Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Valaki aki nagyon pattanásos...

Valaki aki nagyon pattanásos volt és tudna mesélni nekem egy sikersztorit, hogy mi segített a bőrén?

Figyelt kérdés

2012. szept. 6. 17:36
 1/10 anonim ***** válasza:

Nekem van. :)

őként a homlokom volt durva, úgy 12-14-15 éves koromig. Nyilván a legjobban az segített, hogy elmúltak a hormonügyek, amik a pattanásosságot okozzák, de ami még sokat segített: havonta nagykezelés egy kozmetikusnál (ez még élvezetes is), körömvirágkrém és Bepanthen kenőcs.

És persze vissza kell venni a csokiból, chipsből, túl zsíros ételekből.

2012. szept. 6. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Én kb 18-19 éves koromig szenvedtem. Nekem egy picit segitett a fogamzásgátló, meg jó hatással volt a bőrömre a sószappan, de igazából egyik sem volt 100%-ig hatásos. Azt hittem, hogy soha sem lesz tiszta bőröm. MIután megnyugadtak a hormonjaim, az arcom is kitisztult.


22/N

2012. szept. 6. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nekem is a homlokomon van a legtöbb,de mióta vizet iszok nemcsak a cukros üdítőket,nem eszek annyi zsíros ételt és nem kenem tele magam mindenféle arcpakolásokkal(csak hetente 2-3x mézzel) egyre kevesebb pattanásom van ,már alig jönnek elő.:)Aloe Vera arctisztítót szoktam használni,naponta 3x és hetente 1x leradírozom az arcom.Nekem ezek váltak be és sokkalta szebb lett az arcom.:D
2012. szept. 6. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
bár nekem nem olyan pattanásos az arcom azért elmondom, hogy nálam ez hogy működik:) én minden reggel és este lekezelem arctisztítóval és tonikkal az arcomat. a tonik van, hogy alkoholos, úgy jobban szárítja a pattanást.mind a kettőt lemosom vízzel mielőtt tovább mennék, heti 1x arcradír, 1x tisztító arcmaszk. ha 1-2x kimarad akkor már kezd pattanásosodni akkor pattanáseltávolító krémmel is kenem. patikában lehet venni ilyet d betűvel kezdődik, de nem tudom mi a neve.. az egy zseniális krém, egy csodát tesz az arccal. a patikus majd biztos tudja miről beszélsz :) ha ezt nem csiálom akkor rögtön jönnek ki a pattanások, így pedig mint a babapopsi olyan a bőröm szóval szerintem ez hathat neked is :) remélem segítettem:)
2012. szept. 6. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
46%
nekem nagyon pattanásos volt az arcom már alig van este szappannal most vagy tusfürdővel jől dörgöld meg és jól öblitsd le és 3 naponta cserélj törölközőt nekem segített :D 17f
2012. szept. 6. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Lencsicica válasza:

Sokat küzdöttem a pattanásokkal én is. Több évtizedes tapasztalatomat írom le.

Ma már közismert a benzoyl-peroxid áldásos hatása a pattanásos bőrre. Ez az anyag elpusztítja a gyulladás kialakulásáért felelős baktériumokat. Az én erősen ragyás pofimat egy hét alatt tisztává varázsolta. Én is jártam kozmetikushoz, jártam bőrgyógyásznál (aki nem tudott segíteni), kentem magamra minden ígéretesnek tűnő szert. Azok közül némelyik ideig-óráig hatott.

Nyáron a mértékletes napozás viszont rengeteget segített.

Az Akneroxid nevű, vény nélkül kapható készítmény tartalmaz benzoyl-peroxidot. Ezt is mértékletesen kell használni, mert erősen száríthatja a bőrt. Ha nagyobb területen van sok pati, akkor azt a részt kell vele vékonyan bekenni. Nappalra ne használd, csak éjszakára és reggel alaposan mosd le! Nem ragacsos, nem is fogod érezni a bőrödön, nagyon jó krém. Kúraszerűen érdemes használni, vagy egy-egy patira rápötyögtetni.

