Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mit csináljak a göndör hajamma...

Mit csináljak a göndör hajammal (természetes) hogy amikor felkelek ne legyen szöszös és ne legen rögtön gubancos is?

Figyelt kérdés
2012. aug. 24. 17:29
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia Sorstárs :)

Én azt vallom, hogy minden az ápolásán múlik. Azt nem írtad, mit kensz rá. Bár mindenkire nincs egységesen megfelelő ápolás, az arany középút szokott bevállni: nem kell túl sok semmiből, de hanyagul venni sem szabad.


Nekem derékig érő göndör hajam van. 2 dolgot használok rá: Gliss Kur sampont (festett hajra, mert festem), illetve a hozzátartozó balzsamot. Ettől pedig olyan fürtjeim lesznek, mintha fodrász csinálta volna :) Minden ismerősömtől azt hallgatom, hogy milyen gyönyörű a hajkoronám.

Nem áll szét, nem oroszlánsörény és nem is lapul, nem görcsösödik. A végére néha ricinusolajat teszek, nehogy töredezzen, mert ugye alapból száraz a göndör haj. Ha esetleg sörényesednél, akkor el kell nehezíteni valamivel. Én a hajhabot hallottam (bár még sosem használtam), hogy jó. Vagy esetleg szelidítő sampont is kipróbálhatsz, attól nem kéne, hogy szöszös legyen.


Néha hajmosás előtt, néha rögtön utána kifésülöm. Jót tesz neki, attól nem fog gubancosodni, de ugyanúgy göndör marad :)


Nincs nagy trükköm, de nagyon szeretem a hajamat :) És fésüléssel, sampon-balzsammal kitart vagy 4 napig is, nem lesz idegesítő. Bár ezt fodrásztól hallottam, hogy heti 1-szer kéne mosnom a szárazsága, én azért többször szoktam (4-5 naponta legalább), de olyan jól táplálja a Gliss Kur, hogy egészséges, rugalmas és fényes is. Puha meg annyira puha, mint amennyire a göndörsége engedi :)

2012. aug. 24. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi a választ én szoktam rátenni ne mosd ki balzsamokat de valamikor hajhabot de 2 nap múlva úgy nézek ki mintha nem mostam volna meg a hajamat egy éve. a göndör fürtök elvesznek és elszöszösödnek.Nekem is nagyon sokan dicsérik a hajamat de annyira rossz hogy gubancosodik a hajam de nem akarok mosni hajat naponta és nem is akarok mindenféle ragacsot tenni a hajamra és a fodrászok csodálják a hajamat de nem tudják megcsinálni rendesen .Ha tudtok egy rendes fodrászatot amit göndör hajúaknak találtak szóljatok!!!!!!
2012. aug. 24. 19:51
 3/5 anonim ***** válasza:
2012. aug. 24. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Én,kedves kérdező teljesen egy cipőben járok veled.Próbáltam ily sampont,olyan fésüt de 2 nap múlva olyan lesz a hajam,hogy olyan göbök vannak rajta,mint az öklöm.de mikor frissen van mosva olyan szép,hogy megfordulnak utánam az utcán.
2013. jún. 14. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
23%
Lali haj
2014. ápr. 14. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!