Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mi a leghatásosabb módszer...

Mi a leghatásosabb módszer pattanások ellen?

Figyelt kérdés
22 éves vagyok, a bõröm nem mondható túlzottan zsírosnak mégis mindig díszelegnek az arcomon a pattanások. Nagyon sok van (halánték, homlok...). Rengeteg arclemosót, tonikot, krémet, pakolást kipróbáltam. Fogkrémmel is próbálkoztam, de semmi eredmény. Mindig újranõnek és mindig sok van. Mire egy elmúlik, jön az utód :( nagyon elkeserít, nem tudom 100%-osan élvezni a napjaimat, az életemet, mert sokszor tükörbe sem merek nézni. Túlzás nélkül igénytelennek tûnök és visszataszító is, pedig harcolok ellene amivel csak tudok. Kérlek segítsetek, minden vélemény, tapasztalat jól jönne.

2012. aug. 8. 01:31
 1/10 anonim ***** válasza:
54%
Bőrgyógysáz
2012. aug. 8. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Először is ne dörzsöld a törcsivel miután megmosod az arcod, csak itasd fel a vizet. Minden este és reggel hideg vízzel moss arcot, plusz este lefekvés előtt megfelelően tisztítsd meg a sminktől és a kosztól. Én reggelente még átkenem víz és almaecet keverékkel, de azt sem mindig. Nekem ez vált be.
2012. aug. 8. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Egészséges kaják, sok víz, megfelelő tisztálkodás. Ha semmi nem válik be akkor bőrgyógyász.
2012. aug. 8. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ja még eszembe jutott, hogy az élesztős pakolás nekem bevált, de lehet már próbáltad.
2012. aug. 8. 04:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Oliva és citrom olaj keveréke. Csinálj egy valami kis tálba vagy valami hasonlóba aminek van fedele, minden reggel és este mosd meg az arcod és úgy töröld meg hogy egy kicsit vizes legyen, majd egy nagyon kevés olajjal (a keverékkel) kend be az arcod és egy kicsit maszírozd. Az egészséges ételek fogyasztása is sokat segít, és a sok víz is, nekem is ugyanez volt a problémám, de ezekkel a módszerekkel már alig vannak pattanásaim.

15/L

2012. aug. 8. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Bőrgyógyász: Isotrexin, Duac gél.
2012. aug. 8. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:

Szerintem jód hiányod lehet. Nekem is az volt.

Mára rendbejött az arcom. 1-2 pattanásom van havi szinten. Én sima főzöttszappannal mosok arcot, utána meg kis krémet teszek rá (nyáron vizes alapút, télen zsírosabbat).

2012. aug. 8. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

A tisztálkodással nem hiszem, hogy gond lenne, eléggé igényes vagyok; az viszont tény, hogy keveset iszok. Növelem a napi folyadékbevitelt és kipróbálom az élesztõs pakolást meg az olova-citrom keveréket is, hátha bejön valamelyik. Ha egyik sem, akkor megfogadom a másik tanácsot, a bõrgyógyászt :(


Köszönöm szépen a válaszokat!

2012. aug. 8. 13:45
 9/10 anonim válasza:
Nekem az Aknesol ecsetelő vált be.:)
2012. aug. 9. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Ilyen házi praktikából sok van, de igazából ezek csak ideiglenes megoldások. Én például próbáltam csalánteával mosni (zsírtalanító hatású), szemcsés kukoricalisztet dörzsölni nedves arcra (kb. 15 percig), majd lemosni. De ha hosszútávú megoldást akarsz, akkor egyet tudok ajánlani: fordulj homeopátiás szakemberhez. Nekem olyan gyógynövényalapú cseppeket írt fel, amelyek 1 évig történő rendszeres szedésével elértem, hogy évek óta egyetlen pattanás sem éktelenkedik az arcomon. Azelőtt nem mertem tükörbe nézni, utcára menni. Szóval, ha a kemikáliák helyett egy hosszútávú megoldást akarsz a problémádra, akkor hívd segítségül a természetgyógyászatot. A homeopátia egyébként nem a tünetet kezeli, hanem az okot, úgy, hogy ráveszi, emlékezteti a szervezetet a feladatára, és ezáltal működésbe hozza az öngyógyító reflexeit. Először én is kételkedtem eme módszer sikerességében, de idővel igazolta a hozzá fűzött reményeket. Nekem az életemet gyökeresen megváltoztatta. Kitartást kívánok!
2012. aug. 21. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!