Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Nagyon száraz végű, szálkás...

Nagyon száraz végű, szálkás (még nem törött) hajvégre van valami megoldás? Vagy csak az olló a megoldás?

Figyelt kérdés

Egy éve kezdtem bele a "hajnövesztésbe". Nagyon gyorsan nő a hajam, aminek nagyon örülök. Viszont van egy olyan problémám, hogy rettenetesen száraz a vége, a töve pedig hamar zsírosodik. Ezer meg ezer házi praktikát és terméket kipróbáltam, de semmi nem segített igazán.

Van esetleg valami, ami nektek bevált? Mit kellene használnom, nem szeretném elveszíteni a hajam.

(Nincs festve, max. hetente 1x megyek át rajta hajvasalóval hővédő használata mellett)


Köszönöm!!



19/L



2012. ápr. 19. 10:13
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
Akkor jó, mert a diófalevél kiemeli a barnaságot. Kicsit színezi. Az ősz hajszállak ellen is használják. :) Nekem is szebb színű barna lett a hajam.
2012. ápr. 19. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:
Sajnos 40km-es körzetben nincs Dm. Szerinted hol tudok még venni? Már azonnal szaladnék a boltba :D
2012. ápr. 19. 14:45
 13/24 anonim ***** válasza:

Hát más illatszer boltokban, patikákban is lehet. De ha szeretsz netről rendelni, akkor pl. innen is meg tudod rendelni: [link]


:)

2012. ápr. 19. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim válasza:
Ricinus olajat,oliva olajat próbáltad?
2012. ápr. 19. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:
Igen. Ricinust minden második hajmosás előtt használok, meg oliva olajat is ugyanerre az időre... Sajnos nem elég :/
2012. ápr. 20. 00:21
 16/24 anonim ***** válasza:

Túl azon, hogy mindenféle samponokat balzsamokat, hajpakolásokat kipróbálsz - amelyek sorát most szaporíthatnám eggyel, de nem teszem - érdemes lenne más oldalról is megközelítened a problémát. A haj számára a legfontosabb vitamin a biotin (más néven B7 vitamin vagy H vitamin). Ennek természetes forrásai megegyeznek a többi B vitaminéval: gabonafélék, zöld színű leveles zöldségek, máj, tojás, tejtermékek. Az egyik kérdés, hogy eszel-e ilyneket rendszeresen. Azt azonban tudnod kell, hogy az élelmiszerek vitamin- és ásványianyag tartalma az utóbbi években jelentősen csökkent, így ha csak nem biogazdálkodásból szerzel be mindent, könnyen lehet, hogy nem jut a szervezeted hozzá a szükséges mennyiséghez. Ilyenkor természetesen nem a fontosabb szervek, hanem például a hajvégek kapnak kevesebbet a szükségesnél. Ráadásul a te szervezeted az elmúlt egy évet megelőzően ahhoz volt hozzászokva, hogy nem kell egy hosszú hajat fenntartania, így a Biotinból is teljesen természetes számodra, hogy kevesebbet eszel, mint a hosszú hajhoz kéne.

Másik észrevételem. Az, hogy hetente egyszer (évente 50-szer?) mész át rajta hajvasalóval, az simán lehet sok. A hajad akkor is igénybeveszi, ha használsz hővédőt. Lehet, hogy más hajának nem árt meg, de ha a tiednek igen, akkor nem biztos, hogy ki kéne vasalnod, vagy ha kivasalod, akkor el kell fogadnod, hogy sokkal több időt, pénzt, munkát kell beleölnöd a hajad ápolásába.

2012. ápr. 20. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszodat. Szedek vitaminokat és egészségesen étkezem, szóval a probléma nem itt kezdődik.

Hajvasaló. Ameddig rövidebb volt, a hét minden napján kivasaltam, szóval, ha akkor nem ártott (sötétbarnából szőkére szívott) hajamnak, akkor most sem fog :)


Mellesleg gyanús, hogy a pajzsmirigy göbömmel van összefüggésben a dolog (orvos szerint)

Azért köszi :)

2012. ápr. 20. 12:31
 18/24 anonim ***** válasza:

Igazán nincs mit. Erre való ez a fórum. Tiszteletben tartva mind a véleményedet, mind azt hogy saját problémád megoldása a te dolgod, én legfeljebb tanácsot adhatok, arra azért felhívnám a figyelmed, hogy a 12:31-es válaszodban két állításodnak nem elégséges az indoklása.


Egyfelől nem mindegy, milyen vitamint eszel, és milyen gyártótól. Másfelől simán elképzelhető, hogy ami a rövid hajnak nem ártott, az a hosszúnak fog.


Persze, ha pajzsmirigyproblémád van, akkor azt oldd meg. Az fontosabbnak is tűnik, mint a leírt kérdésed. Remélhetőleg egyidejűleg a hajvégek töredezettsége is megoldódik. Az ilyesmik valóban összefügghetnek, de az is lehet, hogy más okozza.

2012. ápr. 20. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:
Voltam 2 DM-ben, de egyikben sem árulnak olyan teát. Csak rendelni tudok sajnos, de még benézek egy bioboltba :) De már nagyon várom, hogy kipróbálhassam :)
2012. ápr. 23. 12:13
 20/24 A kérdező kommentje:

Szia!

Nagyon köszönöm a válaszodat. Megvásároltam a diófalevél teát, holnap fogom kipróbálni. Én is rengeteg Kallos terméket használok, és meg vagyok velük elégedve. Vágattam a hajamból, de nem volt eltörve a vége, így nem kellett sokat. Egy picit jobb már a hajam, a Kallos pakolástól, de ki tudja, hogy meddig?!

Vásároltam Avonos hajvégápolót, nekem most az is talán beválik, szebb :)

Jelenleg a vöröses színével van gondom, amit szerintem a nap szívott ennyire ki :/ Szóval lehet, hogy színező lesz belőle :)

Szilikonmentes kúrát tartottam már, de egyáltalán nem vált be, szinte ragadt a hajam utána.. nagyon furcsa volt a tapintása, száraz volt. Ezért tértem vissza a régi samponomhoz.

Még egyszer köszönöm a válaszod :)

2012. ápr. 25. 08:37
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!