Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » (Tudom, hogy sok hasonló...

(Tudom, hogy sok hasonló kérdés van, de kérlek olvasd el lent a részleteket) Zsíros haj?

Figyelt kérdés

Na szóval! Kétnaponta mosom a hajam, hetente hajkondicionálót használok (az van rá írva, hogy lehet akár naponta is) és hajmosás után olyan hajhabot, ami hővédő. Utána megszárítom és néha befonom, úgy hagyom kb 1 óráig (sapkában) aztán kibontom, alszok egyet és nem fésülködök következő hajmosásig (csak az ujjaimmal igazítom meg a hajam) és a hajamnak semmi baja, tök szép, hullámos és bárhogy tudom hordani, alig zsírosodik.

Ha viszont este hajmosás után nem fonom be, akkor kivasalom, alszok egyet és másnap szép a hajam (nem olyan egyenes mint vasaláskor hanem természetes) de második nap már eléggé zsíros és nagyon kellemetlen :S Tegnap így lementem edzésre, este 10kor végeztem hajmosással és nem volt időm kivasalni vagy befonni, tehát rögtön aludni mentem...ma meg a fejem tiszta szénakazal volt, kivasaltam és szörnyen állt..régen nem ilyen volt, csak mostanában nem akar engedelmeskedni.


Azt olvastam, hogy az ilyen zsírosodó hajra nem szabadna hajhabot használni, de azt csak a hővédés miatt használom. Mit tegyek? Vagy milyen sampont használjak? A hajamnak olyan száraz érzése van de mégis nagyon zsírosodik.


+ jövőhéten megyek fodrászhoz, de nem akarom nagyon levágatni a hajam (most nem túl hosszú és szeretném megnöveszteni) de esetleg festessem be? Régen mikor világosított kicsit a hajamon akkor elég tűrhető volt, de az egyszerűen nem bírom állandóan festetni, le is vágattam mikor lenőtt. Decemberben voltam nála utoljára és akkor is úgy mentem, hogy szénakazal, de akkor volt először, hogy úgy is jöttem el tőle...


2012. márc. 14. 19:53
 1/1 anonim ***** válasza:

Szerintem fond be a hajad rendszeresen. :)

Nagyon szépek a hullámos hajak és legalább nem annyira tucat, mint az egyenes haj. Most én is befontam a hajam hajmosás után, már kb. 3 órája be van fonva a haja és még érzem, hogy nedves is. De majd csak reggel bontom ki, hogy szép hullámos legyen a hajam.


A hővédős hajhabot pedig cseréld le sima hővédő spray-re, hátha ettől nem fog zsírosodni a hajad.

2012. márc. 14. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!