Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Lehet szolizni beültetett...

Lehet szolizni beültetett implantátummal?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Egy balesetet követően csavarok és platinalemez került beültetésre a lábfejembe. Szeretnék mostanság elmenni szoláriumozni és ezzel kapcsolatban kérdeznék. Azt tudom, hogy az ékszereket le kell venni azok esetleges felhevülése miatt. Az implantátumom közvetlenül a bőrfelszín alatt van nekem beültetve. Szoláriumozhatok így, vagy lehet valamilyen nem várt következménye?

2012. máj. 21. 12:21
 1/4 anonim ***** válasza:

Kérdezd meg az orvosodat mindenképp!

Amúgy szerintem inkább ne,mert mégiscsak vaslemez...szerintem ugyanúgy forrósodik,nem lehet kellemes belülről szétégni.

De lehet hogy hülyeséget mondok,épp ezért orvostól kérdezd meg!

2012. máj. 21. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Smartguy86 ***** válasza:

Öööö a szolárium az nem mikrohullámú sütő, nem indukál fémeket. Az ékszereket azért szokás levenni, mert azok kívül vannak, a bőrfelszínen kívül így a benti melegtől felmelegszik és égethet - meg hát hogy nézne ki, ha úgy barnulnál le, hogy alatta fehér maradt :D


A beültetésed a bőr alatt van, a szoli meg a bőrfelszínt tudja csak melegíteni, szóval nyugodtan mehetsz. De kérdezd meg a dokit, hogy megnyugtasson.

2012. máj. 21. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
orvosi fém van beültetve ami nem "éget szét" ahogy az első válaszoló mondta, viszont a másodiknak igaza van, a szoli csak a bőrfelszínen hat, ennyi erővel nem is napoztathatnád a lábadat
2012. máj. 21. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én sem vagyok szakértő, de egyetértek a válaszolókkal, szerintem is mehetsz, mert ha a szoli felmelegítené, akkor a tűző nap is ugyanúgy, sőt még jobban. De ezen kívül hogy más kizáró ok lehet-e azt nem tudom sajnos. :S
2012. máj. 21. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!