Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » HELP! Folyamatosan megy a...

HELP! Folyamatosan megy a hasam a ricinus pakolástól? Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Közel 3 hete kezdtem el használni a ricinusolajat pakolásként. Sajnos csak este tudom feltenni, mert nappal 12 órás műszakban dolgozom és máskor nem jut rá időm. Viszont reggelre az olaj mindig ráfolyik az arcomra és gyanítom, hogy a számba is. Hallottam, hogy a ricinus komoly hashajtó, viszont emiatt a munkámat sem tudom normálisan végrehajtani, mert folyamatosan a wc-re kell járnom. Érzem, hogy a főnökömnél lassan betelik a pohár, és meg fogja kérdezni, hogy miért nem vagyok soha a helyemen, viszont azt csak nem mondhatom neki, hogy megy a hasam 3 hete egyhuzamban. Viszonta A ricinusozást sem szeretném abba hagyni. Az egyik barátnőm ajánlotta, akinek nagyon bevált. 7-8 órát hagyja mindig a haján és havi 3-4 centit mindig nő neki az olajtól. Mitévő legyek? Hosszú hajat szeretnék, de a hasmenés megkeseríti az életemet. Széntablettát is szedtem, de nem vált be. Ha tudnátok ajánlani valami gyógyszert vagy bármit, ami segítene a problémámon, annak nagyon hálás lennék!

Kérlek segítsetek! Előre is köszönöm!


25/N



2012. jan. 23. 11:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Azért nem annyira kell bekenni a hajat hogy follyon mindenhova. Épp csak annyira hogy elfedje a tincseket. Ha ez meg van, köst hátra lófarokba vagy kontyba a hajad, így biztos nem megy a szádba. :)
2012. jan. 23. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nem valószínű, hogy a ricinus este belefolyik a szádba és lenyeled, hacsak nem lucskosra kened vele a hajad, a megoldás annyi, hogy ne tegyél sokat a hajadra, és masszírozd a fejbőrödbe, kicsit itasd le törülközővel. Ha ezek után se múlik el, ne a rici volt a hibás, fordulj orvoshoz.
2012. jan. 23. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Szívesen összekötném a hajam, vagy kontyolnám, ha lehetne, de még annyira kicsi, hogy nem bírom összefogni. Még azz se lehet mondani, hogy sokat rakok rá, mert az első 2-3 órában még TV-zni szoktam és akkor még nem folyik. Gyanítom, hogy alvásnál, miközben mozgolódom a párnán, akkor történik valami. De párna nélkül meg nem tudok aludni.

Hallottam olyanról, hogy bőrön keresztül is felszívódnak a hatóanyagok, mint pl a testápoló hatóanyagai is.. nem lehet hogy a rici hashajtó hatással van a fejbőrömön keresztül a szervezemre??

2012. jan. 23. 11:45
 4/11 anonim ***** válasza:
0%

Nem akarlak elkeseríteni, de a ricinus hatóanyagai bőrőn keresztül is felszívódnak. Ezért lehet valakit megtréfálni azzal, hogy bekenik vele a kilincset.


Szóval nem csodálkozom, hogy megy a hasad ha a fejedet kened vele, gondolom nem kis mennyiségben.

2012. jan. 23. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Amúgy ne szórakozz ilyenekkel, mert a 3 hetes hasmenés az már komoly bajt tud okozni. Ne akarj kórházba kerülni a hajad miatt. Ha nem jön be, hagyd abba. Majd megnő magától.
2012. jan. 23. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Ez mind hülyeség!

A ricinus olaj bizony hashajtó.

Arra nem gondoltál még hogy be folpackozod a fejedet? Mert akkor nem kensz össze semmit sem, húzol rá egy sapkát.

A fóliát tekerd a fejedre, de úgy hogy tényleg jól befedje mindent, és a tetejére is rakj még egy darabot, ha az addig nem ér össze aztán sapkát rá.

Ha nem kensz rá sokat és pici a hajad, akkor nem hinném, hogy ez okozná a hasmenést.

Nekem még egyszer nem volt tőle bajom, pedig sokat rakok rá, fóliázok és sapka, és úgy alszok.

Ha felszívódna a fejeden keresztül, attól sem lehet hasmenésed, mert ezt aki megissza nem 1 cseppet iszik.

A ricinus olaj nem "szárad" meg, olaj marad és ezért jó béltisztítónak.

2012. jan. 23. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
A ricinus ugyan felszívódik a bőrbe, de bőrön keresztül nem okoz hasmenést, aki ezt állítja az nem normális. Rengetegen használnak ricis pakolást, és senki se tapasztalt hasmenést. A hasmenésed más miatt van, fordulj orvoshoz.
2012. jan. 23. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Már azt hittem, a cím alapján, hogy megiszod. Ha normál mennyiségeb teszel a hajadra, az nem folyik sehova sem.
2012. jan. 23. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Két dologra tippelek: egyik az, hogy a kérdés ugratás.

Másik: a ricinusos kezeléstől függetlenül valamilyen más oka van a hasmenésnek, mert a kettő között nem lehet összefüggés.

2012. jan. 23. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Miután bekented a hajad használj fürdősapkát !!
2012. jan. 23. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!