Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Fiúk, férfiak! 33 évesen...

Fiúk, férfiak! 33 évesen befessem az őszülő hajam?

Figyelt kérdés

Kb. 200 ősz hajszálam van, főleg a fejtetőn elszórva, ill. 2 kis vékony 20 szálas tincs indul le a fejem tetejéről. Barna, váll alá érő hajam van.


Ha így hagynám,

az igénytelen lenne? Gondolom szépnek nem mondható egy nőnél az ősz hajszál...?


Ha befesteném:

(mindenképp károsanyagmentesen azaz hennával-indigóval festeném, és lehetőleg ugyanolyan barnára)

Férfiszemmel nem baj, hogy nem természetes, hanem mű?

Ráadásul pont ugyanazt a hajszínt biztos nem tudom elérni, azaz többé nem lenne látható az eredeti, saját hajszínem.


Köszönöm, hogy mindezt végigolvastad, nagyon érdekes és fontos lenne számomra a válaszod.

(Tájékoztatásul szeretnék kérni egy életkort is zárójelbe)


Maradok köszönettel:

egy női hölgy


2012. jan. 7. 18:55
1 2
 1/15 cze ***** válasza:
34%

be kell festeni

azért van a hajfesték

2012. jan. 7. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
74%

Szerintem nőnél ilyen fiatal korban mindenképpen jó szolgálatot tesz a hajfesték. Nem kell ennyire idegenkedni a "mű" dolgoktól. A sminket, festéket, ha az ember lánya módjával használja és okosan, pont azért találták ki: hogy eltakarjuk, ami előnytelen, és kiemeljük, ami szép. 33 évesen ősz haj - ez előnyösnek semmiképp sem mondható. Kb. 20 évet simán rádob egy nőre. Vagy inkább 30-cat, akármilyen szép is lehet az arc, messziről egy öreg hölgynek fogsz látszani.


Én is korán fogok őszülni, 27 vagyok, de a családomban 35 körül mindenki elkezdett őszülni anyai ágon. Nekem fontos a csinos és igényes külső. Nem értek egyet az "ami mű az ronda" dologgal. Ha valamit mértékkel csinálsz, nem leszel sem műnő, sem egészségtelen, maximum csinos és igényes.


Ha hajszínkrémet használsz, ami ősz hajat is befed, nem lesz bajod tőle. A pasik meg mondják, hogy így természetes, úgy természetes, de előbb járnának egy festett barnával-szőkével-vörössel, mint egy fiatal, ám ősz hajú nővel. Ebben biztos vagyok.

2012. jan. 7. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Nő vagyok, 32, fele már ősz.

Én festetem. Egy idő után az egész hajad szürkés lesz és fakó. A festék nem árt annyira. Egyébként meg egyszer befested, ha nem tetszik, akkor meg nem fested többet. Henna tuti nem fogja meg. Engem anyám, férjem is elküld fodrászhoz, ha nő le. Engem nem izgat. Mivel barna, nem természetellenes. A lényeg a pasiknak, hogy jó hosszú legyen :)

2012. jan. 7. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
46%

Fesd be. Engem nem zavar ha látom h festett, sőt, ha jó a színe még tetszik is. (főleg a vörös, meg a "nagyonfekete" haj). Van amúgy h rá se jövök, h festve van. Az a lényeg h szép selymes, jóillatú, tapintásra finom legyen.

22/F

2012. jan. 7. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

(A kérdező vagyok)

Köszi a válaszokat!

Előző két válaszadó, de kedvesen írtátok! :)

(Tiszta henna és indigó növény poraival a megfelelő eljárásssal nekem sikerült kihullott ősz hajszálaimat nagyon meggyőzően erős barnára festeni! Szóval a hasonló szín menne, ha elhatároznám magam.)

2012. jan. 7. 19:32
 6/15 A kérdező kommentje:

(A kérdező vagyok)

Amikor az előzőt írtam, még csak a 19:05-ös válaszig olvastam,

Köszönöm a 19:27-es választ is! Örülök az őszinte váaszöknak :)

2012. jan. 7. 19:38
 7/15 anonim ***** válasza:
Hasonló korú nő vagyok mint te, nagyon idegenkedtem én is a festéstől, de amikor gyes után állást kezdtem keresni muszáj volt, különben esélyem sem lett volna a sok fiatal és fiatalos nővel (no meg férfival) szemben. Az eredmény: így utólag bolondnak gondolom magam, amiért nem festettem már korábban!!! Most sokkal ápoltabb, összeszedettebb, fiatalosabb a külsőm, mint amikor őszülő fejjel szaladgáltam. Tényleg éveket számít. Figyelek rá hogy max. +/- 2 árnyalat különbség legyen az eredeti és a festett szín között, így nem hat természetellenesnek, passzol a szemöldököm, bőröm színéhez. Ne félj tőle, csak elsőre nehéz rászánni magát az embernek :) Jah és az elsőt fodrásszal csináltattam, hogy ne legyen foltos, fedetlen, stb.
2012. jan. 7. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
46%

3-as vagyok. Hát akkor én igen béna vagyok, nekem nem fogta meg semmi, csak a profi fodrász hajfestéke. Illetve nagyon gyorsan kikopott belőle a bolti kence. Egyébként utálom, hogy kéthavonta "kell" fodrászhoz járnom, mert ugye nő le. Sok idő és nem is olcsó. 18 éves korom óta festetem...Szerintem nagyon jópofa még a fekete-fehér csíkos haj is, láttam egy hosszú hajú lányon, persze, ő melíroztatta :)

Valaki írta fent, hogy már kell a jó kinézet, sőt követelmény. Anyám 30 évesen szintén nagyon ősz volt, nem festette. mert hogy minek. Azóta már változott a világ és megszállott fodrászhoz járó lett 56 évesen. Sokkal nagyobb igényességet kíván meg a mostani világ nőktől-férfiaktól egyaránt.

32/N

2012. jan. 7. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Köszi az újabb válaszokat is.

Eddig nagyon egybehangzó volt...

2012. jan. 9. 18:42
 10/15 A kérdező kommentje:

Még ha van vélemény, várom.

Ha idevetődne valaki, akinek az előzőekkel ellentétes véleménye lenne, azt különösen elolvasnám.

Szép napokat :)

2012. jan. 14. 21:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!