Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Gőzölés után mehet az arcpakol...

Gőzölés után mehet az arcpakolás? Vagy előtte még radír?

Figyelt kérdés

Most készülök megtisztítani az arcom, holnapra szép szeretnék lenni, az az igazság... annak ellenére, h van egy elég csúnya pattanás az arcomon. (Na jó, több is, de az az egy nagyon feltűnő...) Úgyhogy úgy tervezem, gőzölni fogok, olyan negyed óráig (max 20 perc, a vízbe ált. narancs-hársfa illóolajat szoktam csepegtetni, de lehet most inkább keresek levendulát, persze lehet nem lesz). Utána általában át szoktam radírozni az arcomat, most viszont pakolást akarok felrakni, h eltüntethessem valamennyire a pattanást, szóval ahhoz ragaszkodom. Ilyenkor viszont nem tudom, szükség van-e a radírozásra. Mert ha igen, akkor mikor? Nyilván nem a pakolás után... viszont lehet ez fölösleges lépés a pakolás előtt. Mit gondoltok? Egyszerűen csak gőzölés után mossam át az arcom (hideg, v meleg vízzel mellesleg??), aztán mehet a pakolás? Soha nem csináltam amúgy még házi pakolást, boltit is csak vagy 2-szer, amikor nővéremmel hülyültünk, jó pár éve. Szóval erre gondoltam:

"Pattanásos bőrre


Ha valami olyat ettünk, amitől csúnyán kivert minket a ragya, vagy sajnálatos módon alapból pattanásos a bőrünk, akkor kutyuljunk össze egy evőkanál mézet, egy héj nélkül megfőzött, pürésített őszibarackkal. A mézben lévő rengeteg vitamin (B és C), és enzim táplálja a bőrt, a barack savtartalma pedig a pattanásainkat gyilkolja le. A pakolás azért is jó, mert nemcsak a zsíros bőrűek használhatják, hiszen egyáltalán nem szárít."

Szerintetek hatásos lesz? Vagy így jó lesz, ahogy csinálom? Bármilyen tippet elfogadok, vagy tanácsot, holnapra szeretném kicsit szebbé tenni a fejemet. Köszönöm. :))



2012. aug. 24. 11:29
 1/5 A kérdező kommentje:
ja amúgy extra érzékeny bőrtípusú vagyok.
2012. aug. 24. 11:30
 2/5 anonim ***** válasza:
Gőzölés után én leradíroznám és utána mehet a pakolás :)
2012. aug. 24. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A radírozás eltávolítja az elhalt hámsejteket, így ragyogóbb, simább lesz a bőr és a pakolás hatóanyaga is jobban "bejut". Ha nagyon csúnya, gyulladt, nagy a pattanás, akkor azt a területet inkább hagyd ki

Zsíros, pattanásos bőrre az élesztős pakolás is nagyon jó (élesztő és pici tej), nagyon sima lesz tőle az arc

Az őszibarackosat én nem használnám (zsíros bőröm van)

2012. aug. 24. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

köszi a tippeket :)

élesztőnk pillanatnyilag nincsen itthon, szóval azt elhalasztom. :)

nekem nem zsíros az arcbőröm, szóval szerintem bevállalom a barackot. :)

még annyi: a pattanás amúgy (szokott néha ilyen lenni sajna) nincs egészen a felszínen sajna, hanem valahogy a bőr alatt "növekszik", és még annyira nem is fehér a közepe... akkor azt ne nyomkodjam, ugye? nem olyan piros egyébként, csak kicsit.

2012. aug. 24. 12:49
 5/5 anonim ***** válasza:

Pakolás előtt midneig radírozd le, mert ahogy előttem is mondták, könnyebben bejut a hatóanyag a bőrödbe.

Amúgy ezeket a bőr alatti pattanásokat tényleg nem szabad nyomkodni. A pirosság ellen meg cseppents rá szemcseppet, és kendd el, attól kissé fakul, aztán korrektorozd be, és már kész is! :)

Itt egy videó, remélem segíteni fog: http://www.youtube.com/watch?v=IHpwI4oKo3k

2012. aug. 24. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!