Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Hogy használjátok a ricinus...

Hogy használjátok a ricinus olajat?

Figyelt kérdés

Mindenki erre esküszik, én még sosem próbáltam, de biztos tud valamit. Annyi félét olvastam hogy ki hogy,milyen gyakran és hányszor használja... Akinek van tapasztalata légyszi írja le, hogy mennyit vegyek a patikából, milyen gyakran használjam és hogyan stb. És esetleg szempillára is használjátok?

Köszi előre is!



2012. aug. 26. 00:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Én minden este felkenem a szempillámra és a szemöldökömre, hajamra sosem kenném mert undorito ragacsos én sztem utána zsíros lenne, nameg nincs rá szükségem mert derékig ér most is.

Kb 1 hónapja használom, sztem nőttek a pilláim.

2012. aug. 26. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Hajra heti 1x pakolás formájában:

rici, napraforgó olaj (vagy olíva), tojás sárgája. összekevered, felviszed a hajadra (én hajfestő ecsettel szoktam). Jól tunkold rá a fejbőrödre. Aztán tegyél rá nejlon szatyrot és arra törölközőt.

Hagyd állni 3-4-5 órát vagy egy éjszakát, aztán mosd le szilikonmentes samponnal.

Meleg vízzel, de ne forróval, mert a tojás megfő rajta és nagyon nehéz kiszedni utána...

Amúgy nem marad olajos a hajad vagy zsíros; nagyon jól ki lehet mosni :)


Már az 1. használat után is lesz eredmény. Nekem sokkal erősebb lett a hajam és selymesebb, 2 hét után már észrevetően sok babahajam nőtt.

Szigorúan heti 1x tegyél rá pakolást, máskülönben roncsolni fogja.


Szempillára naponta kenem éjszakára, reggel lemosom. Látványosan sűrűsödött és picit már nőtt is :)


Még valami: ha festett szőke vagy, akkor festés után pár napog ne kendd a hajadra, mert állítólag elzöldíti a hajat.

2012. aug. 26. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Ja a patikában 2 dl vettem 600 valamennyiért, de lehet, hogy nem fognak annyit adni, mert amúgy meg hashajtó.

Patikafüggő a dolog..

2012. aug. 26. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat, főleg 02:01 :) Egyébként te mennyi adagokat szoktál összekeverni? és csak szilikonos samponnal jó ha mosom? :/
2012. aug. 26. 10:27
 5/11 A kérdező kommentje:
* szilikonmentese bocsánat :D
2012. aug. 26. 10:28
 6/11 anonim ***** válasza:

Nem szoktam kimérni. Rici, valamivel kevesebb napraforgó olaj és 1 tojás sárgája. Több szokott lenni, mint amennyi kell, de ami megmarad a tálban, azt szétoszlatom a hajamon.


Igen, szilikonmentessel a legjobb.

2012. aug. 26. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
köszike :))
2012. aug. 26. 19:25
 8/11 anonim ***** válasza:

Én hetente 2x mosok hajat, és hajmosás előtti este mindig fölteszek egy olajos pakolást, amit egész éjszaka rajta hagyok.

Ricinusolajjal bekenem a hajtöveket, és átmasszírozom. Utána ricinusolajból, extra szűz kókuszolajból, és extra szűz olívaolajból csinálok egy mixet. Ezzel aztán bekenem a hajamat a tövétől egészen a végéig. Ráhúzok egy fóliát, egy jó vastag téli sapkát (hogy melegen tartsa éjszaka), a biztonság kedvéért letakarom a párnámat törülközővel.

Csodát tesz a hajjal, reggelre nagyon puha lesz.

Annyi, hogy 2x át kell mosni, hogy kijöjjön rendesen az olaj.

Ami erre nekem nagyon jól bevált, az a Schauma Repair & Pflege, és a Schauma Oil Intense samponok.


A növekedésről még nem tudok nyilatkozni, mert 1 hónapja csinálom ezt az olajpakolást, de a hajam minősége sokat javult.

2012. aug. 27. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
köszi a választ! :) és nem zsírosodik jobban tőle a hajatok?
2012. aug. 27. 13:47
 10/11 anonim ***** válasza:
Nem. Sőt... heti 1, max. 2 hajmosás :)
2012. aug. 27. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!