[link]

Állítólag a kakukkfű egyik hatóanyaga is ugyanilyen hatásos. Ma már nem használom az Akneroxidot, de néha kijön egy-egy pattanás, amire bevált a svédcseppes ecsetelés. Ez egy tinktúra, amiben ugye sok az alkohol, és számos gyógynövény hatóanyagát tartalmazza.

A diétázás, bizonyos élelmiszerek kerülése nálam nem okozott semmilyen változást. De azért mindenképpen hasznos. Tudni kell, hogy a kóla méreg a testnek, és az édes-aromás-szénsavas üdítők sem jók. A legjobb ital a tiszta víz.

Természetesen a rendszeres bőrápolás, a mitesszerek eltávolítása is nagyon fontos. Tehát legfeljebb hetente egyszer arcradírozás (nekem a legjobb házi szerem erre a zabkorpa-barna cukor keveréke, amiben nincsenek a bolti kozmteikumokban meglévő káros anyagok, olcsó, egyszerű, kellemes használni), tisztítás, pakolás.

A napi arctisztításra szerintem a szappan a legalkalmasabb, de nem akármilyen. Legjobb valamilyen illatmentes szappan. Jó lehet a tiszta olíva szappan, vagy pl. nekem nagyon bevált a rózsaszín agyagos. Bioboltban lehet kapni ilyeneket, de a neten nagyon jó kézműves szappanok is beszerezhetők.

Mindig nézd meg jól, mit kensz magadra! El kell olvasni az összetevők listáját. Ma már a neten mindent megtalálsz ezekről. Javaslom a bio (nem csupán natúr, hanem ténylegesen bio)kozmetikumok használatát.

Például sokáig vásároltam agyagos arcpakolást a zsíros bőrömre. Feleslegesen, mert sokkal jobb a házi változata: 1-2 evőkanál zöld vagy rózsaszín agyagot egy kis tálkában keverj ki kevés vízzel kenhető állagúra. Ha picit híg, nem baj. Egy csepp mézet adj még hozzá. Víz helyett használhatsz gyógynövény teát vagy párlatot, esetleg rózsavizet (az is bio legyen).

Úgy gondolom, a helyes arcápolás nagyon fontos, de ez tüneti kezelés. Nekem sem az orvosok, sem a kozmetikusok nem tudták megmondani, hogy mi okozza a pattanásokat. Úgy tűnt, csak találgatnak. Illetve azzal biztattak, hogy idővel megszűnik, ha a hormonháztartásom helyreáll. Ugyanakkor legtöbb osztálytársamnak nem voltak ilyen problémái, tehát gyanús, hogy ez azért nem egy teljesen általános pubertáskori dolog, amin törvényszerűen át kell esni. Ráadásul a legrosszabbkor jön ki, a nemi érés kezdetén, amikor a legtöbbet ronthat az ember önértékelésén.

Egy számomra új infó, hogy a zsíros-pattanásos bőr nők esetében a PCOS nevű szindróma egyik tünete is lehet. Ez egy anyagcsere- illetve hormonális probléma, amely egyben meddőséget is okoz, de jól kezelhető.

