Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » A ricinus olaj, a haj ápolása...

A ricinus olaj, a haj ápolása érdekében akkor is hat, ha csak néha tudom alkalmazni? És étolajjal higíthatom, vagy nem szabad?

Figyelt kérdés

Sajnos nagyon ritkán van alkalmam több órát hajápolási cuccokra, pedig a hajam igényelné. Most úgy néz ki, hogy vasárnap lesz néhány órám.


A kérdésem az, hogy akkor is táplálja, ápolja a hajam, ha csak néha használom? Nem a hajamat akarom növeszteni ezáltal, csak ápolni szeretném.

A másik kérdésem, étolajon kívül nincs más itthon, viszont a ricinus nagyon sűrű. Higíthatom étolajjal is, vagy nem szabad?



2012. ápr. 13. 19:26
 1/6 anonim ***** válasza:
elég ritkán és vízzel keverd
2012. ápr. 13. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Oké, köszönöm.

Én hátközépig érő, közepet sűrűségű hajra kb. mennyi kell az olajból?

2012. ápr. 13. 19:38
 3/6 anonim ***** válasza:

Én így csinálom:

3 evőkanál ricinus 1,5 étolaj. Összekeverem, be a mikróba, rá a hajamra, jöhet a hajszárító és rakok rá zuhanysapit. 5-6 óra múlva lemosom. Semmi baja nem lesz a hajadnak az étolajról, szép fényes lesz és puha.

2012. ápr. 15. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszi! Akkor legközelebb így csinálom majd!

Most csak ricinust tettem a hajamra, ráadásul elfelejtettem megmelegíteni. Felvinni még csak-csak sikerült, de kimosni elég nehéz volt. Ráadásul, amikor száradt a hajam, olyan érzésem volt, mintha olajos, ragacsos maradt volna. Szerencsére, most, hogy már teljesen száraz csak egyáltalán nem tűnik ragacsosnak, és tök jó puha! :)

Pedig csak 1,5 órát volt a hajamon, mert nem volt több időm.

2012. ápr. 15. 17:05
 5/6 műzlimanó válasza:
én tojássárgájával szoktam hígítani:)
2012. ápr. 22. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
vitaminok vesznek ki belőle ha mikróban melegítitek. Pl az én hajamon épp van tömény ricinuspakolás, elég ha kicsit öntök a kezembe, megdörzsölöm és így sokkal jobban kezelhető. A testhő elég ahhoz hogy jobban tudd kezelni. Egyszer melegítettem mikróban (kipróbáltam úgy is, épp csak kellemesen lett langyos), és a vállamig folyt le, mint a víz, nem állt meg a hajamon. Tény, sokat tettem de ha hígabb az anyag akkor nem biztos hogy érezni fogod hogy mennyire van szükség
2012. ápr. 23. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!