Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » A borotválás után epilálás?...

A borotválás után epilálás? Szebb lesz?

Figyelt kérdés
Na szóval, eddig borotváltam a lábam de nagyon megerősödött és rettenetesen látszik és ronda a lábam :-/ Most epilálom éppen, de nem szedi ki rendesen a szőrt néhány helyen.. Mintha a bőrbe nőtt volna be, és ha a körmömmel megpiszkálom kijön :// A borotvától van.. ?? Ja és még az lenne a kérdésem,hogy ha mostantól epilálok akkor ugyanúgy fog visszanőni a szőr,hogy nem lesz erős, vagy örökre ilyen erős,sötét marad a borotva miatt?

2012. aug. 13. 13:45
 1/5 anonim válasza:

Szia! ne borotváld s ne is epiláld! gyantáztasd! annyira nem fáj már én is megszoktam csak az használ az erős szőrzet ellen mert ritkítja. A hónomat én is sokáig borotváltam és nagyon megerősödött.. :S Amióta mindenhol gyantáztatok sokkal szebb a bőröm is és a szőr sem annyira sötét és sűrű.

És igen a borotvától is és az epilátortól is begyulladhattak a szőrtüszők ami azt jelenti hogy befelé nőnek és nem kifelé, de ezt okozhatja hormon is nekem is van ilyen a lábamon a gyanta miatt de nem annyira gáz.

2012. aug. 13. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Rendben, köszi a választ :) Most még befejezem az epilálást és beszerzek vmilyen gyantát, vagy kozmetikushoz megyek vele ;)
2012. aug. 13. 13:55
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha a szőr növekedési irányával szemben borotválsz, akkor bevághatsz a szőrtüsző alá és előfordulhat, hogy a szőr a bőr alá nő és begyullad.

Ugyanakkor az egy tévhit, hogy a borotválástól erősödne a szőr. Csupán annyi a történet, hogy ilyenkor egyből a tőnél vágod le a szőrt és ott a legvastagabb, ezért tűnik utána erősebbnek a szőr, mint előtte. Plusz a szőrt a borotva ferdén vágja, így szúrósan nő vissza.

Az epilálás és a gyanta valóban hatásosabb, nem közvetlenül a bőr felett tépi ki a szőrt, hanem a bőr alól, közben roncsolja a szőrtüszőket, így ritkulhat a szőr.

2012. aug. 13. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi, igen szemben csináltam :S Csak kipróbáltam és nem tudtam,hogy hogyan kell és pár hétig borotváltam de elegem lett belőle :/
2012. aug. 13. 14:03
 5/5 anonim válasza:
100%
szia:D én is volt egy idő,amíg borotváltam a lábam, de végül áttértem epilátorra.:) szerintem nem kell lecserélned gyantára, csak megfelelő minőségű epilátorra van szükséged.:D az segíthet, ha körkörös mozdulatokkal a szőr növekedési irányával szemben epilálsz, úgy sokkal alaposabb munkát végez az epilátor. a szőrbenövés azért van, mert a szőrszálaid ilyenkor elgyengülnek, de ugyanez lenne a gyantánál is,mert az is tövestül tépi ki a szálakat;) ezellen testradírt szoktak használni, ami leradírozza az elhalt hámréteget az érintett területeken. sok szerencsét , én az epilátorra esküszöm;)) !
2012. aug. 16. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!