Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mennyit "ér" a természetes,...

Mennyit "ér" a természetes, hosszú haj?

Figyelt kérdés
Minél több véleményt szeretnék, férfiaktól, nőktől, kicsiktől-nagyoktól. A kérdés az, hogy másik ember szemében milyen benyomást kelt egy derékig érő, besztenyebarna, göndör és dús hajzat. Persze, gondolom sokat számít ki van alatta, de képzeljünk oda egy normál alkatú, közepes szépségű személyt. Természetesen magamról beszélek, de nem dicsekvésnek szánom ezért nem is mellékelek képet, csak erősen gondolkodom rajta hogy levágom egészen rövidre. Nem lebeszélést szeretnék kicsikarni a válaszolókból, hanem szeretném tudni más emberek hozzáállását. Egy nem csúnya, de nem is kimondottan szép lányon mennyit dob egy ilyen hajkorona? Mit jelent másoknak? Hogy példát mondjak, én ha hosszú, egészséges(és festetlen) hajat látok, először az jut eszembe hogy biztos egészséges a tulaj, mert betegség vagy egészségtelen életmód mellett nem lesz szép soha. A másik, hogy a birtokos valószínűleg természetszerető, nyugodt ember, aki nem futkos fodrászhoz hetente, és önbizalma is lehet, mert tudja hogy élénk színű hajfestékek nélkül is van élet. Nekem ilyesmik jutnak eszembe.
2012. márc. 31. 07:22
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
75%
nekem a derékig érő hosszú hajak annyira nem jönnek be, én hátközépnél nem engedném tovább nőni
2012. márc. 31. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
94%

Nekem csípőig érő, szögegyenes hajam van. Régen nagyon sok kárt tettem a hajamba és már bánom. Kislány korom óta, ilyen hosszú hajat szerettem volna. 3 évbe tartott lenöveszteni a vállamtól a mostani hosszig. Biztos, hogy nem vágatnám le, mert nekem a hosszú haj = a nővel.

Nekem sincs festve a hajam, nem vasalom, nem csinálok vele semmi károsat, csak van, és én nagyon szeretem!

Biztos nagyon kitartó vagy és adsz magadra! :)

2012. márc. 31. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem sokat tud dobni a kinézeten egy ilyen haj.

Nekem azok jutnak eszembe, ha máson látok ilyet, amiért én is növesztettem (mondjuk az enyém sokkal hosszabb derékig érőnél, de az is nagyon dús és göndör/hullámos):

- szereti az egyedibb dolgokat, nem pedig a tucatfrizurákat

- értékeli a "hagyományos", természetes szépséget

- érdeklődik valami speciális terület iránt (pl. én nagy rajongója vagyok a viktoriánus kornak, amikor az extra hosszú haj számított szépnek - elég csak Sisire gondolni a XIX. századból)

- csak szimplán tetszik neki a hosszú haj

2012. márc. 31. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigieket, főleg a harmadikat, ilyenre gondoltam:D

Másodiknak: admi adok magamra, de nem a mai értelemben, a babaszappanon kívül más kemikáliát nem használok sem a hajmara, se máshol. Egyszerűen csak ilyen. Derékig göndören ér, miközben mosom ki szoktam fésülni, olyankor bőven öv alá ér(nem vagyok magas, 1 szál olyan 65-70 cm-es). Nekem ez már a max hossz, úgy 7 éve nem volt vágva, tehát hosszabb már nekem nem lesz. ... most ez miért is írtam le?..

2012. márc. 31. 12:35
 5/15 anonim ***** válasza:
hogy nőtt meg addig? az enyém abbahagyta a növést, illetve, hajmosás után, egyenesen az is derékig ér, de mivel visszaugrik, normál állapotban nem ér le addig, csak hátközépig.
2012. márc. 31. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Hogyan nőtt le? Mint mondtam, alacsonyabb is vagyok, az látszatra hosszabbítja. Arról meg, hogy a látszaton túl tényleg hosszabb az átlagnál, 3 dolog tehet:

1.: soha nem vágom

2.: genetika

3.: rengeteg mag, barna rizs, hal, gyümölcs, stb.

2012. ápr. 1. 04:40
 7/15 anonim ***** válasza:

2. vagyok

Én is alacsony vagyok (164cm)

1, nem formázom hővel, nem használok hajszárítót, nem festem, semmi ilyesmi

2, olajos pakolásokat használtam nagyon sokáig (ricinusolaj, olívaolaj, kókuszolaj és egyéb hajolajak)

3, naponta 3,5 liter vizet megiszom és odafigyelek a gyümölcsök, zöldségek megfelelő bevitelére

4, B-vitamin komplexet szedek + cinket

5, 5-6 havonta vágatok a végéből 5 centit.

6, napi 2x hajvégápoló

Havonta 3 centit nő a hajam, bár már nem használok olajokat, mert elértem a célomat (csípő).

2012. ápr. 1. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
én is alacsony vagyok, vágni csak pár havonta szoktam, a töredezett végeket, vizet sokat iszom, hajszárítót soha nem használok, mégse nő tovább. azaz, mondom, vizesen derékig ér, de mire megszárad, összeugrik. lehet, hogy a tietek nem annyira göndör. ja, festeni festem.
2012. ápr. 1. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Én nagy rajongója vagyok a szép hosszú hajú női hajkoronáknak,és egyáltalán nem tetszenek a mai trendi rövidke hajak,bármennyire is egyszerűbb vele bánni.(nagyon szívesen segítenék a hosszú haj ápolásában).

Nekem a nő úgy szép,ha hosszú haja van.Részemről csak lebeszélni tudnálak a vágásról.Nekem a földig érő hajú a nőideálom,csak sajnos nem találom.Igazából az egyenes v kicsit hullámos jobban tetszik a göndörnél.39 F

2012. ápr. 1. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
0%
tudtommal, akinek földig ér, az valami hiba miatt tud úgy megnőni. normális esetben ugyanis egy idő után megáll, nem nő tovább.
2012. ápr. 1. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!