www.pcos.hu

2012. szept. 7. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
15 éves vagyok. Tudom tinédzser,homromok stb,de rémes. Minden osztálytársamnak szép a bőre,néha kijön egy egy pati. Nekem folyamatosan pattanásos az orrom,ami amúgy is elég nagy meg piros. Plusz az állam meg az orrom tövében. Egyszerűen útálom a bőrömet. Kezdtem a drogériás szarokkal,amik már valahol a szeméttelepen lakolnak. Jártam kozmetikusokhoz havonta. Tinikezelés/nagykezelés miegymás. Eleve egy hétig olyan piros és sebes volt az arcom,hogy mire lement a pirosság újra visszajöttek a pattanások. Nagyon elegem lett. Natúr kozmetikumokat használtam. Semmi. Feketeszappan minden szar. Valami egy ideig jó volt de aztán vagy egyáltalán nem használt vagy rontott a helyzeten. Aztán elmentem bőrgyógyászhoz. Egy hónapig csodás volt. Most szerintem ez is kuka lesz..
2012. szept. 7. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
ne is mondjátok már én is mindent kipróbáltam amit csak kilehet! a sotrettől kezdve a kozmetikuson át a drogériás kencéktől a bőrgyógyászig mindent!!! a sotrettől pár hónapig szép volt a bőröm persze közben is szenvedtem hiszen olyan szinten kiszárította a bőrömet, hogy herpeszes lett a szám mert ugye a bacik egy száraz bőrre jobban tudnak beférkőzni.. szólva teljes elkeseredés... most orvostól-orvosig járok, hogy kiderüljön mi a probléma gyökere.... nagyon kíváncsi vagyok... és közben elkeseredett, tanácstalan, kilátástalan meg minden de menni kell előre nem adom fel... ja meg a dermahelpnél vannak kezelések lézeres meg minden csak 90.000 ft a teljes kezelés... ha valakit érdekel a téma szívesen beszélgetnék priviben :)
2012. szept. 7. 20:39
 9/10 A kérdező kommentje:
amúgy köszönöm a hozzászólásokat ! :) szép estét mindenkinek!
2012. szept. 7. 20:40
 10/10 anonim válasza:
100%

Meg kell figyelned, hogy milyenek a pattanásaid.

Ha az arcodon van a legtöbb, és általában szépen kifejlődnek (fehér lesz a közepük) és nagyon miteszeres vagy, akkor azon segítenek a kence-ficék, mert valószínű, hogy a napi kosz miatt alakulnak ki.

Ha olyanok, mint nekem voltak, tehát a nyakadon is megjelennek, vagy a hátadon, és mélyek, fájdalmas csomók, akkor a probléma gyökere a hormonokban keresendő.

Annyi, de annyi bőrgyógyászt megjártam, de ezek irdatlan nagy sarlatánok. Adnak egy kegyetlen gyógyszert, amitől nem csak a pattanásaid tűnnek el (IDEIGLENESEN ráadásul), hanem az egész szervezeted megszenvedi. Szóval szerintem felesleges bőrgyógyászhoz menni, mert csak a tüneteket fedik el a szarságaikkal, amiket felírnak. Az okot nem.

Visszatérve, ha ilyen pattanásaid vannak, akkor a legjobb, ha endokrinológushoz mész el. 24 éves koromig szenvedtem a pattanásoktól, és véletlenül derült ki, hogy mi okozhatta a problémát. Terhes lettem és egy vérvizsgálat mutatta ki, hogy magas a TSH szintem, ami vetélést okozhat és elküldött a nőgyógyászom az endokrinológushoz. Ott derült ki, hogy egy nagyon enyhe pajzsmirigy alulműködésem van, amit ő is úgy tudott megállapítani, hogy vittem régi leleteket. Háziorvosnak sem tűnt fel, mert alig tért el a szokásos értéktől. Lényeg, hogy most pajzsmirigy gyógyszer t szedek (ez az egyetlen olyan gyógyszer amivel egy az egyben tudják a szervezetbe juttatni a szükséges hormont mindenféle összetevő nélkül)és elmúltak ezek a mély, fájdalmas pattanások. Persze ehhez idő kellett, minimum 3 hónap. De mellé jódot is kell szednem.

A szülés kissé megbolygatta megint a hormonháztartásom. Onnan tudom, hogy valami nem okés, hogy a nyakam és az állam körül megjelennek a patik. Általában, ha ezen a test-tájékon jelennek meg, akkor hormonzavarra lehet gondolni.

De nővéremnek például a prolaktin szintje magas...ez egy másik történet :) Ő ettől fogyni nem tudott.

Női ágon (ritkán férfin) öröklődnek a hormon-bajok, kutakodj egy kicsit.


Remélem tudtam segíteni, vagy valakinek, aki elolvasta.

További szép napot!

2012. szept. 14. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!