Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Miért nő gyorsabban a haj ha...

Miért nő gyorsabban a haj ha visszavágnak belőle egy-két centit?

Figyelt kérdés
Mindig az mondják, hogy ha elmegyek vágatni belőle egy keveset, majd gyorsabban nő a hajam. Nem értem az összefüggést... Ötlet? :D
2012. febr. 2. 19:04
 1/9 anonim ***** válasza:
25%
Szerintem ezt a fodrászok találták ki, hogy havonta biztos benézzenek hozzá a kuncsaftok. Rám ez az állítás nem vonatkozik, de kíváncsi vagyok, hogy van-e biológiai magyarázata.
2012. febr. 2. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Van benne valami...


De ha belegondolsz, miután leborotválod valamelyik testrészed, az hipp-hopp megnő, aztán egy bizonyos hosszúságnál lelassul/megáll a növésben...

2012. febr. 2. 19:32
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem nő gyorsabban ha vágnak belőle. Azért mondják, mert mondjuk aki elmegy fél év után fodrászhoz, annak a haja vége már el van töredezve és így mindig letörik az aljából és nem lehet igazán látványos növekedést észrevenni. Viszont, ha vágnak a töredezett hajból 1-2 centit (ami a töredezett rész), akkor nincs minek letörnie ezáltal ismét a normális ütemében tud nőni :)
2012. febr. 2. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
89%
Nem nő gyorsabban. Egy ideig én is elhittem és mindig vágtam a hajam végét ahol töredezett volt, de azzal csak azt értem el hogy tovább tartott megnöveszteni. Most nem vágom egyáltalán, igaz hogy kicsit töredezett, de hamarabb látszik a növekedés mintha havonta levágnám azt a 2 centit.
2012. febr. 3. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Gordon Freeman ***** válasza:
80%

lehet benne valami kérdező szerintem, mert ha a szakállat is minél gyakrabban borotválod, annál gyorsabban nő meg ismét.


ha gyakran vágatod, hajhullás ellen ugyan nem jó módszer, de növekedésgyorsítás szempontjából igen.

2012. febr. 3. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
95%

Ha nem is kell vágatni havonta, de két-három havonta nem árt, ha törik (akár csak minimálisan is). Ha törött a hajvég, onnantól kezdve az halott ügy, és az egészséges hajszálak is megsínylik.

Plusz ha törötten tovább nő, és hosszú lesz, előbb-utóbb úgyis olyan állapotba kerül a hajad, hogy muszáj levágatnod, és akkor még fájdalmasabb.

Nekem nagyon gyorsan nő a hajam, másfél-két év alatt fenék alá érő lett, szép dús és nem vékonyodott el nagyon, az utóbbi hetek ápolásának köszönhetően jó erős, DE: hiába, le kell vágatnom lapockáig, mert bizony vannak benne bőven törött szálak, és pechemre nem a hajam vége törött, hanem fentebb :S Ha korábban levágatom, most nem lenne ez.

2012. febr. 3. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
89%
Talán az is lehet, hogy a töredezett hajvég nem szívja el feleslegesen a tápanyagokat stb az egészséges hajadtól... Én is egyszer úgy jártam, hogy sz@rtam a hajvágásra, megnőtt hátközépig, és most nyissz, le kellett vágni nyakik érőre. :( Még szerencse, hogy nem nő lassan... De legalább már egészségesen nő. :) Szóval sok szerencsét :)
2012. febr. 4. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm a válaszokat. :)

Szóval akkor csak egészségügyi okai vannak, de nem nő gyorsabban...


Tavaly vágattam le a hajam. Most kicsit tovább ér, mint a vállam. De szerencsére nem az a töredezős fajta, úgyhogy nem szükséges 2 havonta meglátogatnom a fodrászt. (Egyik barátnőmnek nagyon töredezik, ezért jár gyakran fodrászhoz, ő is növeszti... így merült fel bennünk a kérdés. :)

2012. febr. 4. 10:53
 9/9 anonim ***** válasza:
89%
Nem nő gyorsabban, csak mivel egészséges a vége, nem törik le. Ha nem vágatod rendszeresen, elhasználódnak a hajvégek, letörnek, és ettől tűnik úgy, hogy "lassabban" vagy "egyáltalán nem" nő.
2012. febr. 4. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!