Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Nagyon hullik a hajam. Mitől...

Nagyon hullik a hajam. Mitől lehet?

Figyelt kérdés
14 éves lány vagyok. Már kb egy hónapja,hogy nagyon hullik a hajam. De csomókba kijön. Mitől lehet ez??? Anyukám már teljesen kész van tőlem,hogy minden tele van a hajammal.. :// Szeretem a hajamat meg ápolom is és így is rövidszálú a hajam, nem valami dús. De annyira szomorú vagyok,hogy így hullik a hajam most is a sírás kerülget,hogy ne legyek kopasz.:/ Valaki segítsen könyörgöm,hogy mit tegyek..:S
2012. ápr. 1. 16:19
1 2
 1/19 anonim válasza:
minden renben az életeddel/lelkeddel osztályársamnak kihullott a haja lelki okok miatt és ahogy rendbe jött elkezdett nőni a haja
2012. ápr. 1. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

Várj! Anyud tudja hogy csomókban hullik a hajad? Vagy csak azt hiszi hogy szimplán hullik, de nem hinném mert ha így is sok kijött akkor ez nem állapot. Stresszelsz mostanában?Lelki bajok? Mert ezektől is származhat. Mindenképpen menjetek el ezzel orvoshoz, lehet hogy ez egy belülről jövő betegség, vagy valami vírus. Kitudja éppen ezért kell minél előbb elmennetek orvoshoz! Majd az felír gyógyszert. Lehet hogy vitamin hiányos vagy. Van vashiányod? A vashiányosoknak is szokott hullani a haja!


15/L

2012. ápr. 1. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Hát.. vannak magammal gondjaim.. A testalkatommal. Napi szinten nézem magam a tükörbe,meg szenvedek,hogy dagadt vagyok.:/ A szüleim szerint is vitaminhiányos vagyok...
2012. ápr. 1. 16:30
 4/19 anonim ***** válasza:
Stressztől hullhat a haj, vagy ha valamilyen vitaminhiányod van. Nekem is borzasztóan hullott a hajam, kiderült a rossz fogamtól volt.
2012. ápr. 1. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
És hova menjek vagy mit csináljak,hogy ne hulljon??
2012. ápr. 1. 16:55
 6/19 anonim ***** válasza:

Menj el háziorvoshoz.

És ne streszelj. Ha kövér vagy járj el sportolni. Nem kell semmi exra, ami a sulidban is van pl kosár, röpi, harcművészet stb.

A mozgás serkenti a vérkeringést, így a hajnövekedésre is jó hatással van.

2012. ápr. 1. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

Elsősorban menj el a háziorvosodhoz és mondd el a problémádat. Azt is mondd el, hogy mire gondolsz, mitől hullhat ennyire a hajad. Ha sejtitek, hogy vitaminhiányod van, akkor elküld vizsgálatra, hogy kiderüljön valóban az-e a gond. A lelki problémákra pedig hidd el, nagyon jó ha beszélgetsz róla valakivel. És nem feltétlenül kell szakorvos (pszihológus) hozzá.

Nekem is voltak lelki problémáim és le is betegedtem miatta, s akkor a házi orvosommal beszélgettem egy kicsit. És már a beszélgetés után úgy éreztem, hogy sokkal jobban vagyok egészségi állapotot tekintve is, pedig gyógyszert nem szedtem még be.


Tehát menj háziorvoshoz, ő segít kideríteni, mitől hullik a hajad. Ne nézd tétlenül, mert komoly problémákra utalhat.

16/L

2012. ápr. 1. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
De nagyon félek. Anya azt mondta,hogy vért is vehetnek... nem akarom!!!!!
2012. ápr. 1. 19:14
 9/19 anonim ***** válasza:

Igen, vért is vehetnek, sőt, szerintem fognak is, de nyugi, nem egy borzalmas dolog. Simán ki lehet bírni! :)

Gondolj arra, hogy milyen jó lesz, ha kiderül, hogy van-e valamilyen vitaminhiányod vagy valamid, hiszen ezzel nem csak a hajhullás állítható meg, de későbbi komoly betegségek is megelőzhetőek!

2012. ápr. 1. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Igazan van utolsó.

csak én nagyon félek a tűtől, meg undorodom a vértől és hát.... ha már rágondolok erre az egészre rosszul vagyok

2012. ápr. 1. 20:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!