Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mennyibe kerül a ricinus olaj?

Mennyibe kerül a ricinus olaj?

Figyelt kérdés

szóval már régebben hallottam, meg olvastam hogy nagyon jót tesz a hajnak, gyorsabban nő, nem hullik, fényes lesz stb.

de én mindig azt hittem, tutira valami méregdrága cucc, inkább utána se néztem. viszont most találtam egy cikket, amibe azt írja az illető, hogy ő 240-300 ft-ért vette, 100ml -t. ez tényleg ilyen olcsó?eddig nem is akartam növeszteni a hajam, de most valahogy rákattantam,és ha nem drága kipróbálnám. gyógyszertárban nem néznek majd hülyének? úgy olvastam ott lehet kapni.

esetleg valakinek valamilyen tapasztalata van már? tényleg jó?



mégegy kérdés: én évek óta festem a hajam, és vasaltam. a vasalást most hanyagoltam, rájöttem, hogy nem is áll olyan rosszul a göndörkés haj, viszont festeni szeretném még! eddig mindig leszivattam hidrogénnel a hajtöveket, és csak úgy fogta be, mert hajszínezőt használtam. viszont nem akarom ennyire roncsolni a hajamat, így visszaváltok sima festékre (tudom h az is roncsolás... de talán nem annyira...) ez a ricinus olaj nem szedi ki a színt a hajamból? van értelme úgy használni, hogy közben festem a hajam, hatni fog úgy is?



2012. jún. 4. 13:40
 1/9 anonim ***** válasza:

Én 400 Ft-ért vettem 100ml-t üveggel együtt (kimérve) Pingvin patikában. Tényleg olcsó.

Egyébként meg ne várj tőle csodát. Nem fogja helyreállítani a hajat. A vitaminokat bejuttatja a fejbőrbe valamennyire, de ettől nem fog megváltozni a hajstruktúrád. Szerintem sokan csak beleképzelik a hatást.

2012. jún. 4. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Valóban nem drága a ricinus olaj. Én 300 ml vettem kb. 1000 Ft-ért. Először furcsállták a gyógyszertárban, hogy minek nekem ekkora mennyiség, de mikor mondtam, hogy hajra, megértették.


Anno használtam, de mivel mellette szedtem Biovanne-t is, így nem tudom, hogy melyik okozta a babahajak megjelenését. Viszont a hajam nem lett puhább és ugyan úgy hullott, mint előtte.


Az utolsó kérdésedre saját tapasztalatból nem tudok válaszolni, de az olvasott vélemények közt eddig még nem találkoztam olyannal, akinek problémát okozott volna, hogy festett hajra használta a ricinust.


Egyébként én is tervezem, hogy újra belevágok, hátha csoda történik. :)

2012. jún. 4. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
A fejbőrön keresztül felszívódnak a ricinus tápanyagai a hajhagymákba, az első baromságokat mond.
2012. jún. 4. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Szia, felénk a patikában olyan 100 ml-es kiszerelés kb. 200 Ft, de vettem már ennél olcsóbban is, 200 ml-es kiszerelésben, bár sok helyen csak 100-asba adják. Nekem nagyon bevált, sőt, nemcsak hajra, a szempillákkal is csodát művel, kis fültisztító pálcikával bekened a pillákat éjszakára, már 1 hét alatt látható a változás. A hajamra is éjszakára szoktam felkenni, hogy jó sokáig hasson, de utána jó 3x kell megmosni, hogy teljesen lejöjjön. Szerintem a leszivatás többet árt a hajadnak, mint egy jó minőségű festék, a ricinus meg nem árt a festéknek egy kicsit sem, ez egy növényi olaj, táplálja, hidratálja, én csak jót tudok róla mondani.
2012. jún. 4. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Elsőnek: én nem képzeltem be a hatását, mert sokkal szebb és erősebb lett a hajam a ricinustól. Persze nem havonta egyszer kell használni, hanem hetente, nagyon sokat segített. A tönkrement, töredezett hajon már semmi nem segít az igaz, csak az olló, viszont ez az olaj elősegíti a hajnövekedést és ellenállóbbá teszi a hajat is, nem lesz olyan sérülékeny. A szempillám is sokkal dúsabb és szebb lett tőle.
2012. jún. 4. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Én 30 ml-t vettem ennyiért, na mindegy :D

Nem tesz semmit a hajszíneddel, nem kell félni. Én most ezerrel növesztem a hajam, szóval talán tudok neked segíteni. Szerintem vedd meg, és heti 2x használd egy hónapig, és megnézed van e valami változás. Ha van használod, ha nincs akkor nem. De ez amúgy is emberfüggő.

Én ugyan akkor kezdtem el növeszteni, mint ő. Ha gondolod nézd meg, nagyon hasznos, csomó tanácsot ad.

[link]

De ha gondolod, nekem is írhatsz, és ha tudok segítek :)

16/L

2012. jún. 4. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat:D és ezt recept nélkül lehet, igaz?
2012. jún. 4. 14:42
 8/9 anonim válasza:
Igen, recept nélkül :). Én is használtam még télen, kb. olyan másfél hónapig, de ahogy utána olvasgattam, én keveset tettem rá... de így is volt hatása, nekem a kúra után egy hónappal úgy el kezdett nőni a hajam, mint a gomba! :) Most tervezem, hogy még egyszer belevágok...
2012. jún. 4. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a hasznos válaszokat:) azt hiszem holnap megyek, és veszek:D
2012. jún. 5. 00:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!