Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Melyek azok az összetevők,...

Melyek azok az összetevők, amit egy biosampon nem tartalmaz de az agyonreklámozott, márkás samponok igen? (pl. SLS)

Figyelt kérdés
2011. dec. 18. 20:48
 1/4 anonim ***** válasza:

Ez elég változó. Pl. sok bio sampon ha nem is SLS-t vagy SLES-t, de más szulfátot ugyanúgy tartalmaz, mint az átlag cuccok. A bionak mondott dolgokban legtöbbször nincs szilikon sem, vagy csak a könnyebb fajtái, mivel azt csak az erősebb szulfátok mossák le, mert néhány nem oldódik vízben.

Én személy szerint nem adok az ilyen bio-nem bio feliratokra. Olyan sampont használok, amin nincs rajta, hogy bio, de pl. 100% szulfát- és szilikonmentes, míg egy Alverdében van meg van szulfát, pedig azt mondják természetes anyagokból van.

De arra sem nagyon lehet hagyatkozni, hogyha szulfátmentes akkor jó a hajnak, mert nem igaz. Kipróbáltam legalább 10 fajta szulfátmentes sampont, ebből 3 az, ami tényleg gyengédebb a hajnak, mint egy átlag sampon. A többi ugyanolyan rossz, vagy rosszabb.

Most vettem pl. Lush samponszappant, abban ugyanúgy van SLES, de azt is a természetes anyagok miatt reklámozzák (és amúgy nem is jó az a samponkorong).

2011. dec. 18. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Kőolaj származékokat.

De itt van pár honlap ami leírja melyik a jó és melyik nem jó összetevő:

[link]

[link]

2011. dec. 18. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
[link] Itt egy kép. Ez 100%-ban bizonyítja hogy zsidó. (nagy szakáll, a jóindulat kósza jelenlétét sem lehet fellelni a tekintetében)
2012. jún. 13. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
bocsánat az előző kommentért
2012. jún. 13. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!