Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mik a napallergia jelei?

Mik a napallergia jelei?

Figyelt kérdés
sok mindenre allergiás vagyok, a szemem régóta érzékeny a napra.... mostaában viszont a karomon és a dekoltázsomon sok pici hólyag jelenik meg ha többet vagyok a napon...lehet ez allergia? van rá valami krém?
2009. jún. 20. 15:24
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez tipikus napfény allergia , karokon, nyakon szoktak piros, vagy kis holyagos kiütések jelentkezni. Erös fényvédöt kellene használnod a Biodermanak van nagyon jo amit tudok ajánlani, aPhotoderm max 50 faktorosa, igaz drága majdnem 5000 ft, de a kiütések ellen ezzel tudsz védekezni, ha már megvannak a kiütések azt börgyógyász tudja kezelni, különböző krémekkel.Kevert steroiddal tünik el, meg nyugtató krémmal., de jobb megelözni, mint kezelni!

Szemedet pedig védheted UVbszürős napszemüveggel, UVB szürős ajak rémet is lehet már venni külön használatra.

Hát tömören ennyit tudok segiteni.


Andi

2009. jún. 20. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Napallergia

Egy tavasszal és nyáron jelentkező probléma miatt sokan súlyos depresszióban szenvednek.


A napallergia a bőr kórosan megnövekedett fényérzékenysége, mely ha nem kezelik megfelelően, vagy nem figyelnek fokozottan a lehetséges megelőzésére súlyos következményekkel járhat. Kialakulása nem a bőrtípustól, hanem más endogén tényezőktől, a szervezet hajlamától függ.


El kell különítenünk azokat az allergiás reakciókat, amelyeket nem maga a napfény vált ki, hanem a különböző krémek, napozáshoz használt kozmetikumok, ill. a kozmetikumok és a napfény együttesen okoznak. A napalleriga közvetett kiváltó oka az UV-sugárzás, kialakulásának folyamata ill. a közvetlen allergén lényegében ismeretlen. Feltételezhető, hogy lényegében egy késleltetett típusú sejtes immunválasz van a jelenség hátterében. Erre utalnak a klinikai kórlefolyás, a bőrelváltozások képe.


A tüneteket tekintve néhány órával vagy nappal a napon való tartózkodás után kellemetlenül erősen viszkető és égető érzés kíséretében bőrpír, csomók, hólyagok, csalánkiütések, ödémák jelennek meg a bőrön. A csalánkiütések lehetnek olyan súlyosak, hogy az egész testet elboríthatják, emellett leeshet a vérnyomás, szívpanaszok is jelentkezhetnek. A panaszok többnyire az első erősebb tavaszi napsugarak hatására jelennek meg. Sokaknál a tünetek később enyhülhetnek, ahogyan a bőr megszokja a napsütést, de nyáron, amikor a nyaralás alkalmával megint intenzívebb sugárzásnak van kitéve a bőr, a tünetek újra kiújulnak, erősödhetnek.


A napallergia tünetei maguktól eltűnnek, ha a beteg tartózkodik a napfénytől. Sajnos sokszor csak a zárt tér jelent megoldást, hiszen különösen a vízparton, még az árnyékban is annyi ultraibolya sugárzás éri a bőrt, amennyi elegendő az allergiás reakciók kiváltásához. Az UV-B sugárzást ugyan kiszűrő, de az A-t áteresztő üveg mögött (pl. autóban) sincs védve az erre érzékeny bőrfelület. A testet fedő ruházat is csak akkor megfelelő, ha tényleg nem ereszti át az UV-sugarakat. Mindenképpen olyan fényvédő készítményeket kell használni, melyeknek UV-A-szűrő hatása is megfelelő. Nem lehet eléggé hangsúlyozni, hogy a készítményeket legalább 30 perccel előbb kell felvinni a bőrre, mielőtt napra mennénk, mert csak így tudják kifejteni tényleges fényvédő hatásukat. Enyhe napallergiánál hatásos lehet a megelőző szoláriumos kezelés, manapság egyre elterjedtebben alkalmazzák. A fény adagolására viszont ügyelni kell, mer alkalmazása függ, a beteg fényérzékenységétől.


Az esztétikai problémákon túl a legkellemetlenebb a viszketés, ami bizony az elviselhetetlenségig fokozódhat, az éjszakai alvást is lehetetlenné teszi. Ha mégsem sikerül minden megelőzés ellenére elkerülni a napallergia tüneteinek jeletkezését, az erős viszketést jól lehet csillapítani antihisztamin tartalmú krémekkel, melyeket az orvos írhat föl. A tünetek elmulasztásában a helyi kortikoid kezelés is sokat segít.


Korábban a Sulineten

A napallergia - interjú

2009. jún. 20. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat...hát nah... majd akkor elmek dokihoz vmi krémért...
2009. jún. 20. 16:24
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez valószínűleg fényérzékenység (vagy a köznyelvben hibásan elterjedt napallergia). Nekem is volt ilyen problémám. Sok mindent nem lehet kezdeni vele. Ha jelentkeznek a kiütések és nagyon zavar, arra van nyugtató hatású krém. Menj el bőrgyógyászhoz! Ő ajánl valamit. Én a megelőzés híve vagyok: keveset tartózkodom napon, ill. napvédőkrémet használok. Remélem, tudtam segíteni!
2009. jún. 20. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Elsö valaszoló vagyok, esetleg ha Debrecenbe, vagy környékén laksz tudok segiteni, Bör klinikán vagyok.
2009. jún. 20. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Használj Ilcsi paradicsomos naptejet! Nekem is gyakran előjött, hiába használtam magas faktorszámú drága naptejeket, utána meg a bőrgyógyász által adott kenőcsöt, egyik sem vált be! De mióta ezt használom, elő se jönnek!
2009. jún. 21. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
köszi....hát sajnos nem debrecen közelbe lakom, csak nyaralni megyünk majd szoboszlóra....
2009. jún. 21. 12:38
 8/9 anonim válasza:
Szia!miután kijöttek a hólyagok és azok viszketnek akkor ajánlani tudom a biomedes perilla krémet nekem nagyon bevált igaz gyakran kell vele kenni de jobb mint a semmi:)
2009. aug. 10. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
nekem az E vitamin és béta karotin ami segít. eddig nem voltam soha fényallergiás de idén tavasszal néhány perc alatt tele lettem viszkető piros foltokkal, kb két hete szedem az e vitamint(200mg) és béta kartoint (10mg) és azóta elmúlt. próbáld ki te is, lehet csak vitaminhiány.
2011. ápr. 13. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!