Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Van akinek a gyógyszeres...

Nem dávid kérdése:

Van akinek a gyógyszeres kezelés bevált pattanásokra?

Figyelt kérdés

Üdv. Régóta küzdök a pattanásokkal. Rendszeresen takarítom az arcom fekete szappannal, már kipróbáltam az isotrex, diffiren duac kenőcsöket is. Azt elértem hogy ne nagy gyulladt aknék jöjjenek elő de sajnos minden nap előjön 1-2kisebb pattanás.


Voltam már bőrgyógyásznál de nem irt fel gyógyszert mert azt mondta hogy nem olyan súlyós az arcom.


De most már elmegyek maszek bőrgyógyászhoz és feliratok gyógyszert mert sajnos semelyik kenőcs se jó.



Kérdésem akinek volt már gyógyszeres kezelése bevált-e? és melyik gyógyszer vált be?


2011. dec. 28. 15:42
 1/6 anonim válasza:
100%
Kellemetlen betegség,Nekem egy bőrgyógyász Katonaorvos ezredes azt mondta 21 éves koromba 1988-ban. harmincra el fog múlni!Hát a kóros állapot valóban ekkorra el is múlt! Nekem nem találtak javulást hozó gyógyszert sajnos,pedig szedtem jó párat! Azóta hátha fejlődtek menj szakrendelésre!
2011. dec. 28. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Hát már vannak modern gyógyszerek csak sajnos elég kellemetlen mellékhatásai vannak .
2011. dec. 28. 16:17
 3/6 anonim ***** válasza:
74%
Attól függ, mennyire súlyos. Pár darab mindig, mindenhol fellelhető, főleg, ha lány vagy, a piros betűs napok előtti héten szaporodnak meg nagyon. A legjobb, amit tehetsz, a rendszeres bőrradírozás, tisztítás, tonizálás. Nálam is próbálkoztak gyógyszerekkel, mert egy időben nagyon durva voltam, de végül a rendszeres ápolás tette helyre.
2011. dec. 28. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
70%
15 és 20 éves korom között nekem is volt velük problémám, aztán elmúltak. Voltam is bőrgyógyásznál (SZTK-s, nem magán), aki azt mondta, hogy létezik rá gyógyszeres kezelés, de ő igyekszik róla mindenkit lebeszélni a mellékhatások miatt. Én hallgattam is rá, csak krémet írt fel, ami ugyan nem annyira vált be, de az azért elgondolkodtató, hogy maga az orvos beszéli le az embert a gyógyszeres kezelésről. Bár azóta lehet, hogy vannak újabb és jobb gyógyszerek, mert ez a 2000-es évek elején volt, de szerintem maradj inkább a külső kezelésnél.
2011. dec. 28. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia, ugyanezzel a problémával küzdöttem. Rettenetesen pattanásos voltam és sajnos rengeteg gyulladt pattanásom volt.

Házi orvossal irass fel Zinerytet ( !!!!!!!!)

mert VALÓBAN használ.! 10 hete hazsnálom az első 5 hét után már nagy javulás látszott így kb 1 max 2 gyulladt pattanásom van néha. :)

Persze mellette járj arckezelésre havonta 1x de tényleg nagyon hatásos, és olcsó is.

2011. dec. 30. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nekem is nagyon sok problémám volt a pattanásokkal. Arcom, hátam, dekoltázsom tele. Próbáltam a Zyneritet, de nem volt hatásos, ezt követte sok-sok krém és ecsetelő. De semmi változás nem volt.

A bőrgyógyász ez után írta fel a Sotretet, ami csodákat tett. Gyönyörű, babaarcom lett, amit én már sosem gondoltam... Nem foglalkoztam az esetleges mellékhatásokkal, nem olvasgattam utána. Később mondogatták, hogy mennyi káros hatása van. Rendszeresen jártam vérvételre, most is járok, ha valami gond lesz, akkor az bizonyára feltűnik majd az orvosnak, ha pedig annyira káros hatású lenne, mint ahogyan azt írják, akkor nem forgalmaznák...

Én javaslom, hogy a bőrgyógyász véleményét kérd ki, de szerintem csak drasztikus esetben írja fel. És amíg nem küld vérvételre, ne engedd, hogy felírja!


20/L

2012. jan. 17. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!