Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Egészséges ha magamnak vágom...

Egészséges ha magamnak vágom a hajvégeket?

Figyelt kérdés
Nem szeretnék elmenni fodrászhoz, mert szeretném még növeszteni hajam. Mindig elmondtam, hogy szeretném a végeit levágni, mert elvan töredezve erre hiába mondom hogy csak 1-2 centit erre mindig levágnak 5 cenciket. Ezért kb 1 éve rászoktam, hogy magamnak levágom 2-3 mm 2 havonta, és csak ugy a szálkákat. Azt, hogy így vágom le az nem roncsolja végül a hajamat? mert hallottam olyanról is, hogy nyílt lesz a hajam vége és kettétörik vissza. ez mennyire igaz?
2012. febr. 4. 18:24
 1/6 anonim ***** válasza:

ha hajvágóval vágod akkor nem hiszem hogy vaj lesz

vizesen vágod? tudsz adni tanácsot? erre én is gondoltam már, csak félek, hogy nagyon béna lesz :S

2012. febr. 4. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
hajvágóval az túlzás. ha épp papírvágó ollót találok akkor azzal. de nem kell félned, hogy béna lesz, mert az a 1-2 mm nem fog látszani, csak mégis levágod azt a töredezést, ami a legalján van.
2012. febr. 4. 18:34
 3/6 anonim ***** válasza:
a fodrász valószinűleg azért szokta anynira vissza vágni, mert annyira töredezett.
2012. febr. 4. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én 1cm-t szoktam vágni 4hetente:)Nagyon gyorsan nő azóta.Nem járok fodrászhoz,magamnak is festem a hajam.

Szerintem semmi baja nem lesz a hajadnak:) Legalábbis nekem nem lett.Én már tépettre is meg tudom csinálni,v oldalfrufrut ill bármit:)

A lényeg a rendszeresség,és az ,hogy egyenletesen vágd le,tehát mindenhonnan vágj le belőle ugyanannyit,ne csak pár szálat amit éppen töredezettnek látsz.


Ja és balzsam,megfelelő sampon,hajpakolást is érdemes használni:)

2012. febr. 4. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Sima ollóval is lehet?
2012. febr. 4. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Én is magamnak vágom kb fél éve. Minden második hónapban vágok belőle 1-2 centit. Azóta sokkal egészségesebb a vége és nem töredezik. Plusz olyan is amilyet akarok. Arra vigyázz, ha belefogsz, hogy egyszerre csak nagyon picit vágj belőle. Én vettem hajvágó ollót 3000 Ft azzal sokkal könnyebb mert élesebb és igy biztos nem roncsolja a végét. Youtube-os videókat nézegettem aztán egyszer kipróbáltam és sikerült.
2012. febr. 4. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!