így megy-mert hogy mindig új fodrászhoz megyek:

F: "Innen vágjunk még egy kicsit!"

Én: "Nem! Az ott direkt olyan, hogy nyújtsa az arcom!"

F: "De csak egy kicsit szedem meg, hogy így vagy úgy álljon!:)

Én :"NE! TÉNYLEG! NEM szeretem, már volt úgy megszedve, és NEM KELL! Csak a gond van vele! ..He-he..:)"

F: "Pedig szerintem jól állna! He-he..:)"

-erre már mi a f@szt mondjak, mikor deja vu-m van a sok hülye szakmájához nem értő fodrásztól, és már az első ilyen irányú kérdésnél is forr az agyvizem, és látom előre, hogy nem érti, hogy NEM!!!!!

A vizesen vágott hajjal ugyanez a probléma. Egyszer volt egy fodrászom, aki házhoz járt hajat vágni-szóval kellett neki a pénz- na ő pl. szárazon vágta a hajam, mert ő is látta, hogy tök másképp áll vizesen, mint szárazon, és jobban is átlátható! Na Ő elköltözött!!! Azóta meg innen oda, onnan amoda keresem az agyilag nem zokni fodrászt...

Ja és hadd ne mondjam, hogy nem tudom mit hisznek, amikor megkérdezem, hogy le tudna-e vágni szárazon..

A poén, hogy 6000-Ft-ot is simán kiadnék egy vágásért, de utána olyan legyen, mintha hozzá sem nyúltak volna, csak a töredezett végek tűnnek el...

2011. dec. 12. 02:24
 7/8 anonim ***** válasza:

Ha neked ilyen speciális igényeid vannak, azaz

- ritkán jársz fodrászhoz;

- a kérésed extra, abban az értelemben, hogy olyasmit kérsz tőlük, amit a legtöbb ügyfelük nem kér;

- nem hajlandók a kérésed teljesíteni, vagy nem jól csinálják meg;

- hajlandó vagy extra díjat is kifizetni a szolgáltatásért;

- tudsz egy fodrászt, csak ő elkölttözött;

- ez a kérdés fontos neked;

akkor miért nem utazol el ahhoz a fodrászhoz, akár az ország másik végébe?

2011. dec. 12. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Mert más kontinensre ment dolgozni!És szerintem nem olyan nagy kérés a száraz vágás, cik cakkos végekkel, egyszer egy évbe kéne engem a fodrásznak elviselnie, cserébe szívesen mondhat magasabb árat, vagy én hagyok ott neki többet... Ez nem extra kérés..
2011. dec. 12. 20:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!