Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Létezik arcpakolás erősen...

Létezik arcpakolás erősen ekcémás arcbőrre? Esetleg Krém?

Figyelt kérdés

3 éves korom óta ekcémám van, azt mondták ki fogom nőni, de nem így lett. Azóta odáig fajult a helyzet, hogy az arcom vérpiros, vakarom, ég/viszket ha ez elmúlik, száraz, pörcös és idegesítő. És lassan egy éve napi szinten őrít meg. Sminket, alapozót ilyeneket még véletlenüs le merek magamra kenni.

Hogyan tudnék ennek véget vetni?:(

Létezik ilyenre arcpakolás, valami puhító krém, vagy viszketés ellen valami? Sürgős mert megőrülök.



2012. ápr. 14. 21:36
 1/6 anonim ***** válasza:

szia :)

nekem is ez a bajom , nekem is nagyon régóta van ekcémám.

nekem idáig 3 krém vállt be :

- Protopic kenőcs

- Elocom krém

..de a 3.nak a nevét sajna nem tudom..bocsi. majd , ha megtalálom küldöm. :)) addigis , remélem segítettem. :)

2012. ápr. 14. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Protopic-et própáltam, attól nagyon elkezdett viszkedni, inkább lemostam.

Elocomot is próbáltam még jó kiskoromban, azóta nem, lehet előveszem újra megpróbálom hátha most segít valamit. :)

Köszi a választ!

2012. ápr. 14. 22:12
 3/6 anonim ***** válasza:

szia!

megértem a problémádat én is gyerekkori ekcémával küzdök nekem a lábamon és karomon van inkább télen lángol fel amiikor hosszú ruhában vagyok és nem tud levegőzni,én lemondtam a cukorról teljesen tejet abszolút nem iszok, figyelek a táplálkozásra , kozmetikumaim kizárólag én készítem tehát nem a bolti vegyszereim vannak.

ajánlanám az antalvali oldalát ott oldalt a keresőbe ha beírod az ekcéma szót sok hasznos hozzászólást dob ki,íme egy hozzászólás ami iylen összefoglaló.

"Ekcémára megoldás

Íme egy összefoglaló az ekcémáról, hátha találsz/találtok benne hasznos információt:


Okok:

- hiányos bélflóra (császáros baba, tápszer, antibiotikum)

- anyagcsere lelassult állapota (egészségtelen táplálkozás, mozgáshiány)

- ételek: cukor, tej, finomított élelmiszer, adalékanyagok, hormonos húsok

- egy-egy étel túlzásba vitele (még ha egészséges is önmagában), ilyen pl.: narancs, paradicsom, kakaó

- férgek

- klóros víz

- vegyszeres mosópor, öblítő

- állandó fertőtlenítés (kiírtja a hasznos bacikat is)

- káros anyagokkal teli krémek, fogkrém, sampon, folyékony szappan…

- stressz

- penészgomba

- parfüm használata

- oltás utáni nehézfém, tartósítószer maradványok

- lelki



Megoldás:



- Vadlazac olaj vagy Krill olaj (E vitamin fontos szerepet játszik a többszörösen telítetlen zsírsavak szabad gyökökkel szembeni védelmében, így a sejtek normál működésének megőrzésében, a szervezet védekező rendszerének működésében. A bőr és a nyálkahártyák normális működéséhez szükséges A-vitamint is tartalmaz, amely segít megőrizni a haj, a köröm és a bőr egészségét is. Erőteljes ekcéma és dermatitisz ellenes. A termékben található D vitamin fontos szerepet játszik a csontozat és fogazat normál szerkezetének kialakításában és megőrzésében. A D-vitamin szükséges a kalcium felszívódásához és a csontba való beépüléséhez, részt vesz a normál sejtosztódásban, a megfelelő izomfejlődésben és működésben, szükséges az immunrendszer megfelelő működéséhez. Ezen kívül az omega zsírsavak teljes spektruma megtalálható benne)

- béta-glükán (a velünk született immunrendszert erősíti)

- Szinbiotikumok (visszatelepítik a megfelelő bélflórát)

- 0,5 dl tengeri sós vagy himalaja sós oldatba 5 csepp levendula, 5 csepp teafa olaj, ezzel kenegetni, hagyni rászáradni (helyileg fertőtlenít, nem engedi a sérült bőrfelület elfertőződését)

- Ligetszépe olaj

- Lenmagolaj

- shea vaj

- Illóolajok: levendula, teafa, geránium, jázmin, rózsa

- Víztisztító a zuhanyfejre

- Huminiqum (ásványi anyagok, nyomelemek, nehézfém kivezetés)

- Turmalinos talptapasz (méreganyagok kivezetése)

- Fermentált probiotikus méz

- Fermentált italok (bélflórát helyreállítja, emésztést segíti)

- Grape Vital csepp kúraszerűen (napi 5 csepp egy hétig, majd 2 hét szünet: férgek, kórokozók ellen)

- egy héten egyszer sós fürdő

- gyógyiszap (pl. hévízi)

- Stadelmann balzsamos-szuhar krém

- Csalán-körömvirág olaj (olajat felmelegíteni, bele csalánlevél és körömvirág, 3 napig áztatni az olajban, hűtőben tárolni)

- ha szopik, akkor az anyának kell figyelni az étrendjére (tej, cukor…stb. kerülése)

- Dr. Hauschka Jeges kristályvirág krém/testápoló

- mosódió, öko mosószerek

- Kristályok: aventurin, ametiszt, borostyán, mookait, akvamarin, peridot, hegyikristály

- Homeopátia: calcium carbonicum Ch30 1 x 5, mezereum Ch9 2 x 5, berberis vulgaris Ch9 2 x 5, graphites Ch9 2 x 5, sulfur Ch30 2 x 5, arsenicum iodatum Ch9 1 x 5

- magas karotinoid tartalmú növények: sárgarépa, sütőtök, zöld levelek, paradicsom, goji berry (antioxidáns tulajdonságuk miatt képesek lekötni a szabadgyököket, így az immunrendszert is erősítik)

- érdemes biorezonanciás vagy EIS vizsgálaton beméretni mit nem tolerál a szervezet"

2012. ápr. 14. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm. :) ez sokat segített most. De amúgy az a baj, hogy rengeteg mindenre vagyok allergiás, ez ettől is van. nekem ezért van tavasszal rendkívül erős ekcémám.

És étellel vigyázok, kakaót és tejet alig fogyasztok, de sajnos már mindenben van valami olyan anyag, ami nemjó ha ekcémás vagy... :( ez ellen nincs megoldás, éhen nem akarok halni, szóval külső megoldást keresek. Lehetőleg ami a leg kíméletesebb, és nincs vele allergiás reakcióm se.

2012. ápr. 14. 23:13
 5/6 anonim ***** válasza:

a FINOMÍTATLAN shea vajat próbáltad már? bele leeht még cseppenteni levendula olajat (tihanyi levendulaolaj)

ez egy természetes vaj, sokaknak az segített hoyg elhagyták a bolti kozmetikai vegyszereket,nem lehet hoyg nálad is ez lehet a baj, sokmindent ki kell próbálni én is a kísérleti fázisban vagyok,hátha egyszer mikor kikupálódik as zervezetem leküzdöm ezt a gyökér betegséget

2012. ápr. 15. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
lehet kipróbálom majd:). és ezt a vajat rendelni lehet csak netröl, vagy patikában is lehet venni??:)
2012. ápr. 15. 08:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!