Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Ricinusolaj használata? A...

Ricinusolaj használata? A helyzet az, hogy nyár végéig magyarul augusztusig szeretném megnöveszteni a hajama. Most kb. lapockámi ér, és derekamig szeretném, vagy legalább éppen mell alattig.

Figyelt kérdés
Elszántam magamat végre a ricinusolajra, mert utánanéztem, és sokan ajánlották, szóval baj nem lehet belőle. Az igazi kérdés még csak most jön. A ricinusolajat hogy kell használni? Csak önmagába? Vagy összekell keverni valamivel? És a felvitel módja? Csak egyszerűen belekell dörzsölni a fejbőrbe?
2012. jan. 1. 21:49
 1/4 A kérdező kommentje:
És még annyit kérnék,hogy tapasztalatokat is írjatok.Ti hogy csináltátok?És mennyit nőtt tőle havonta a hajatok?És a felviteli mód alatt még azt is értem,hogy a mennyiség?És hajmosás előtt/után?
2012. jan. 1. 21:53
 2/4 anonim ***** válasza:

[link]

tessék ebből mindent megtudsz

és ha vettélk má akk megmondanád hogy mennyibe került? mert én is el akarom kezdeni

2012. jan. 1. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én 170 Ft-ért vettem egy adag ricinusolajat a gyógyszertárban, ebben az üvegcse ára is benne van.


Én így használom: fél adag ricinusolaj, 2 tojássárgája, kis olivaolaj. Az egészet addig kevergetem, amíg homogén elegy nem lesz. Ha van otthon, cseppentek bele rozmaring olajat is. Felviszem a hajtőre/fejbőrre, mintha csak hajat festenék. Legjobb, ha valamilyen műanyag zuhanysapkát húzol rá, de egyáltalán nem kötelező, csak vele nem fogsz össze semmit sem és nem csöpög jobbra balra. Legalább egy 2-3 órát rajta kel hagyni, de van olyan is, aki egész éjszakára magán hagyja.

Nagyon alapos hajmosást igényel, jó meleg vízzel. Elsőre lehet, hogy úgy tűnik majd, mintha sok hajszálad kijött volna vele, de nem kell megijedni, nem hullik tőle jobban a hajad! Én ezt a procedúrát, amikor még növesztettem a hajam heti szinten csináltam, most már csak ápolásként havi szinten.


Hogy mennyire használt? Pár hónappal később több barátom is jelezte, hogy mennyivel szebb és hosszabb a hajam, mit használok? Na akkor jöttem rá, hogy tényleg jó kis dolog ez a ricinusolaj :)

2012. jan. 1. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
2012. jan. 15. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!