Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Van az arcomon pár gyulladt,...

Van az arcomon pár gyulladt, sebes pattanás, mert nyomkodtam őket, és feldagadtak és enm is a pattanás zavar, hanem, hjogy nehogy csúnyán foltot vagy heget hagyjanak. Mivel kenjem?

Figyelt kérdés

Az államon is van egy nagy gyulladás, azt már nem is mertem nagyon nyomkodni,mert bőr alatti, és totál csomós lett, és fáj is. tegnap este bekentem az összes pattimat Dalacin T oldattal. De utána olvastam, hogy ép bőrfelületre kell kenni, én meg a sebes, kissé vérző sebre kentem, meg kb 10percenként bekentem vele 4x amíg el nem aludtam. Remélem nem ártottam vele, mivel 10mg klindamicint tartalmaz milliliterenként..

Az Aloe Vera gél nem sokat ért az államon, mert azzal is kentem, a dalacintól viszont lejjebb ment, szóval az állam tuti a dalacinnal fogom kenni, de az arcomon lévő sebes pattikra mit tehetnék? Félek, hogy heges lesz, mivel én mindig nyomkodom az arcom, és mindig varasak, meg parás, hogy nehogy felületi heges legyen, vagy foltos legyen:S


2012. ápr. 7. 13:59
 1/6 A kérdező kommentje:
már túl sok felületi heg van itt-ott..homlokomon, orrom mellett, államon, arcomon... nem vészesek.. asszem 2 besüppedt hegem van, de a többi felületi heg, esetleg folt.
2012. ápr. 7. 14:01
 2/6 A kérdező kommentje:
Mennyi idő szerintetek még meggyógyul? A hegeim miatt már 2 hónapja kerültem a szoláriumot, nehogy kiszáradjnaka a hegeim,és csúnyán gyógyuljanak.
2012. ápr. 7. 14:03
 3/6 A kérdező kommentje:
Mehetek most már lassan szoláriumba? Lány vagyok.
2012. ápr. 7. 14:04
 4/6 Sunflowers válasza:
100%

Szia!


A tojásos-mézes, illetve az aloe verás-mézes pakolások jók a pattanások ellen, és tisztítják a bőrt.

Plusz 1 tipp a hegekre:

" A vöröshagyma erős gyulladáscsökkentő és tisztító hatásáról ismert. Érdemes lereszelni pakoláshoz, már csak azért is, mert a pattanások után maradt hegeket is halványítja. Kénvegyületeket tartalmaz, melyek a túlzott faggyútermelést fogják vissza, így nemcsak a bőr, hanem a haj zsírosodását is csökkentheti.

A pattanásokat közvetlenül is bekenhetitek egy félbevágott vöröshagymával, de lereszelve és mézzel összekeverve arcpakolásként nagyon jót tesz a bőrnek. Körülbelül 10 perc után langyos vizes öblítés ajánlott. Fontos megjegyezni, hogy vöröhagymapakolást nem szabad a szem és az orr közvetlen környékére tenni, mert irritálhatja a nyálkahártyát. "

Heti 2x, 3x csinálsz egy-egy ilyen pakolást, szerintem egy próbát megér, én jobban bízom a házi pakolásokban, mint némelyik krémben.

2012. ápr. 8. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szia! Most nekem is nagy, sebes pattanasaim vannak, borzaszto csunya. Az lenne a kerdesem, hogy sikerult-e elmulasztani es ha igen akkor mi volt ra a legjobb gyogymod?
2012. szept. 26. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

szia, gondolom azóta már elmúlt neked a patti... de egyébként én bactroban kenőccsel kenegettem, és attól jött helyre. 1100 ft körül van, és jó, ha kéznél van ilyen nagy csomós pattanásoknál. nekem is arra írta fel a bőrgyógyász. megakadályozza a hegesedést is.


de egyébként amit még használni szoktam, az a garnier 3 az 1ben arcradír, garnier méregtelenítő szőlőkivonatos tonik, meg a csúnya pattikra clearoderm pattanáskezelő oldat( dmben 700ft), a foltokat meg a hegeket pedig aloe vera géllel kenem. ezekkel a krémekkel próbálom kordában tartani a bőröm. általában este letisztítom az arcom, tonikkal áttörlöm, utána aloe vera gélt van hogy egész arcomra felkenem, mert azért a hidegtől már egy kicsit kiszárad a bőr, és az aloe vera erős hidratáló. ha meg kijön egy patti, akkor nekem az a tapasztalatom, hogy ha vöröses, és nem bőralatti (a bőralatti fájdalmas, meg érzed, hogy tiszta csomó), aki érdemes kinyomni tiszta kézzel, mert hamarabb meggyógyul, mintha mindenféle kutya fülét rákenünk. a bőralattikat viszont nem érdemes kinyomni(sokszor ebbe a csabdába esek én is, hogy nyomogatom, és mégnagyobb lesz...


20l

2012. okt. 12. 17:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!