Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Hány fokon roncsolódik legkevé...

Hány fokon roncsolódik legkevésbé a haj a hajvasalóktól?

Figyelt kérdés
Remington gépem van, de nem állítható a hőfok rajta(pedig olyat szerettem volna), és azért kérdezem, hogy mennyire gyakran avagy ritkán használhatom. ..többnyire göndörítésre..
2012. jan. 12. 21:07
 1/7 anonim ***** válasza:
Az én vasalóm is Remington de állítható a hőmérséklete maximum 240 fokig , én 190-200 fokon szoktam használni.Hővédőt nem használok de hajpakolást minden mosásnál.És 3 havonta járok fodrászhoz vágatni egy kicsit a végéből ,de a fodrász szerint nincs roncsolódva , jah meg festetem is.
2012. jan. 12. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
150-160 fok fölött már eléggé káros
2012. jan. 12. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Én úgy tudtam, hogy a 180 fok az még okés, felette pedig károsodik..

Nekem 210-es van és elég durván forrónak éreztem.. Na akkor majd ritkábban használom. De kár érte.. De komolyan, hogy adhatnak ki ilyet a kezükből?!?! Hajvasaló hőfokszabályzó nélkül?? Nekem vastagabb szálú hajam van, de egy vékony szálú festett hajat simán 'lesütne' szerintem..

A lényeg a lényeg: hanyagolom, és ritkábban használom, meg majd figyelem a hajam utána.


Köszi a válaszokat!:)

2012. jan. 12. 22:00
 4/7 anonim ***** válasza:

Én is 180 fokon szoktam használni, festetem is (szőkítés,ami még jobban roncsolja) plusz alapból vékony szálú a hajam.. Gliss kur hajpakolást használok (hair repair) és nem használok hővédő spray-t. És mostanában szép, egészségesnek kinéző a hajam. (Régebben, mikor még nem tapasztaltam ki, hogy milyen termékeket hogyan használjak a hajamra, akkor tényleg nagyon csúnya töredezett volt. A hajpakolás volt a lényeg, az tényleg sokat segített.

Ezt csak azért írtam, hogy lásd, az én hajam többszörösen igénybe van véve, de normálisan néz ki, mert azon múlik, hogy kitapasztalt, melyik termékek jók a hajadnak.

2012. jan. 12. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Kérdező azt hiszem tudom milyen vasalód van. [link]

ilyen ugyebár?Ez egy jól bevált típus.Senkinek nem égeti le haját hajvasaló még 240 fokon sem mivel olyan bevonat van rajtuk.Régen a nők gáztűzhelyen melegítették a fém hajsütőt amivel göndörítették a hajukat nah az biztos károsabb volt a hajnak mint a mai hajvasalók.

2012. jan. 13. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Nem pont ez, de hasonló; egyébként tartós hullámokat csinált a hajamba, csak 1-2 tincset 2x-3x kellett formáznom, mert még nem esett kézre, és azért kérdezem, mert a hajam szinte megsütötte az ujjaim, ahogy újra akartam próbálni. Eddig hajsütővasat használtam, de tetszettetek ezek a hajvasalóval kreált tincsek, és azért szerezte(tte)m be egy ilyet.

Csak nagyon forrónak éreztem, de akkor ne aggódjak annyira? Néha picit füstölt, de gondoltam a hővédő miatt, vagy a hajformázó miatt..

2012. jan. 13. 13:15
 7/7 anonim ***** válasza:
A bevonat tok mindegy hogy milyen , akkor is felforrosodik és ugyanúgy roncsolja a hajat . Hovedovel vasald a hajad MAX 170 fokon mivel maximum annyit bír ki a haj, de jobb ha 160 fokon vasalod.
2020. okt. 30. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!