Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Van valami jó módszeretek...

Van valami jó módszeretek pattanások eltüntetésére? F/16

Figyelt kérdés
2009. jún. 24. 11:39
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Próbáld ki a sörélesztőt. A barátom is elkezdte szedni egy ideje, és szépen javul tőle a bőre. Rossmannban, dm-ben biztos kapsz. Árban 1000-1500 körül van. Csak arra figyelj, hogy tényleg vedd be a napi 3x3 szemet. Nem hülyeségből írják rá.. :)
2009. jún. 24. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
A sörélesztő tényleg hatékony. De mellé kerüld a fűszeres kajákat, nasikat pl. a chipseket, és a csokifélék túladagolását. :)
2009. jún. 24. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
kösziii :) :D
2009. jún. 24. 11:57
 4/14 anonim válasza:
Sörélesztő, Dalacin-T, sok rendszeres nemi élet.
2009. jún. 24. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha ez mindenkinek ilyen egyszerű lenne =)


Itt van néhány ötlet:


- ahogy előttem is írták, a sörélesztő hasznos lehet

- ugyanígy a sima élesztő is, amiből naponta egy borsószemnyit egyél meg, éhgyomorra

- patikában kapható különböző készítmények, például szalicilsavas tonik, Aknesol, Dalacin-T, Zineryt

- használhatsz fekete szappant (Ilcsi), de hasonlóan jók a Gigi termékek is

- teafaolajos készítmények

- nyilván ismered te is a drogériák polcairól a Vichy Normaderm, a Clean&Clear, a Garnier és a Nivea arctisztítóit, de találkozhatsz ott pl. az Oxyval, ami egy igen régi készítmény

- elmehetsz kozmetikushoz, ő kitisztítja az arcodat vagy szerezz be egy 'arctisztító berendezést' egy elektronikai üzletben meg tudják neked mutatni mi ez, azt hiszem a Panasonic gyártja

- a bőrgyógyász is felírhat neked Rulidot, indokoltabb esetben Tetralysalt, Roaccutant is (ezek gyógyszerek, az első antibiotikum, a második és a harmadik annál is erősebbek)

- egy kis szoli, vagy napozás jót tesz, de csak mértékkel, illetve ha gyulladt aknés a bőröd, akkor ne menj, mert csak beleég a bőrödbe és kellemetlenebb sokkal...


mindezek mellett, bármit is használj, rettentően fontos a hidratálás, hiszen nem kínozhatod agyon szárító anyagokkal a bőrödet. válassz a bőrtípusodnak megfelelően, vagy kérd ki egy szakember segítségét.


Én a Roaccutan kivételével mindegyiken végig mentem az elmúlt 5 évben, de még egyikkel se sikerült eredményt elérnem. Orvoshoz járok, és egyre inkább nehezebb...


De előtted még sok lehetőség áll, sok sikert! :)

2009. jún. 24. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
A 2. vagyok. Én is végigjártam mindent, orvosok, gyógyszerek, méregdrága csodaarctisztítók stb. Kb. 6 évembe telt, mire rájöttem, hogy a fűszerek teszik tönkre a bőrömet (főleg a fekete bors). Már addigra rájöttem, hogy az alapokon kell változtatni, kevesebb fűszeres kaját eszek, és sokkal kevesebb bajom van. Manapság már csak havonta eggyel találkozom, az is gyorsan gyógyul. :)
2009. jún. 24. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

12:28-as vagyok.


Nekem ez sem segít. Tejet sem ihatok, semmi fűszer, bors, csípős vagy zsíros étel és a sót is kerülöm. :(

2009. jún. 24. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:
nem tudom, ki hány éves, úgyhogy csak akire vonatkozik: menj el nődokihoz (ha fiatal vagy, vidd anyucit is) és kérj közepes hormontartalmú fogamzásgátlót. Attól biztos elmúlik, mert ha már ennyi mindent kipróbáltál, akkor valószínűleg hormonális problémád van, amire ez a tuti módszer. Én is hihetetlenül pattanásos kamasz voltam, és nekem bevált. már csak elvétve jön elő 1-1.
2009. jún. 25. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:

Szia!


Én nem ajánlanám a Tetralysalt(gombásodás miatt, amit egyébként minden antibiotikumtól lehet kapni, engem viszont nem tájékoztattak). Agyba-főbe ajánlgatták a fogamzásgátlókat is,de én szeretnék gyereket is, és szerintem tartozok neki annyival, hogy megadom az esélyt rá hogy egészséges legyen. (csak nagyon szükséges esetekben szedek gyógyszert,de ezt mindenki maga dönti el mennyire hisz a gyógyászatban). A bőrgyógyászaton végigkísérleteztek rajtam egy jópár dolgot. Mire egy egyszerű lemosót (Lubexl szuszpenzió) és egy gélt (Isotrex gél) kaptam végül, amik együtt egész jók. A lemosót gyógyszertárban vény nélkül tudod megvásárolni, a gél viszont ki kell íratni.

A fűszeres,erős, csípős ételeket és a csokit viszont valóban kerülni kell.

2009. júl. 1. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:

sziasztok

a soreleszto az pontosan mi is?

en elsportolo vagyok es mondtak hogy nem ehetek akarmit.

mar evek ota vegigjartuk osszes bororvost, kozmetikust de egyik se tudott igazan segitteni

2010. febr. 18. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!