Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Hennával hajat festeni,...

Hennával hajat festeni, mennyire tartós?

Figyelt kérdés

Sok helyen olvastam már erről, de a tartósságára mindig mást mondtak.

Néhány hajmosással le jön, fakul? Bármilyen hajszínt befog? Az enyém barna, akkor vörös lenne?


2012. júl. 4. 23:18
 1/6 anonim válasza:
Én úgy tudom,1-2 hónap. De figyelj, hogy milyet veszel, mert a barátnőm feketét akart csinálni (szőkéből) és lilás lett! A barna hajadat szerintem meg tudja fogni a vörös. Sok sikert!:)
2012. júl. 4. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A "rendes" hennával, amit porként lehet megvenni és sárszerű anyagot kell csinálni belőle, majd úgy felkenni, csak vörösest lehet festeni. A megjelent ilyen-olyan hennÁS festékek teljesen másak.

A rendes henna nem nagyon jön ki a hajból, csak megfakul kicsit. Később ha meg akarsz tőle szabadulni ugyanúgy le kell növeszteni, mint mondjuk egy szőkítést.

A végeredmény attól függ, milyen az eredeti hajszíned.

[link]

[link]

[link]

[link]

2012. júl. 5. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nahát ez nagyon érdekes :) Fene sem gondolta volna, hogy a henna ilyet is tud... köszönöm a válaszokat, igaz, kicsit félek kipróbálni :P
2012. júl. 6. 00:54
 4/6 anonim ***** válasza:
55%

Annyit tennék még hozzá, hogy az eredmény egyénenként nagyon eltérő.

Az én sötétszőke hajamra például már 2:1 arányban kevertem a fekete és barna hennát, hogy egy sötétebb barna árnyalat kijöjjön. Ezt ki kell tapasztalni.

Tartósságában pedig elég hamar kijön, 1-2 hónap.

Viszont gyönyörű színeket lehet vele produkálni, gyakorlatilag minden hajfestésem (mégha nem is az a szín lett amit éppen akartam) de gyönyörű színű lett.

2012. júl. 16. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Por állagú egyéb természetes anyagokkal megszínezett hennát is lehet kapni, ami NEM VÖRÖS. Honnan ez tévhit? Miért nem nézel utána? SŐT van még színtelen henna is. Gondolom ezeket színezik egyéb természetes színezőanyagokkal, de ebben már nem vagyok profi így ez csak egy feltételezés.
2012. júl. 27. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ja és válaszoló: valamennyit biztos fakul, főleg nyáron, hiszen a nap mindent kiszív :) De kopni nem kopik le teljesen
2012. júl. 27. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!