Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Nagyon gyorsan zsírosodik a...

Nagyon gyorsan zsírosodik a hajam, mit csináljak?

Figyelt kérdés

Tudom biztos van már egy tucat ilyen kérdés, de akkor is..

Ha megmosom a hajam utána levőnap még szép és dús de rákövetkezendő nap máris látszik rajta hogy zsíros és teljesen lelapul. Nagyon zavar mert ha elakarok menni itthonról akkor minden másnap megkell mosnom:/ és ettől csak mégjobban zsírosodik. próbáltam már nagyon sok sampont drágábbat meg olcsóbbat is most schauma cotton fresht használok, de ez se vált be..eddig elégvolt hetente kétszer megmosni de 2 hónap alatt átállt ilyenre :( Mit csináljak vele. Talán valami házipraktika? Vagy vegyek patikába vmi erre készült gyógynövényes sampont?

Bocsi hogy ilyen sokat írtam.


2012. júl. 15. 02:04
 1/6 anonim ***** válasza:
52%
Én szappannal mosok hajat!!! kiszárítja a hajtövet és nem zsírosodik :D de a szappan az valami krémesebb típusú legyen, ne a legolcsóbb! mert az olcsótól a hajad tiszta tapadós lesz, a krémestől meg csak a hajtő szárad.. próbáld ki hátha több ideig bírja vele.. ha nem jön be, akkor patikában vegyél kénkrémet és arra rá van írva hogy kell hajra használni...
2012. júl. 15. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Felejtsd el a zsíros hajra való sampont, és válts a lehető legkímélőbb, babasamponra.
2012. júl. 15. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
ha csak kicsit zsíros az elején akkor esetleg száraz sampon.de ez nem szünteti meg ,
2012. júl. 15. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
az egész hajadra szappant teszel? csak mert nekem ez elég fura. nekem csak a hajtövem meg a frufrum az ami könnyen zsírosodik. szerinted elég lenne, ha csak azt kenem be?
2012. júl. 19. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

2. vagyok újra:

a zsíros hajra való készítményekkel, és a szappanokkal ugyanaz a gond: szárítanak. Márpedig ha a fejbőr felszínét szárítják, akkor a bőr ezt érzékeli, és kompenzálni akar, hiszen neki az az egészséges, ha a felülete enyhén zsíros. Ez adja a védőréteget.

Így aztán a szappannal/samponnal "túlszárított" fejbőr őrült zsírtermelésbe kezd, hogy helyreállítsa magát. Ördögi kör, mert akkor még inkább mosni kezded, és tovább irritálod vele.

A kímélő babasamponok nekem megoldották a gondot.

2012. júl. 20. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
próbáld majd ki egyszer nyáron, ha odaérsz, hogy ne mosd 1 hónapig, lehetőleg amikor senki nem látja, és otthon vagy. majd 1 hónap után, amikor megmosod, akkor hátha helyreáll ez az egész
2013. jan. 10. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!