Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mitől számít jónak egy tetovál...

Mitől számít jónak egy tetováló gép? Mire kell figyelnem a vásárlásnál, hogy ne legyek átvágva? Mennyi a reális ár?

Figyelt kérdés
2012. márc. 12. 10:07
 1/6 anonim ***** válasza:
sokféle árkategóriában kaphatsz gépet,4000-től 54000-ig.Na most az a kérdés mire kell?Kontúr,satír,vagy vegyes használat.Én is tetkózok,már 3 éve,házigéppel kezdtem.én most egy 15000-es géppel varrok,szalonból vettem ismerőstől.Vannak oldalak,ahonnan rendelhetők gépek,de ott is vannak gagyik,amik gyengék,felforrósodnak,stb.Nézz szét a Vame.hu-n,vagy a koji-point.hu-n,de ne a legolcsóbbakat keresd,azok sz@rok
2012. márc. 13. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 SzilKa ***** válasza:
100%

A Vame-t pont elkerülném messziről... A legtöbb

Tetováló ismerősöm panaszkodott rájuk.

A jó gépre áldozni kell, ha komolyan gondolod. Érdemes vegyes használatra venned (kontúrra és satírra), főleg ha először még csak egy gépet tudsz megvenni. Micky Sharz hibridet javaslom, vagy jónak tartják még a sirwilliam gépeket is, ő egy magyar srác, aki nagyon ért a gép építéshez. Ezek a gépek kb 25-40 ezer közt vannak, de én kínai vackot semmiképp nem vennék.

Aztán vannak a modernebb, forgómotoros gépek is, amelyek árai (a jobbaké) 100-180 ezer közé esnek, ezek a legtutibb gépek (swisstattoomachine, dragonfly, bizarre, stb), de ezeket ráérsz később is talán.

A kereskedők közül őket ajánlom, ők tutira nem vágnak át: Sebitattoosupplies, Kisfőnök, keress rájuk a neten. Vagy ha boltba mennél, akkor radical shop Bp-en a körúton.

2012. márc. 13. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszi.


A felforrósodáson túl mire kell ügyelni? Mi az ami legkönnyebben elb@szódik ha nem jó minőség?


Miyen tételben és milyen tűt szoktatok venni? Ezzel nagyon nem szeretnék mellényúlni egyszer se.

2012. márc. 13. 08:23
 4/6 anonim ***** válasza:
Első vagyok,nekem legtöbbször az első kontakt szokott átégni 15-20 üzemóránként,de nem nagy tétel,200 ft
2012. márc. 13. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 SzilKa ***** válasza:
100%

Nekem csak forgómotoros van, így nem tudom, mit kell figyelni a hagyományos gépek vásárlásánál, viszont ha megkeresed Sebit (sebitattoosupplies), vagy Kisfőnököt, akkor ők tanácsokkal is ellátnak, szóval nekik el tudod mondani, hogy mennyit áldozol gépre és miket szeretnél csinálni, s ők annak megfelelően fognak javasolni valamilyen gépet. Átvágni biztosan nem fognak, mindkét kereskedőről szinte csak jókat mondanak a tetkósok.

A forgómotoros gépekről még annyit, hogy bár igen drágák, nekem kezdőként baromi nagy segítség volt, hogy nem kellett beállítgatni, megszokni, kitapasztalni, csak összedugtam a rendszert és csak a tetoválás megtanulására kellett koncentrálnom. A tekercses gépeket általában szerelgetni, állítgatni szokták, úgy tudom, viszont aki azt szokta meg, az nehezen áll át forgómotorosra (amik jóval könnyebbek súlyra).


Tűk: ez attól függ, miket fogsz leggyakrabban csinálni. Eleinte pár darabot vettem csak (radical shopban adtak darabonként is) az épp aktuális melóhoz a szükséges méretben, de akkor még bejártam a belvárosba amúgy is egy szalonba tanulni. Azóta 50-es kiszerelésben veszem, tehát egy-egy dobozzal, aminek ára 2-3000 Ft, típustól és mérettől függően. Darabra 120 Ft körül adták.

Kontúrozásra leggyakrabban 5RL-t (round liner) használok, satírozásra leggyakrabban 11RS-t (körsatír) és 11RM-t (íves magnum) szoktam használni, nálam ezek fogynak a legjobban.


Markolatok is fognak kelleni, ezek lehetnek egyszerhasználatos, eldobható műanyag markolatok, vagy használat után sterilizálandó fém markolatok. Különböző tűmérethez különböző méretű markolatok szükségesek.


Ja, és fog kelleni trafó, pedál, kábelek, festék, stenciolaj, indigó és még sok-sok apróság-kiegészítő, ezekre is költeni kell még, nem elég a gép...

2012. márc. 13. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Annyi tüt és olyat vegyél,amilyen neked kell majd.Alap tűk :3 rs,5 rs,ezek satírtűk,3 rl,5 rl,7 rl,ezek kontúrtűk,vehetsz lapos tűket is,tömör satírhoz azt javaslom,nagy felületre.
2012. márc. 13. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!