Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mit tehetnék, hogy ne legyenek...

Mit tehetnék, hogy ne legyenek ilyen foltok a lábamon gyantázás vagy epilálás után? Ti hogy gyantázzátok a lábatokat? Használtok előtte/utána valamit, hogy ne legyen utána foltos a lábatok?

Figyelt kérdés

Volt egy doboz hideggyantám, gondoltam tegnap elhasználom. Az egy dolog, hogy nem volt elég és helyenként full szőrös a lábam, de ma reggelre lett vagy 10 pukli, ami tele volt gennyes váladékkal. Nagyon nem kellett nyomkodni, egy zsepivel végighúztam a kezem a puklin és ki is fakad. De azért még mindig látszik és eléggé csúnya.


Azt olvastam, hogy gyantázás után néhány óráig nem szabad, hogy víz és napfény érje a bőrt. Tegnap koradélelőtt (9 óra körül) gyantáztam és csak este 10 órakörül zuhanyoztam. Napfény ugyan érte pár percig, de az is csak délután 4 óra körül.

Egyébként epilálás után is ugyanezt tapasztalom.

Már nem tudom, mivel szőrtelenítsek, a borotvát nem szeretem a krém pedig nagyon durván vegyi anyag. :S


Ti tapasztaltatok már ilyet? Mit csinálhatok rosszul, hogy mindig ilyen gennyes váladékos foltok jelennek meg?

Nálatok mi a gyantázás pontos menete, hogy nem lesz utána ilyen a lábatok?



2012. júl. 28. 09:44
 1/2 anonim ***** válasza:

Te érzékeny bőrű vagy szerintem. Én is így vagyok csak intim területen.


Gyantázás után mosd le a lábad, majd kend be körömvirág krémmel. És fél óráig semmi ne érintkezzen a gyantázott területtel.

2012. júl. 28. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy válaszoltál!


Igen, érzékeny a bőröm sajnos. Pont ezért nem tudom már, hogy mivel kéne szőrteleníteni. A borotvával nem volt ilyen problémám, de nem szeretem, mert könnyen megvágom magam és már pár óra múlva érzem, hogy nő a szőr. A krémet pedig azért nem szeretném használni, mert hosszútávon szerintem nem tenne jót az egyébként is érzékeny bőrömnek.


Ezek szerint mégis lehet gyantázás után lábat mosni?

Szóval, ha úgy csinálom, hogy legyantázom a lábam, majd a maradék gyantát leszedem olajjal (speciális gyanta leszeő olaj), majd megmosom a lábamat vízzel és tusfürdővel?! :)

2012. júl. 28. 11:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!