Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Nagyon gyorsan zsírosodik a...

Nagyon gyorsan zsírosodik a hajam. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Mostanában elég hamar zsíros lesz a hajam. Gyorsan zsírosodó garnier sampont használok, meg szoktam mosni balzsammal is de nem mindig mert elvileg az is zsírosítja a hajat. (1 héten 2x mosok hajat) Megszárítom hajszárítóval, hogy az is szárítsa a hajamat. De így is 2 nap után már látszik, hogy összeáll és nagyon lapos :| Régen nem volt ilyen. Mostanában vasalom is. De amikor nem vasaltam akkor is zsíros volt (de nem ennyire) és száraz volt a vége. Kérlek segítsetek (:

16/L


2012. jan. 22. 17:49
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

1) dobd ki a hajvasalód

2) hajmosás előtt használj pakolást - neten vannak jó receptek olívaolajjal, tojással, ricinusolajjal

3) próbálkozz sampon váltással, ha ez nem jön be

4) balzsamból kevesebbet a hajtöveken, többet a haj hozzán használj

5) hajszárítót amennyire lehet, kerüld, mosás után csavard töölközőbe a hajd egy fél órára, utána pedig ne a legforróbb fokozaton szárítsd


Ha mosás után kiszárítod, persze, hogy gyorsabban zsírosodik a hajad, hiszen a szárazság ellen több faggyú termelésével védekezik a fejbőr. Nekem Pantene dúsító sampon + balzsam párosa jött be, még a harmadik nap is ki merek menni az utcára úgy, hogy nem kötöm fel a hajam, bele se merek gondolni, mi lenne, ha zsírosodás ellenit használnék, de muszáj a dúsítót, különben lelapulna, mert hosszú, vékony szálú, és van minden baja, amit el bírsz képzelni...

2012. jan. 22. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Két evőkanál almaecetet keverjünk el fél liter vízzel. Adjuk hozzá egy citrom kicsavart levét (ne citromlét használjunk). Hajmosás után ezzel öblítsük át hajunkat.
2012. jan. 22. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
74%

Az nem jutott senkinek eszébe, hogy a lány 16 éves? Naná, hogy gyorsabban zsírosodik a haja. Tinédzser.

A zsíros hajat amúgy pedig meg kell mosni. A heti 2 mosás egyáltalán nem sok. A hajnak és a fejbőrnek is kell a tisztulás.

Amúgy a balzsamot csak a haj végére kell kenni, talán akkor nem lesz olyan zsíros.

2012. jan. 23. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszát :) nagyon remélem beválnak amiket írtatok. És remélem azt is, hogy hamar elmúlik ez a hajzsírosodás :(

És még egy kérdés.. miért nem lehet vasalni? :O

2012. jan. 24. 18:08
 5/13 anonim ***** válasza:
Lehet vasalni. Nem lesz tőle semmi baja.
2012. jan. 25. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
akkor jó köszönöm :D
2012. jan. 25. 19:24
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Használhatsz száraz sampont is, azzal is lehet nyerni 1-2 napot.
2012. jan. 31. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Olyat amire az van írva, hogy száraz hajra? :D
2012. jan. 31. 21:39
 9/13 Ajsa ***** válasza:
én a helyedben hanyagolnám az összes kemikáliát. Ülj le a gép elé és "szótárazd" ki hogy mit jelentenek az összetevők. Az hagyján hogy árt a hajnak, de idegkárosodást meddőséget rákot okoz. Minden. Csak a házilag növényi olajokból lúggal készült samponszappan a jó. Kipróbáltam. És csak azt használom. Mi csinálunk anyukámmal. Hihetetlenül jó. Hátközépig érő rengeteg hajam van, az az egyetlen szép rajtam. És mióta nem mérgezem egyre szebb és nem zsírosodik nagyon. Szóval szerintem hanyagold a kemikáliákat.
2012. febr. 1. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Az is lehet hogy nem megfelelő samponnal mosod a hajad.
2012. febr. 1. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!