Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mit csináltam rosszul a...

Mit csináltam rosszul a gyantátás során? Mennyi gyantát kell felvinni a lábra? És a lehúzócsíkot rajta kell hagyni valameddig, vagy ha szépen rásimítottam akkor ellentétes irányba rögtön húzhatom is le?

Figyelt kérdés

Ma próbáltam először gyantázni a lábam. Régebben már egyszer a térdem alatt tesóm megcsinálta nekem próbából, amolyan allergia tesztnek. Mivel nem volt semmi tünetem utána ma belevágtam a gyantázásba.


Felmelegítettem a gyantát, szerinem jó volt. Nem volt forró, nem égetett, de viszonylag könnyen fel tudtam vinni a lábamra. Utána szépen rásimítottam a lehúzócsíkot és elegyengettem, majd ellentétes irányba lehúztam határozott mozdulattal. Konkrétan semmit nem éreztem, nem fájt, viszont csak kb. a fele szőrt szedte ki. Ráadásul a gyanta fele is a lábamon maradt.


Mi lehet a baj? Mit csinálhatok rosszul?

Kérlek, írjatok le mindent a gyantázásról! :)

16/L


2012. márc. 17. 10:41
 1/4 anonim ***** válasza:
nekem is ugyanez volt pont 16 évesen,azóta is csak borotva híve vagyok:) otthoni gyanta szerintem csak pihe szőrre jó..
2012. márc. 17. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Korábban én is a borotvát használtam, de nem szerettem. Nagyon gyakran kellett vacakolni vele, amikor nőtt vissza a szőr iszonyatosan viszketett, már 2 nap múlva megint borostás voltam.

Amúgy mindenféle ismert szőrtelenítést próbáltam már: borotva, krém, epilátor, gyanta. A gyanta úgy tűnik nem jött be, a krémre szerintem allergiás voltam, de az epilátorral sem vagyok maradéktalanul megelégedve. Epilálás után néhány szőrtüsző begyullad, és 2 hét múlva megint epilálhatok, ami eléggé fáj.

De most, hogy a gyanta sem jött be, maradok az epilátornál egy darabig. Később talán megpróbálom még a gyantát, hátha sikerül majd. :)

2012. márc. 17. 11:35
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
erősebben dörzsöld rá a gyantát a papírral, esetleg próbáld melegebben, és gyorsabban rántsd le. elsőre nem fog menni, de ugy 4-5. alkalommal már profi leszel :)
2012. márc. 17. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Egy darabig szerintem nem próbálkozom. 15-20 percen keresztül próbáltam leszedni a gyantát, meleg víz, babaolaj, lufaszivacs, kínomban már körömkefével is próbálkoztam.

De mindenképpen megfogadom a tanácsodat, és legközelebb, ha gyantázásra adom a fejem kipróbálom. :)

Köszönöm!

2012. márc. 18. 08:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!